Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • N-as putea sa-ti dau un raspuns competent! Dar nu strica sa mergi la service, masina e noua!

    Comment


    • si la mine se incalzeste destul de bine,la 2-3 km.de mers.probabil din cauza ca a stat mai mult pe dreapta sa aiba un contact oxidat,daca se aburesc geamurile ,clapeta de recirculare aer ,e inchisa

      Comment


      • Dacă e pe recirculare, s-ar incalzi mai repede. Caldura vine de la calorifer, sa fie de vina termostatul? blocat pe deschis și se încălzește greu motorul.

        Comment


        • La asta m-am gandit si eu @aris. Il las pe recirculare si tot nu intra aer cald.
          Totusi daca era blocat nu mai baga caldura deloc in habitaclu (....ma gandesc...se incalzeste dupa 30km parcursi )

          Comment


          • Ca să nu batem câmpii și pe aici:
            -la TCe termosatul începe să deschidă la 82C
            -până la încălzirea blocului motor termostatul poate bloca caloriferul
            -ECO activa influență asupra climatizării/confortului în habitaclu

            și uite așa ajungem la caloriferul electric de dCi
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Verifica filtru de polen
              Am mai spus asta
              Iarna trecuta si eu am inghetat de frig din aceasta cauza


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Eventual îl scoti pentru o proba


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Last edited by stoicanu; 18 December 2016, 11:29. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic

              Comment


              • Si la mine este la fel .. Masina este luata in octombrie anul acesta..Se incalzeste dupa ce circul ceva timp cu masina ..in rest este o dezmorteala

                Comment


                • Mda, tare ciudata chestie. La 1,2 se încălzește repede și baga caldura. Deobicei merg cu ea mai pe minim, nu-mi place caldura excesiv.

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    Ca să nu batem câmpii și pe aici:
                    -la TCe termosatul începe să deschidă la 82C
                    Atunci de ce baga caldura in habitaclu abia dupa 30km? De bagat, baga...dar prea tarziu.
                    Filtrul de polen a fost inlocuit acum o luna, cand am facut revizia.
                    Am reusit sa fac comparatie cu un alt logan 0.9 tce, pe același drum si in aceleași condiții. Posesorul masinii mi.a spus ca i.a bagat caldura cam dupa 5 km.

                    Comment


                    • Ai citit și:
                      -până la încălzirea blocului motor termostatul poate bloca caloriferul

                      Nu ai precizat dacă mașina ta e Euro6 iar TCe-ul de comparație e Euro5 sau 6 contează!
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        Nu ai precizat dacă mașina ta e Euro6 iar TCe-ul de comparație e Euro5 sau 6 contează!
                        De fapt a spus, ca e din Mai 2015!

                        Comment


                        • Eu as merge in service peste ei,oricum este in garantie,
                          Cum zicea si aris la 1.2 se incalzeste foarte repede in habitaclu, in cateva minute este aer cald, si asta nu pe recirculare
                          chiar dau pe la mijloc la caldura,cand este spre maxim este deja prea cald
                          Last edited by panselin4; 18 December 2016, 18:23.

                          Comment


                          • Intrebari Logan 2

                            Carutza mea "face" caldura dupa cca 1.5-2 km acum iarna, cand temperatura se invarte in jur de 0 grade.
                            Keep walking...

                            Comment


                            • voi inca nu v-ati lovit de iarna. pai ce e aia 0 grade? 0 grade e cald. pe aici nu prea au mai fost 0 grade de nu stiu cand, tot -7 grade si mult mai jos, pana la -14, -15

                              a mea sta la 2 linii dar face caldura

                              Comment


                              • Intrebari Logan 2

                                Da' unde stai?! In Igarka?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google