Intrebati-ma Orice Despre Dacia Logan,in Special De Tuning Si Vopsit !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    mai oameni buni vopsitoria nu este un lucru pe care sa-l puteti face in fata blocului, pentru o vopsea ca la carte totul trebuie sa fie "farmacie" ca sa numai spun ca trebuie sa stiti si putina chimie ca unele materiale pot interactiona intre ele, asa ca cel mai bine ar fi sa apelati la cineva care chiar cunoaste aceasta meserie ca sa nu aveti surprize dupa
    referitor la vopsitul partilor negre dupa spoilere ele trebuiesc slefuite cu smilgher de granulatie max 400 doar ca sa se creeze o "masa" intre suprafata si primer plast, si DA este obligatoriu ca pe partile negre dupa bari sa se aplice primer plast altfel dupa cateva spalari la jet adio vopsea.
    @turbojack: da-mi si mie mai multe detalii despre primerplastul bicomponent, ca am am mai auzit la cineva, iar cand am discutat cu niste furnizori de vopseluri, mi-au spus ca am luat-o razna, ca asa ceva nu exista iti cer informatia asta ca sa le pot da peste nas
    (sa nu credeti ca sunt vopsitor, doar sunt pasionat de aceasta meserie, am stat pe langa multi vopsitori si de la ei am invatat unele lucruri)

    Comment


    • #17
      un deviz daca se poate pentru vopsit barele in culoarea caroseriei (albastru mineral)
      cam cat ar dura lucrarea si un numar de telefon pe PM
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • #18
        deci,vorba lui,nu te bagi daca un stii,mai bine mergeti la cineva care stie sau intrebati inainte,eventual ma puteti contacta la telefon 0733 178 719 ptr detalii mai multe ,sunt multe etape pe care trebuie sa le urmati !
        Logan Forum consiliaza nu si repara!
        [/SIGPIC]

        Comment


        • #19
          vecinu meu care e vopsitor la Volvo ia pentru o masina in jur de 2200 lei pentru o vopsire totala, nu stiu daca sunt incluse si materialele

          Comment


          • #20
            zi-mi si mie un adeziv destept cu care sa lipesc un eleron de luneta pe masina

            Comment


            • #21
              silicon sanitar am inteles ca-i bun..
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #22
                si pe muchia care pica pe geamul propri-zis ce naiba ii fac?acolo e buba

                Comment


                • #23
                  @romeo: dar nu e nevoie sa dai cu silicon pe muchii, eu cand l-am lipit am facut niste "guguloaie" de silicon in interiorul eleronului si l-am lipit

                  Comment


                  • #24
                    Salut Andr33y4Kry , tu ai atelier ceva in Campina?
                    Cand vin dupa Paste in Campina ai putea sa ma rezolvi si pe mine sa imi vopsesti barile in culoarea masinii ?
                    Si eventual alte lucruri.
                    sigpic
                    !

                    Comment


                    • #25
                      la spaltorie mi-a zburat efectiv de pe luneta;;;si am pus silicon cat ptr 3 eleroane

                      Comment


                      • #26
                        Cat ma costa sa vopsesc un plafon ?
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          @romeo: acum depinde si ce silicon ai folosit, eu am pus moment express fix si nu am nicio problema

                          Comment


                          • #28
                            ceva destept:am facut 3 picioruse si am atasat de ele 3 ventuze de la un parasolar ,cele 3 picioruse le-am atasat pe muchia aia care cade pe geam pe interior si le-am reglat cat sa nu-l ridice si l-am lipit cu silicon iar inclusiv ventuzele;poate a ramane bucati din el

                            Comment


                            • #29
                              sau ai mai putea incerca cu silicon de lipesc baietii parbrizele

                              Comment


                              • #30
                                o denumire de produs din asta ceva stii? da pm sa nu se considere reclama

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google