Jante 14 Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    La fostul Logan, am avut jante pe 14 si in afara de un bun demaraj (atat cat poate un 1,4) nu am simtit nici o diferenta fata de cele pe 15.
    Problema este ca la jantele pe 14, gasesti foarte greu cauciucuri pe dimensiunea din certificatul de inmatriculare.

    Comment


    • #17
      Originally posted by BlackRally 71 View Post
      La fostul Logan, am avut jante pe 14 si in afara de un bun demaraj (atat cat poate un 1,4) nu am simtit nici o diferenta fata de cele pe 15.
      Problema este ca la jantele pe 14, gasesti foarte greu cauciucuri pe dimensiunea din certificatul de inmatriculare.
      m-am uitat in certificat si ca dimensiune la anvelopele pe 14" este data 165/70/14 . Nu cumva este vreo greseala? Ca alea mai degraba sunt de scuter sau de caruta decat de masina. Nu cumva trebuia sa fie 185/70/14?

      Comment


      • #18
        Dar jante pe 13 se potrivesc? Cele de matiz cat au intre prezoane... ?? Sper ca va'ti dat seama la ce imi trebuiesc )

        Comment


        • #19
          Originally posted by silviu_cos View Post
          Dar jante pe 13 se potrivesc? Cele de matiz cat au intre prezoane... ?? Sper ca va'ti dat seama la ce imi trebuiesc )
          nu mi-am dat seama la ce te referi. Esti prea subtil.

          Comment


          • #20
            Scuze ca scot la iveala acest subiect ingropat demult dar am o intrebare.
            A montat cineva jante de 14' pe logan?
            Am primit de la cineva 4 roti de iarna de clio pe 14' cu cauciucuri de 185x80x14 si ma bate gandul sa le folosesc pe logan.

            Comment


            • #21
              in talonul masinii ( cele vechi ) exista omologare pentru jante pe 14.
              sigpic
              Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

              Comment


              • #22
                Depinde si de ce etrieri si discuri are montate. Daca are discuri si etrieri de VAN ma indoiesc ca ii incap de 14. Proba pe masina este sfanta.

                Comment


                • #23
                  Discurile si etrieri sunt echiparea standard de berlina fara nici o modificare.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google