Intrebati-ma Orice Despre Dacia Logan,in Special De Tuning Si Vopsit !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    salut

    Originally posted by hmv86 View Post
    cata vopsea imi trebuie pentru vopsirea totala unui logan ?
    iti trebuiesc 3 litri de vopsea
    Logan Forum consiliaza nu si repara!
    [/SIGPIC]

    Comment


    • #77
      cat ajunge o vopsire totala? culoarea rosu metalizat sau rosu mat

      Comment


      • #78
        vreau si eu sa stiu daca merge vopsit capacul de la motor?
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • #79
          am si eu o intrebare nu e legata de vopsit .. exista pacalitor de sonda lamda ca am scos catalizatorul si imi cam scoate ochii acel beculetz fermecat

          Comment


          • #80
            are cineva idee daca prinde fibra pe difuzorul acela de la bara? ... plasticul e cam pretentios
            Attached Files
            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

            Comment


            • #81
              prinde ... intreaba-l pe zif cum

              Comment


              • #82
                nu baga mana in foc cosmine , zif-ul l`a avut de fibra , nu plastic.

                Comment


                • #83
                  salut.Ai vreun tutorial(poze, explicatii) pentru reparatia unei infundaturi ? nu stiu de care chit, cat, cum se amesteca, etc si eventual poate si niste sfaturi pentru clean ( ce trebuie pus in gaurile ramase ) Merci
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • #84
                    cine stie sa-mi zica : daca se prinde vopseaua de substanta aia care e folosita la lipit parbrizele

                    Comment


                    • #85
                      Exista un neon cu care se verifica caroseria de imperfectiuni si ma intereseaza si pe mine cum se numeste, unde gasesc de cumparat si cam la ce pret il pot gasi.

                      Am vopsit de curand masina la meridian sud si m-am certat foarte tare cu ei ca au folosit vopsea cu lac in ea in loc sa foloseasca vopsea pe baza de apa si lac separat, cum se vopseste in fabrica, si ca sunt multe zone in care nu au vopsit foarte bine sau cu multe pietricele in vopsea. Au decis sa vina cei de la fabrica sa faca un test si as vrea sa stiu toate probleme masinii inainte de verificarea lor pentru a ii face sa o revopseasca.

                      Va rog sa ma ajutati daca puteti. As pune si niste poze orientatize doar ca nu sunt acasa si imi e greu sa le atasez.

                      Comment


                      • #86
                        nu ma poate ajuta si pe mine nimeni ?

                        Comment


                        • #87
                          vreau sa vopsesc o bucatica din fata de usa,si as vrea sa dau o mina de filler,ma intreb daca ar trebui sa dau prima data cu primer sau pot da direct filler-ul?

                          Comment


                          • #88
                            fuller = primer !
                            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                            Comment


                            • #89
                              Cat ma costa sa fac doar plafonul negru ?
                              Şoferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe roşu

                              Comment


                              • #90
                                daca-l vopsesti la un service te costa aprox 400 ron, in functie de cum vrei sa-l faci mat sou lucios. dar ai grija daca-l faci mat sa-ti dea si lac mat pe deasupra, sau sa foloseasca vopsea 2k mata.(vopsea 2k= vopsea+intaritor+lac mat adica 3 in unu )
                                ai grija ca exista destui "binevoitori" care pt un pret mai mic ti-l vopsesc cu vopsea "mata baza" (vopseaua baza este vopseaua peste care se aplica straturi de lac pentru rezistenta) daca ti-o face cu vopsea baza fara lac nu o sa tina vopseaua aia in veci
                                Bafta!
























                                )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google