-Jante aliaj Jante si anvelope logan Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN. Jante aliaj - Pagina 28 - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Lucruri generale > Jante si anvelope logan

Jante si anvelope logan Jante dacia logan OZ,BBS,AEZ,ALLESIO,BORBET,DEZENT,DOTZ,ENZO,EXCITE,WOLFRACE Tires PIRELLI,MICHELIN.

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

Jante aliaj

Jante si anvelope logan

Raspunde

Thread Tools
Vechi 12th April 2016   #541
enc_edy
Loganist de 5 stele

enc_edy's Avatar

Data inscrierii: 01-04-2012
Motorizare : 1.6 MPi
Posturi: 411
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

am cautat modelul Borbet CF si sunt altceva....
Eu cand am apasat pe link-ul atasat de tine, primele erau unele in 3 spite.....fff "ciudate...." ))
Si eu ma uitam dupa tipul asta gen Borbet CF, dar am gasit Rial-urile.....si fiind si high glossy....le-am luat...)
Ca sa intelegi la ce jante faceam referire cand spuneam ca nu-mi plac, apasa pe link si uitate la pozele nr 2, nr 5 sau nr 8

Last edited by enc_edy; 12th April 2016 at 15:35.
enc_edy e offline   Reply With Quote
Vechi 15th April 2016   #542
Al3x4nd7u
Junior

Al3x4nd7u's Avatar

Data inscrierii: 06-01-2016
Motorizare : 1.5 70 hp
Varsta: 21
Posturi: 58
Membru :
[Junior]
Implicit

Ce J au jantele tale? Rog pe cineva de pe forum sa posteze o poza cu jante de aliaj cu 7J pe care a pus gume 185/65/R15
Al3x4nd7u e offline   Reply With Quote
Vechi 2nd August 2016   #543
mike-5
Fidel ;)

Data inscrierii: 25-08-2011
Motorizare : 1.2 16V E5
Posturi: 195
Membru :
[Fidel ;)]
Implicit

Intentionez sa cumpar 4 jante aliaj DEZENT TI TTIK2SA38 R15 6 4X100 ET38 pe care pun anvelope 185/65/15.
Pentru aceste jante mai trebuie omologare RAR ?La ITP sau politia se pot lega de aceste jante ?
mike-5 e offline   Reply With Quote
Vechi 2nd August 2016   #544
B997NDL
Loganist de 5 stele

B997NDL's Avatar

Data inscrierii: 19-05-2011
Motorizare : 1.5 DCI
Varsta: 52
Posturi: 7,850
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

nu au treaba cu jantele atata timp cat sunt pe 15 ". ti-am mai zis, eu am cu et 35, si am fost de n ori la itp, fara sa dau spaga sau sa stiu pe nimeni acolo.
B997NDL e offline   Reply With Quote
Vechi Acum 4 Saptamani   #545
abc
Loganist de 5 stele

Data inscrierii: 25-09-2008
Motorizare : 1.4 MPI, 75 CP
Varsta: 48
Posturi: 728
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Jantele din aliaj (ma refer strict la cele montate in uzina, care eu zic ca sunt mai rezistente decat majoritatea celor aftermarket) se strica totusi mai repede de la sare decat cele din tabla; dar de la borduri? Sau se strica la fel de repede dar trebuie protejate doar pentru ca sunt mai scumpe decat cele din tabla.
abc e offline   Reply With Quote

Raspunde

Sari la Forum

Tags
aliaj, jante

Thread Tools

Reguli de Postare