Intrebati-ma Orice Despre Dacia Logan,in Special De Tuning Si Vopsit !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebati-ma Orice Despre Dacia Logan,in Special De Tuning Si Vopsit !

    In caz ca aveti nelamuriri despre ceva la masina voastra ma puteti intreba pe mine ,eu ma ocup cu asa ceva,lucrez in domeniul auto,execut si vopsitorie si mecanica,vorbim mai in detaliu la id : gasca_andrei@yahoo.com
    Logan Forum consiliaza nu si repara!
    [/SIGPIC]

  • #2
    cata vopsea imi trebuie ( si ce mai trebuie -lac, etc ) pentru
    1.portbagaj ( pentru tot exteriorul )
    2.pentru ambele praguri ( pentru ceea ce ii in poza )

    multumesc
    Attached Files
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #3
      va rog bagati id meu gasca_andrei@yahoo.com si va spun tot ce vreti sa stiti in detaliu !
      cu tot cu praguri itzi trebuiesc 400 de grame de vopsea si 400 de lac ,vopsea o sa iti mai ramane un pic dar e bine sa iti ramana decat sa ramai fara,depinde cine iti vopseste masina !
      BAGATI ID MEU SI VORBIM IN DETALIU DESPRE ORICE DORITI !

      din cate vad in poza pusa de tine ,trebuie facuta pierdere pe aripa de spate ptr ca defectul se extinde acolo,nu poti sa lasi dunga ca se vede urat ,aveti grija cu vopseaua pe praguri,dati mai intai cu teroson si dupa aceea vopsea !
      Last edited by YzyBoy; 19 August 2010, 23:03. Reason: Automerged Doublepost
      Logan Forum consiliaza nu si repara!
      [/SIGPIC]

      Comment


      • #4
        vreau sa vopsesc portiunea neagra de pe bara fata si spate cu un negru mai inchis si lucios,as vrea sa stiu cu ce trebuie dat inainte de vopsire ca sa nu se cojeasca vopseaua

        sigpic

        Comment


        • #5
          mi-a cerut cineva pt bara fata si bara spate 300 de lei sa le vopsesc in ton cu masina
          e mult ? cam cata vopsea am nevoie ? (doar partile negre nevopsite)
          Its just a car ...

          Comment


          • #6
            da e mult omule ! la asa ceva se ia 300 de lei cu tot cu materiale fara sa mai cumpere clientu nici un material ! itzi trebuiesc 300 de gr de vopsea si 300 de lac asta in caz ca e vopsea mata!

            trebuie sa izolezi partea vopsita a barii inainte sa incepi sa pregatesti cu banda de maroflat (de hartie ),si doar trebuie doar finisata nu trebuie sa insisti prea mult ,de preferat facuta la mana nu cu rotativa sau alte mijloace ptr ca se incinge si se vede urat!
            Last edited by YzyBoy; 21 August 2010, 01:00. Reason: Automerged Doublepost
            Logan Forum consiliaza nu si repara!
            [/SIGPIC]

            Comment


            • #7
              eu nu fac nimic doar las masina acol , vopseaua e metalizata
              Its just a car ...

              Comment


              • #8
                la cate stiu sa fac mi-as transforma loganul intr-o masina de nerecunoscut ,doar ca partea proasta sunt banii ,nu prea sunt la locul lor
                si nu numai logan,fac la mai multe alte marci multe chestii,unde stiu ma bag,unde nu stiu nu ma bag ,fac chestia asta de la 13 ani,acum am 20 si nu ma voi opri,imi place sa ajut !





                eu iti luam 200 de lei si cumparam eu materialele !

                Originally posted by skorpionking View Post
                vreau sa vopsesc portiunea neagra de pe bara fata si spate cu un negru mai inchis si lucios,as vrea sa stiu cu ce trebuie dat inainte de vopsire ca sa nu se cojeasca vopseaua
                foloseste degresant anti silicon si va fi totul ok ! hai fa-o si spune-mi dak mai ai ceva nelamuriri !
                Last edited by YzyBoy; 21 August 2010, 01:13. Reason: Automerged Doublepost
                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                [/SIGPIC]

                Comment


                • #9
                  eu ca sa+mi vopsesc capota si porbagajul ma ajunge in jur de 200 ron...

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Andr33y4Kry View Post
                    ...foloseste degresant anti silicon si va fi totul ok ! hai fa-o si spune-mi dak mai ai ceva nelamuriri !
                    Sa nu uitam de primer plast,de preferinta bicomponent ,stiuta fiind calitatea deosebita a plasticului.

                    Comment


                    • #11
                      merge si primer plastu ! si da,in jur de 200 de lei,daca o fi cu 10 20 lei mai scump asta e !

                      Nu mai scrie in stil messenger (k in loc de "ca")
                      Logan Forum consiliaza nu si repara!
                      [/SIGPIC]

                      Comment


                      • #12
                        multumesc de informatii,vorbim dupa ce e treaba gata

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          salut! imi poti spune si mie ce materiale imi trebuie sa vopsesc partile negre de pe barile de logan si cum ar trebui aplicate (o ordine).multumesc! o seara buna!

                          Comment


                          • #14
                            Salut, aproximativ...cat costa sa vopsesc masina?cu vopseaua mea

                            Comment


                            • #15
                              mircea08: trebuie suprafata slefuita de mana cu hartie abraziva de macar 200, degresata, aplicat plastiprimer si vopsita. Daca nu te pricepi nu te baga ca nu va iesi bine. Pentru lucru de calitate ai nevoie si de echipament bun, nu spary din magazin. Sunt si mai multi pasi de urmat.

                              ynp_46: intre 2000 si 2500RON, atat l-a costat pe un vecin la un service bun care nu e dacia. La reprezentata i s-a cerut dublu.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google