Jante 14 Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante 14 Logan?

    Se potrivesc jante pe 14 la logan????
    God is my copilot

  • #2
    jante 14"

    Salut
    daca ai sa te uiti in certificat, ai sa vezi ca "se potrivesc" si ai sa vezi si anvelopele recomandate pentru aceste jante

    Comment


    • #3
      Si se simte diferenta intre 14 si 15 la mers?La gropi? Etc...
      God is my copilot

      Comment


      • #4
        Se simte la demaraj pentru ca vei avea janta mai usoara; binenteles ca se potrivesc(daca ai 15 stock...) vei avea o uzura maimica a suspensiei avand janta mai usoara ... dar daca faci o investitie in jenti pune tot 4x100(ca sa nu folosesti inele de centrare) de 15" sau 16" ...
        sigpicMy ride

        Comment


        • #5
          Originally posted by DeLuXe View Post
          Se simte la demaraj pentru ca vei avea janta mai usoara; binenteles ca se potrivesc(daca ai 15 stock...) vei avea o uzura maimica a suspensiei avand janta mai usoara ... dar daca faci o investitie in jenti pune tot 4x100(ca sa nu folosesti inele de centrare) de 15" sau 16" ...
          cum 4*100???
          God is my copilot

          Comment


          • #6
            La cele pe 14,nu se vor simti gropile atit de rau.In schimb,scade stabilitatea in curbe,si creste distanta de frinare.Daca mergi mult pe drumuri proaste,cele pe 14 sunt perfecte...dar daca mergi mult pe drumuri bune,cu viteza mare,sunt indicate pe 15...16...

            Comment


            • #7
              4x100 este prinderea in prezoane adica exact ca cele originale ... daca iei 4x10x sau 9x ... vei avea nevoie de inele de centrare
              sigpicMy ride

              Comment


              • #8
                Daca ai jante pe 14 vei avea si un demaraj mai mare dar scade viteza maxima(sper ca nu gresesc).

                Comment


                • #9
                  Asta am zis si eu radu ... cu viteza maxima insesizabil ... si nu e cazu sa vorbim de top speed la logan .. totusi ... ))
                  sigpicMy ride

                  Comment


                  • #10
                    Asa e Deluxe.
                    Cu viteza maxima nu cred ca ai sa pierzi mai putin de 5 km/h.....Plus de asta nu este estetic cu cele de 14 indiferent daca sunt de aliaj

                    Comment


                    • #11
                      Si asta am zis ))
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • #12
                        Eiiiiiii...ai zis tu tot repede
                        Mai lasa si pe altii sa-si spuna parerea

                        Comment


                        • #13
                          Se gasesc jante de tabla de 14" la dealer. E in jur de 70 ron o bucata.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by RADU_LYN View Post
                            Asa e Deluxe.
                            Cu viteza maxima nu cred ca ai sa pierzi mai putin de 5 km/h.....Plus de asta nu este estetic cu cele de 14 indiferent daca sunt de aliaj
                            am studiat putin problema si am inteles ca daca schimbi janta de 15 cu una pe 14 creste cuplul la viteza mica si se mai pierde ceva din viteza maxima.Pe mine personal ma intereseaza chestia asta pt ca eu nu depasesc niciodata 130 la ora si ca atare viteza maxima eu nu o vad niciodata.Singura problema este ca acum am jante bbs pe 15 care arata foarte bine si nu prea as vrea ca pt ceva demaraj in plus sa uratesc si mai mult masina (care oricum nu este prea frumoasa).Daca ai putea sa pui ceva poze cu un logan cu jante pe 14 ar fi foarte tare.Asta pt o mica comparatie.

                            Comment


                            • #15
                              Cauta imagini din Ungaria cu Loganuri. Acolo stiam ca se vand cu jante pe 14".
                              GL-22-TOF

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google