J o b

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    e un logan aproape stock daca excludem cotiera si folia de pe stalpi, deci ce pareri vrei sa avem? din moment ce e plin de posesori de logan nu o sa zica nimeni ca e urat (fie el si stock). pune si tu niste prelungiri la bari, fuste laterale, eleroane, jenti de aliaj, suspensie sport etc si mai vorbim.

    LE : am observat ca ai si senzori de parcare. un lucru bun. trebuia sa ii montezi pe bucata neagra de bara sau daca i-ai pus acolo vopsestei in culoarea caroseriei.
    Last edited by maistoru; 28 April 2009, 23:47. Reason: Automerged Doublepost
    vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

    Comment


    • #17
      Originally posted by maistoru View Post
      pune si tu niste prelungiri la bari, fuste laterale, eleroane


      Ei hai nu mai spune... Mai bine o masinuta simpla si curata, cum este a lui, decit cu "fuste" prinse cu suruburi de rigips de bajetii din Autovit.

      Cunosc bine aceasta masinuta, intotdeauna a fost curata si ingrijita. Cel putin la interior nu-i gasesti niciodata fir de praf.

      Intilneli se fac simbata la ora 15, la Polivalenta, te asteptam
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #18
        Frumoasa masinuta,sa ai parte de ea.Am si eu o intrebare,este spatiu intre plafoniera si plafonul de tabla?Ai incercat s-o pui si mai in spate?Am si eu una si acum sunt in studiu unde anume sa o montez.De alimentat unde ai alimentat-o.
        KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

        Comment


        • #19
          Originally posted by dsign View Post
          Ei hai nu mai spune... Mai bine o masinuta simpla si curata, cum este a lui, decit cu "fuste" prinse cu suruburi de rigips de bajetii din Autovit.

          Cunosc bine aceasta masinuta, intotdeauna a fost curata si ingrijita. Cel putin la interior nu-i gasesti niciodata fir de praf.

          Intilneli se fac simbata la ora 15, la Polivalenta, te asteptam
          dsign tot respectul pentru masina ta pe care o consider cea mai frumos modificata din tot my ride-ul. insa in cazul de fata nu vad de ce trebuie postata la my ride o masina stock. stie toata lumea cum arata un logan stock. foarte bine ca omu isi tine masina ingrijita. eu credeam ca acesta este un topic pe care sa ne dam cu parerea despre modificarile aduse masinilor, fie ele cu gust sau fara, si nu ca sa exclamam "vai ce logan stock fain bafta la cati mai multi km fara incidente".

          p.s : se pot pune niste fuste de bun gust fara holtzsuruburi de rigips.
          vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

          Comment


          • #20
            nu e neaparat maistorule sa ai masina modificata, tunarita sau alte alea, e o comunitate de unde poti sa afli multe informatii si date. noi incercam sa ajutam pe oricine are nevoie de ajutor, si nu cred ca displace vreunuia dintre noi o masina stock. Respect !!!
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • #21
              Plafoniera din spate a fost montata cu ajutorul subsemnatului. Loc pentru ea este doar acolo, unde o vedeti montata la jelly. Si asa a fost nevoie de pus ceva distantiere din burete... Se leaga in paralel de firele plafonierei din fata, astfel putind lucra separat de aceasta, sau impreuna la deschiderea usilor.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • #22
                Maistoru cu siguranta am sa-i mai aduc modificari masinii la exterior dar stii cum e cu bugetu?prefer sa le fac dupa posibilitati si sa stii ca nu este singurul logan stock din tot my ride-ul.In legatura cu senzorii de parcare initial am vrut sa-i montez acolo unde ai specificat dar cei care i-a montat au zis ca nu se poate monta acolo ca este cam greu de dat gaura si eu i-am crezut,de vopsit o sa-i vopsesc dar am inteles ca trebuie sa-i scot de acolo

                Comment


                • #23
                  s-a cam pus praful pe topicul asta.....ceva nou pe la masina?
                  Pana una-alta, cateva poze din trafic
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    @ maistoru - exact pune prelungiri, o coada misto de rechin, cateva stickere mai ales unu dinala mare pe porbagaj si sa scrie LOGAAAN, un "uscator de rufe" si esti full option, in semifinale pe tunning mioritic!
                    @ jelly - frumusica masina, nu am prea fost de acord cu barile de pe plafon, dar daca iti folosesc cu adevarat e super ok!
                    ce si idei, o folie si jante schimba radical aspectul masinii! toata lumea stie asta!
                    asa ca bafta la modificari, ai de unde sa te inspiri, si spor la banuti!
                    MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                    Comment


                    • #25
                      boala voastra folie , tuningul incepe de la folie.
                      Jelly , ai grija de masina si ce modificari in aduci
                      succes

                      Comment


                      • #26
                        Una e tunning, una e sa pui folie! Eu ziceam ca schimba radical aspectul, nu ca e tunning!
                        MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                        Comment


                        • #27
                          si ce inseamna cand schimbi radical aspectul ? ha...
                          puneti voi folie , lasati oameni sa vada prin geamurile alea...

                          Comment


                          • #28
                            Multumesc Sorin pentru poze!
                            Ce-i drept cateva chestii am mai pus pe masina dar nu sunt cine stie ce,cum ar fi:sigla pe volan cu aspect metalic,insonorizantul care este montat pe peretele de foc,protectii pentru pragurile de la usile din spate si un set de capace modelul care este pe sandero.
                            Imi doresc mult niste jante dar docamdata nu sunt bani alocati pentru asa ceva,iar in legatura cu barele de portbagaj le montez pe masina numai cand am nevoie de ele.
                            Va multumesc mult si am sa tin cont de sfaturile voastre
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              ce poziti ai pe ea? de la soran???
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment


                              • #30
                                raspund eu, da... Mai exact de la mine

                                @jelly, e vrajeala aia cu folia care schimba radical aspectul...

                                Aspectul unei masini este dat in primul rand de curatenie, nu de nimicuri gen folie sau mai stiu eu ce alte abtipilde agatate pe caroserie.

                                Din cate cunosc eu, masina asta exceleaza la capitolul curatenie.
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google