Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru cunoscatori, rog si eu pe cineva sa faca o simulare in photoshop cu jantele de mai jos pe un Logan gris platine ca sa-mi pot face o parere.
    Attached Files

    Comment


    • Parerea mea este ca la logan se potrivesc cel mai bine din aluminiu,nu cele negre sau din aliaj,cele din aluminiu dau foarte bine pe logan.
      http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

      Comment


      • Colega, nu exista jante de aluminiu pur... Jantele alea care le numesti tu de aluminiu sunt tot jante de aliaj, aliaj de aluminiu cu diferite metale pentru o rezistenta mai mare. Fiecare isi pune ce jante vrea, sunt multe modele care arata bine pe logan. Mie unul cel mai mult imi plac OZ Superturismo sau OZ WRC da nu imi permit asemenea jante si m-ar durea sufletul sa le vad zgariate...

        Comment


        • faza cu zgariaatul e doar o chestiune de timp...

          Comment


          • Originally posted by piroman22 View Post
            Colega, nu exista jante de aluminiu pur...
            Probabil a vrut sa spuna - "cu aspect de aluminiu".

            Comment


            • Originally posted by piroman22 View Post
              Colega, nu exista jante de aluminiu pur... Jantele alea care le numesti tu de aluminiu sunt tot jante de aliaj, aliaj de aluminiu cu diferite metale pentru o rezistenta mai mare. Fiecare isi pune ce jante vrea, sunt multe modele care arata bine pe logan. Mie unul cel mai mult imi plac OZ Superturismo sau OZ WRC da nu imi permit asemenea jante si m-ar durea sufletul sa le vad zgariate...
              Multumesc ptr informare "colega|".)

              Originally posted by Cromatic View Post
              Probabil a vrut sa spuna - "cu aspect de aluminiu".
              Ce bine ca exista persoane care ma inteleg,multumesc...toata stima
              Last edited by danielriz; 11 March 2013, 20:09. Reason: Automerged Doublepost
              http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

              Comment


              • Sper ca nu te-ai suparat pe mine, prieteneste ti-am zis colega... ;) Si eu mi-am pus jante de Al tot cu aspect de aluminiu lucios si sunt de aceeasi parere ca merg fb pe logan. Dar eu am o slabiciune pt OZ-urile de mai sus in special albe...
                Daca ai grija pe unde parchezi si nu te apropii prea tare de borduri, nu faci escalada peste bolovani si borduri nu se zgarie jantele. Dar daca mai conduce si altcineva masina(prietena, nevasta, bunica, mamica, vecinu colegu..... etc) si nu este atent apar si zgarieturile...

                Comment


                • Oare exista metode separate de montare anvelope pe jante aliaj sau tabla? De cate ori ma duc la schimb de anvelope ma intreaba daca-s de tabla sau aliaj.Am avut jante de aliaj impecabile, sunt obsedat de ele, nu ma urc nici pe o bordura de 3-4 cm si de cate ori ies de la montaj de atatea ori le gasesc pline de julituri de la doreii din service.Zici ca le-am distrus zilnic pe borduri.Mama lor de incompetenti.Acum doua zile la Franck Anvelope( cica cel mai mare service de roti din Banat) le-am scos cu noi julituri....

                  Comment


                  • Originally posted by piroman22 View Post
                    Sper ca nu te-ai suparat pe mine, prieteneste ti-am zis colega... ;) Si eu mi-am pus jante de Al tot cu aspect de aluminiu lucios si sunt de aceeasi parere ca merg fb pe logan. Dar eu am o slabiciune pt OZ-urile de mai sus in special albe...
                    Daca ai grija pe unde parchezi si nu te apropii prea tare de borduri, nu faci escalada peste bolovani si borduri nu se zgarie jantele. Dar daca mai conduce si altcineva masina(prietena, nevasta, bunica, mamica, vecinu colegu..... etc) si nu este atent apar si zgarieturile...
                    Bineinteles ca nu m-am suparat,OZ-urile cred ca ,costa cat masina mea
                    http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                    Comment


                    • Originally posted by karlos12 View Post
                      Oare exista metode separate de montare anvelope pe jante aliaj sau tabla? De cate ori ma duc la schimb de anvelope ma intreaba daca-s de tabla sau aliaj.Am avut jante de aliaj impecabile, sunt obsedat de ele, nu ma urc nici pe o bordura de 3-4 cm si de cate ori ies de la montaj de atatea ori le gasesc pline de julituri de la doreii din service.Zici ca le-am distrus zilnic pe borduri.Mama lor de incompetenti.Acum doua zile la Franck Anvelope( cica cel mai mare service de roti din Banat) le-am scos cu noi julituri....
                      Ai dreptate, la asta nu m-am gandit.... Sunt multi incompetenti in vulcanizari, daca ar trebui sa plateasca din banii lor zgarieturile si juliturile poate le-ar pasa mai mult. Conteaza atentia muncitorilor dar conteaza si sculele pe care le au in service, daca au o presa obosita si baga gheara pt depresat pana in buza jantei normal ca o zgarie...

                      Comment


                      • Oare cum ar sta o anvelopa 205/55/16 pe o janta cu 6J??? Talonul mic(185) pe un 7J are flancurile umflate dar un talon lat (205) pe un 6J cum ar arata estetic?

                        Rectific: latimea anvelopei....Talonul e de 65...respectiv 55..
                        Last edited by karlos12; 17 March 2013, 10:38. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Salut,
                          Am si eu o intrebare: Janta tabla 7635 KFZ 15/6/4/100 50/60 este OK din punct de vedere calitativ?
                          http://www.vanzarijante.ro/jante-ote...-60-14690.html

                          http://www.anvelope-roti.ro/janta-ta...-kfz-7635.html

                          Multumesc.

                          Comment


                          • Ştie cineva ce greutate are janta de aliaj care venea cu logan ph2 prestige?
                            http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                            Comment


                            • Un coleg de serviciu zice ca a cantarit janta BRAN si are 16 kg. fara anvelopa!!!
                              Nu stiu daca sa-l cred sau nu...

                              Comment


                              • Face caterinca de tine...
                                "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                                Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google