Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dupa datele pe care le-ai afisat aici nu ating nicaieri
    etalonul la jantele de tabla e de 49 si nu ating tu ai 45 pe BBS-uri deci ai destul loc ptr roata si frane si telescop

    Comment


    • Sa ma contrazica cei care stiu mai bine, dar cred ca pe Logan merg jante cu ET de la 37 (sau 35?) pana la 50, deci cred ca ce ai ales tu sunt OK.
      Zambeste, maine poate fi mai rau!

      Comment


      • nu te contrazice nimeni ca ai dreptate
        eu la avatar am jante cu et de 30 si am loc sa bag mana intre janta si etrier

        Comment


        • Nici nu stiu cum sa va multumesc! Va doresc o zi cat mai placuta si drumuri bune! Faceti o munca extraordinara pe acest forum!

          Comment


          • sa incarci o poza cu jantele pe masina
            drumuri bune si tie!!

            Comment


            • Sigur o sa pun de indata ce va fi incaltata !

              Comment


              • Jante bbs

                Se pare ca jantele Bbs nu se potrivesc pe logan deoarece gaura centrală are doar 59mm : (((( acum stau si mă gândesc dacă sa risc si sa le alezez sau sa le vând. ÃŽmi pare f rău pt ca erau într-o stare f buna. Am mai făcut cineva alezare pe jante? Știu ca tb găsit un meserias care sa facă lucrarea perfect.

                Comment


                • Trebuie sa aiba un strung mare / dispozitiv plan-saiba si o face.
                  Daca jantele iti plac eu zic ca nici nu se cunoaste diferenta de la 59mm la 60.1mm cat are loganul,se alezeaza aproximativ 0,5mm pe raza, "se ia un span" cum zic strungarii.
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • Salutare. Aveti idee daca jantele de pe Chevrolet Aveo, modelul din poza, se potrivesc pe Logan?
                    Attached Files
                    Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                    Comment


                    • daca aveo are distanta intre prezoane ca la logan (4 +100) vor merge ,cu diametrul butucului nu va fi problema se poate strunji janta sau se poate adauga inel de centrare

                      Comment


                      • Cred ca tot 4x100 sunt. Dar sper sa fie macar pe 15'....pe 14' ar arata prea urat pe Logan)
                        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                        Comment


                        • Stiu ca la aveo jantele sunt pe 14 inch!
                          SRF TARGOVISTE

                          Comment


                          • O sa incerc sa aflu...multumesc pentru indicatii
                            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                            Comment


                            • Originally posted by matheo66c View Post
                              Trebuie sa aiba un strung mare / dispozitiv plan-saiba si o face.
                              Daca jantele iti plac eu zic ca nici nu se cunoaste diferenta de la 59mm la 60.1mm cat are loganul,se alezeaza aproximativ 0,5mm pe raza, "se ia un span" cum zic strungarii.
                              Maine sper sa gasesc la un strungar bun freza de 60mm macar daca nu cred ca la Bz sau Bucuresti. Imi plac foarte mult jantele abia astept sa le pun pe masina! Revin cu poze cum am promis !

                              Comment


                              • jantele de pe aveo din poza sunt pe 15 si se potrivesc pe logan si la prezoane si la gaura de centrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google