Jante 13" Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante 13" Logan

    Salutare! Sunt curios daca stie cineva, daca se pot monta jante pe 13" pe un logan 1.6 8V. Pe spate cred ca ar intra insa pe fata banuiesc ca lovesc in etrieri. Ma refer la jante de tabla cu offset mare >40. Multumesc anticipat.

  • #2
    de ce ai vrea sa pui jante pe 13 pe logan? in carte sunt acceptate pe 14 si 15!

    Comment


    • #3
      Era o simpla intrebare.. Momentan am jante pe 17 oricum :-??
      Attached Files
      Last edited by CrBooster; 19 April 2014, 11:37.

      Comment


      • #4
        te plictiseai, si ai zis, hai sa mai poluez aiurea forumul cu un thread fara sens.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • #5
          Defapt ma gandeam ca niste jante mai mici ar da un plus la demaraj, chiar daca ar scadea top speed-ul. Am cautat daca s-a mai discutat despre asta dar nu am gasit nimic. Desigur nu poate exista nicaieri un thread fara sa comenteze cineva, total pe langa subiect. Asta e se mai intampla. Un comentariu constructiv nu ar posta nimeni.

          Comment


          • #6
            Am eu 14 fata 15 spate. 13 pe fata nu intra .le invarte mai bine mai repede

            Comment


            • #7
              Multumesc frumos de raspuns. Cum a spus si un coleg mai sus, de 14 si 15 mergeau sigur deoarece asa vine din fabrica. Probabil doar unele de aliaj pe 13 ar merge cu un offset mai mic.

              Comment


              • #8
                S-ar putea sa intre si pe 13 cu niste distantieri, dar nu sunt sigur. Cel mai bine incerci una sa vezi cum vine...
                MY CLA

                Comment


                • #9
                  Latime mare (cel putin 8" ), ET mic (cel mult 30mm) si intra - o sa arate ca de formula 1!!!

                  Comment


                  • #10
                    Jante de 13...bun.
                    Dar cauciucurile? Daca au talonul (lateralul) mare/gros diametrul final poate fi acelasi ca la stoc si avantaje...cucu.
                    Pui si cu balonaj mic si o a arate ca un rahat (roti de bicicleta la caruta) plus ca ajungi sa te tarai cu scutu pe asfalt.
                    Intreb si eu tot asa ca tine: pot sa pun roti de camion? da' de scuter? Senile pe spate si schiuri pe fata? HAaaaa....bestial!

                    Comment


                    • #11
                      Daca pui jante pe 13 si nu pui anvelope deloc te tarai cu scutu pe jos ) Cu niste arcuri sport ce dau un drop de 3-4cm loganul arata aproape ca o masina normala si nu cred ca poti cobora masina nici macar pe aproape de atat doar din anvelope cu talon mai mic. Revenind la roti de 13 pe logan, ideea e ca diametrul total al rotii scade putin dar totodata masa ansamblului janta+anvelopa fata de cele stock, deci automat masia va accelera mai repede.

                      Comment


                      • #12
                        Masina va patina foarte multt. Nu ajuta... franele nu mai sunt eficiente...aluneca pe curbe ..numai de rau cu 13 ......14 sunt ok va ajuta la 0-300 km/h cat prinde loganul ...
                        Last edited by VAMPY; 19 April 2014, 17:29.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by CeDeBe-L View Post
                          pot sa pun roti de camion? da' de scuter? Senile pe spate si schiuri pe fata? HAaaaa....bestial!
                          Vai domnule dar nu mai bine niste placi de surf ca sa mearga pe apa ? eu zic ca asa e cel mai constructiv.
                          Si acum lasand gluma la deoparte pentru initiatorul threadului, nu cred ca are rost sa te complici cu jante de 13 Unii spun, pacat ca loganul are rotile mici din fabrica si pun alte roti ilegale mai mari, cum de altfel spui si tu ca ai... si tu vrei sa pui ceva mai mic decat din fabrica ... nu are rost sa o faci skateboard.

                          Comment


                          • #14
                            Jante pe 13 cu 8j et -0 = greutate maxim 4 kg
                            Semi slick 200 60 13 ... Maxim 4 kg
                            Numai avantaje atat pe franare cat si pe accelerare ....
                            sigpic
                            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google