Intrebari Si Probleme Medicale

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sonykel , trebuie sa stii ca obezitatea tine de patologic, nu te culca pe o ureche ca esti "sanatos" conform analizelor de sange deorece acum (la cei 21 ani ai tai) organismul tau poate compensa anumite dezechilibre/excese alimentare; peste vreo 20 de ani apare decompensarea si problemele pot aparea sub forma diabetului zaharat, hipertensiunii arteriale, dislipidemiilor, aterosclerozei coronariane si/sau cerebrale ...Si lista poate continua.

    Eu ti*am vazut pozele de pe site si sincer iti spun ca imi pare rau pentru tine ca ai astfel de probleme pentru ca esti poate cea mai spirituala si simpatica persoana de pe forum.

    Treci la dieta si exercitii fizice, gurmandule!
    Doua lucruri sunt infinite universul si prostia...

    Comment


    • #17
      Sheehan mersi de sfaturi , da sunt constient ca nu am nimic dar peste 20 de ani voi avea boliile unuia de 80 de ani... In fine...
      iancu cu tiuitu nu stiu ce sa zic cred ca e de la stres nedormit , accidentu cu petarda sa intamplat acum 6 ani si imi tiuie urechea de 2-3ori pe an atat...

      sigpic

      Comment


      • #18
        Un centru de facut ochelari dar nu de la firmele mari, a facut in iarna si i-a zis ca e sanatos ochiul dar nu pentru ochelari
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • #19
          Originally posted by ten View Post
          Un centru de facut ochelari dar nu de la firmele mari, a facut in iarna si i-a zis ca e sanatos ochiul dar nu pentru ochelari
          nu prea am inteles...E sanatos dar nu pt ochelari?
          Intreaba-l cand apare...Dupa ce citeste? Fara ochelari, cu ochelari? Apare ocazional? Cand face treaba? Cand e obosit?

          Comment


          • #20
            I-i se zbate cand face treaba cand incearca sa faca ceva nu conteaza daca e cu ochelari sau nu
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • #21
              Deci nu conteaza daca poarta ochelari sau nu?
              Simptomul asta e destul de neconcludent...Voi intreba si eu niste medici cu mai multa experienta, si revin cu mai multe idei...Poate sa nu fie nimic. Asa ca relax

              Comment


              • #22
                Tensiunea arteriala este buna,mi-a luat-o medicul de familie.Cand inghit imi pocnesc urechile iar tiuitul nu dispare deloc.De vreo 10 zile am si ceva ameteli dimineata.Treaba asta(in afara de ameteli) tine de ani buni,dar de cateva luni s-a cam accentuat.
                Multumesc.
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #23
                  @iancucezar ma poti ajuta si pe mine cu o problema?
                  Pe sotie o doare capul destul de des cam la 4-5 zile(uneori mai rar). Are migrene foarte puternice de se trezeste noaptea din somn de durere. Senzatia din ce-mi spune ea este ca o gheara pusa pe o parte din cap (cand pe stanga cand pe dreapta). Si in plus ii si vajaie urechile. Si singurul tratament ce da cat de cat rezultate este analgezicele.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #24
                    Ce varsta are sotia? Daca se stie cu orice alta boala? Ce interventii chirurgicale a suferit ( pt mai multa intimitate imi poti spune pe PM)...Cand apar durerile de cap? Dim, seara, in timpul pranzului? Apar dupa ce face ceva? Treaba prin casa, la munca? Poarta ochelari, si daca o doare capul dupa? Te-ai uitat atent sub barbia ei, s-a marit cumva? Are si alte simptome: palpitatii, inima parca ii sare din piept?
                    T rog sa incerci sa-mi raspunzi la aceste intrebari si sa nu sari niciuna, ca sa-mi pot face o idee.
                    Sanatate
                    PS: cand mai are vreun acces migrenos, te-as ruga sa-i iei tensiunea si sa mi-o comunici. Multumesc
                    Last edited by Cezar; 10 June 2008, 08:59.

                    Comment


                    • #25
                      Iancucezar hai sa iti zic mai pe larg, tatal meu a fost operat de sept nazal
                      dupa operatie are scurgeri de mucoasa in gura, zgomot in urechi, crede ca si o sinuzita veche
                      dupa scurgerea mucoase-i auzul i-i se imbunatateste(el nu prea auzind nici bine) dar in ultimul timp a inceput sa i-i se miste obrazul drept si ochiul(cum ziceam aceea zbatere) zice el in ritm cu pulsul
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • #26
                        Daca mai aveti intrebari, va raspund cu cea mai mare placere.
                        Sanatate

                        Comment


                        • #27
                          Apreciez gestul tau, mare om, mare caracter!
                          Asa, am si eu un neg. Ce sa fac? Sa ma duc la dermato sau sa merg in farmacie sa cer eu stiu ce solutii?

                          Comment


                          • #28
                            @iancucezar- Felicitari pentru idee! Sper sa te "tzina" si dupa ce vei ajunge medic renumit si n-o sa mai ai timp nici sa respiri! Mai rar un asa gest!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • #29
                              @funky: incearca remediu naturist "negarelnita" sau popular rostopasca. Poti gasi la farmacie ca extract ( la plafar mai mult ca sigur). Daca treci prin buc, ori pipera imi dai un semn ca am eu.
                              inca valabil: orice problema ori aici, ori pe PM
                              Multumesc pt aprecieri.
                              PS: imi cer scuze ca am raspuns asa tarziu, dar abia acum am vazut.

                              Comment


                              • #30
                                La dispozitia dvs.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google