Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am vazut si eu pe net la grande punto si acum la opel.
    dar nu inteleg cum nu se crapa cand strangi prezoanele.
    mai ales iarna. totusi alea se strang... nu e joaca.

    Comment


    • Prezonul nici nu atinge capacul, strange doar pe janta, e gaura mare in capac. Prezonul il poti scoate prin capac si capacul prin prezon, daca intelegi
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • inteleg ce vrei sa spui, dar nu mi se par asa de mari gaurile. daca nu trebuia sa prinda si capacul, de ce mai are bordura aia in jurul gaurii ?
        hai ca am facut topic de capace mai bine schimbam subiectul.

        Comment


        • Pentru ornament de prezon? - zic si eu...

          Comment


          • Fiaturile ce le-am avut inainte sa trec la loganuri,aveau capace de plastic gros si dur care se puneau pe janta de tabla dupa care se prindea in prezoane cu totul.
            Nici nu am stiut ce sistem au pana nu am facut pana si am vazut cand le-o desfacut.
            Cand strangea prezoanele cu pistolul baiatul de la vulcanizare,stateam si asteptam sa se crape.Ziceam ,acum pusca )
            Oricum foarte interesant materialul din care erau facute capacele.Cate borduri or luat si gropi de tot felul si ele erau doar zgariate superficial.
            Au fost singurele capace care nu o trebuit sa le pun "arici" si care mai erau pe masini dupa 3 ani

            Comment


            • Ce parere aveti de gentile aliaj Mam W2, Mam E1, Enzo si Dezent pe 15" !? Intreb fiindca imi va trebuii un set in martie si nu stiu ce sa imi cumpar , calitate/pret sau trebuie sa ma rezum la cele originale din reprezentanta ? Toata faza este ca mi-au cerut 18000lei pe cele din reprezentanta si nu dispun de atatia bani, suma invartindu-se intre 1400-1500 maxim ... Sau in cel mai rau caz va trebui sa imi gasesc originale Sh , ceea ce nu prea vreau. Intai sa vad daca reusesc sa imi iau ceva nou la banii astia si apoi sa aleg ultima varianta cea cu sh-ul. Ma puteti ajuta, multumesc !?

              Comment


              • Exact asa am la kia, capacele se prind odata cu janta. La mine nu este prezon ci piulita care are un fel de degajare unde sta capacul. Practic nu strange deloc pe capac doar pe janta

                Comment


                • dar la fiat am inteles ca se strang direct pe capace.

                  Comment


                  • Sunt intr-o dilema.Imi plac ambele seturi de jante.Sunt la fel ca si pret.Mam W2 de la Kinetik Concept si HRS de la ejante.Vreau sa-mi iau un set pentru vara.Ce parere aveti?
                    Attached Files

                    Comment


                    • Parerea mea..modelul 2. Dar depinde de gusturi.. Par mai "sanatoase" din imagine. Si designul imi place mai mult.

                      Comment


                      • setul 1 sunt mai smechere, dar pt logan par mai potrivite cele din poza 2

                        Comment


                        • Eu tind atras mai mult spre primul set(HRS) insa singura chestie care imi da cu semnul intrebarii este tara de fabricatie.HRS - India sau Taiwan iar Jantele Mam in Germania.

                          Comment


                          • Parerea mea e sa mai astepti un pic si sa iei MAM W3.

                            Comment


                            • W3-ul are 6J latime fata de W2 cu 6.5J. Ma gandesc ca vizual este o diferenta semnificativa.

                              Comment


                              • poti sa pui distantiere

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google