Intrebati-ma Orice Despre Dacia Logan,in Special De Tuning Si Vopsit !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    sal

    salut uite as vrea sa vopsesc etrierii si tamburii , tamburii in negru si etrierii in rosu, spune-mi ce vopsea sa folosesc si cum sa pregatesc scrie pe pm tipul vopselii

    Comment


    • #32
      @adyxzz: pentru tamburi vezi ca se gasesc prin hypermarket-uri niste spray-uri cu vopsea neagra care rezista la temperaturi ridicate si nu costa foarte mult, cat despre etrieri am inteles ca ar exista o vopsea "mai" speciala care tot asa rezista la temperaturi ridicate

      Comment


      • #33
        multumesc @DaniD .eu vroiam sa o pregatesc eu deoarece un nene meserias mi-a spus ca nu o sa iasa bine daca o vopseste intreaga.dar am rezolvat intr-un final.multumesc inca o data de sfat.

        Comment


        • #34
          sal

          merci man am luat ceva spray cu vopsea normala o sa vad daca rezista daca nu o sa iau un alt tip de vopsea

          Comment


          • #35
            cu spay nu rezista mult incearca la pensula si in cateva straturi consistente si 1,2 de lac si o sa fii multumit

            Comment


            • #36
              ideea este sa smilgheruiesti bine tamburii inainte de vopsire, eu pe tamburii mei am dat tot cu vopsea normala la pensula fara lac, negru mat, si a tinut, dar am smilgheruit bine inainte

              Comment


              • #37
                salut

                poti folosi banda dubla adeziva,una cu lipici bun
                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                [/SIGPIC]

                Comment


                • #38
                  Si pentru a lipi un difuzor de bara tot cu moment expres,ca ma chinui de o saptamana sa-l prind si nu reusesc?

                  Comment


                  • #39
                    da poti incerca cu moment ca se intareste si destul de repede

                    Comment


                    • #40
                      da parca are si suruburi un astfel de difuzor,ma insel?

                      Comment


                      • #41
                        difuzoarele din usi au 4 suruburi,eu am renuntat la vechiul sistem de prindere a difuzoarelor ptr ca am modificat sistemul audio
                        Logan Forum consiliaza nu si repara!
                        [/SIGPIC]

                        Comment


                        • #42
                          Salut, sa vopsesc bara spate cat costa?Menionez ca e vopseaua crapata deoarece am atins un pom cand dadeam cu spatele. Multumesc.
                          Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

                          Comment


                          • #43
                            salut

                            costa 2 milioane la mine cu tot cu materiale,la alte service-uri auto costa cam 450-500 de lei
                            Last edited by Seba; 16 April 2011, 13:49.
                            Logan Forum consiliaza nu si repara!
                            [/SIGPIC]

                            Comment


                            • #44
                              salut. as vrea sa te intreb daca pentru plastic este altfel de chit decat cel pentru tablqa?as vrea sa-mi fac grila din fata fara sigla (Ph2), si as putea sa-l vopsesc cu sprey "nichel"? tine? cam cat ar costa "curatarea" portbagajului(sa nu aiba sigla, inscriptie, motorizare)? cam cat tine vopseaua normala pe etriere si tambur?
                              Mersi mult anticipat.

                              Comment


                              • #45
                                salut

                                vopseaua pe etrieri nu tine mult,vezi ca sunt niste vopsele termo rezistente ptr ca acolo e temperatura mare,doar sunt franele,pentru ce vrei tu sa faci cu emblema foloseste kit fibra si rezolvi tot ,dupa aceea kit soft ptr finisaje
                                smirghel de granulatii 80 120 240 320 ptr a finisa si spritz kit(fuller)inainte de a aplica kitul freaca bine zona aplicativa cu smirghel ed granulatie 80 ptr priza !ptr alte detalii te astept cu intrebari
                                PS!!!! nu tine nichelu ala ,mai bne fa-le o culoare care sa se asorteze cu cul masinii !
                                Last edited by Seba; 16 April 2011, 13:49.
                                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                                [/SIGPIC]

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google