Jante 16

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante 16

    as vrea sa stiu deca a omologat la RAR cineva jante pe 16 pe logan

  • #2
    anvelopele se omologheaza
    http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

    Comment


    • #3
      Eu am facut un mail la RAR si raspunsul a fost NU.
      Sunt multi colegi care au jante mai mari de 15....chiar 17 sau 18 dar merg la risc.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • #4
        Dar am vazut la un prieten de al meu , are jante pe 16 si daca o pun pe langa a mea de 15, janta + cauciucul lui e aproape identic ca si a mea parca putin mai mic ... tot nu am voie sa circul cu ele adica cele pe 16 ?
        sigpic
        Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

        Comment


        • #5
          daca in cerificatul de inmatriculare sau in cartea de identitate nu este mentionata dimensiunea care o ai pe masina,nu ai voie sa circuli.
          MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

          Logan din Bicaz (Neamt)

          Comment


          • #6
            Pe un prieten l-a respins la ITP ca avea anvelope de 195/60/15, dapoi pentru jante mai mari.

            Loganul este o masina atat de comuna in ziua de azi ca sare in ochi cea mai mica modificare adusa, fie ea si o spira de arc taiata.
            real power..... diesel power by

            Comment


            • #7
              colegul nostru VYP din Sibiu,si-a omologat jantele 17' dar cu pile,si avea trecut in certificat dimensiunile.Acum nu stiu daca le are si pe noul MCV,dar pe loganul albastru avea sigur.
              MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

              Logan din Bicaz (Neamt)

              Comment


              • #8
                Jante pe 16 nu se omologheaza ,am intrebat eu la RAR.... conteaza si peste cine dai la ITP, eu alaltaieri am facut inspectia tehnica au vazut ca am jante pe 16 si toba sport si nu mi-au zis nimik(binenteles ca eram pregatit sa fac cinste) dar nu a fost cazul
                Vorba este de argint iar tacerea de aur.

                Comment


                • #9
                  Pai cand faci ITP-ul dai si tu jantele jos ... ca sincer nici un politai de cand ma stiu nu m-a oprit pe mine sau pe tata si sa inceapa sa se uite la dimensiunea cauciucurilor ( ca pe alea scrie ) )
                  sigpic
                  Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

                  Comment


                  • #10
                    Cel mai bine e cand mergi la ITP iti pui jantele stock,ca doar nu mergi la ITP in fiecare zi,si dupa nu mai ai treaba!
                    MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                    Logan din Bicaz (Neamt)

                    Comment


                    • #11
                      Jantele de tabla erau la tara in garaj si nu le-am mai schimbat pt ca cei la care am facut ITP-ul aveau reclama buna si de la alti prieteni care mai facusera inspectia la ei.M-am dus la sigur la ei
                      Vorba este de argint iar tacerea de aur.

                      Comment


                      • #12
                        problema e la controalele arr. nu ati prins niciodata nici un control? se ridica taloane si apoi esti obligat sa-ti faci itp-ul din nou la rar. si la rar nu merge cu 'o mica atentie' ca aia iti cauta masina si-n fundul tevii. asta iarna am dat de cateva controale, in special de cand e legea cu gumele M + S. la iarna, cu siguranta or sa apara din ce in ce mai multe, ca vor bani.

                        mai bine incercati omologari individuale. merg facute dar costa mult.
                        internal combustionizer

                        Comment


                        • #13
                          La controalele arr iti ridica talonul indiferent ca ai jante pe 15 echipate cu alte marimi decat cele din carte 185/65 r15 ori ca ai jante pe 16.....e aceasi branza
                          Vorba este de argint iar tacerea de aur.

                          Comment


                          • #14
                            da, se ridica pt orice. faruri cu lupa, xenoane, etc. e aiurea ca la noi nu prea se permit modificarile ulterioare.
                            internal combustionizer

                            Comment


                            • #15
                              Pentru a cata oara trebuie sa scrie undeva ca jantele NU au nevoie de omologare?

                              Ceea ce trebuie trecut in acte este dimensiunea ANVELOPEI!
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google