Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • janta prestige + anvelopa conti ecocontact2 aproximativ 16 kg. Anvelopa cu ceva uzura.
    sigpic

    Comment


    • Salut.
      Merită sau dau jantele mele de tablă (5 buc.) de 8 ani şi o diferenţă de 400 lei pe 5 jante de aliaj originale model Sinaia în stare aproape foarte bună ?
      mulţam.
      Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
      sigpic

      Comment


      • Un set de Sinaia (4 buc.) le poti gasi la 400-500 de lei. Deci... nu, din punctul meu de vedere.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • 4 jante tabla = 3-400 RON
          4 jante prestige = 6-800 RON

          Ca sa iti faci o idee.
          sigpic

          Comment


          • Mulţam. Am notat.
            Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
            sigpic

            Comment


            • Am si eu o intrebare pentru cunoscatori, jantele Borbet C F 4x100 7x15 Et 25 merg puse pe logan cu anvelope de 185/65/15 va fi vreo problema ca au ET25, ating in aripa?

              Comment


              • URGENT cumpar o janta aliaj logan model Bran ( o am zgiriata si topaie, unde o pot reconditiona)

                Comment


                • Ca sa nu deschid alt thread scriu aici... CUMPAR jante aliaj originale logan de preferat Buzau/Constanta/Bucuresti ca nu m-as complica prin curier.. Astept pm
                  Casa moara fetilii!

                  Comment


                  • Capacele(de la gaura de centrare) cu logo DACIA de pe jantele Empreinte se potrivesc pe jante aftermarket?

                    Comment


                    • care jante sunt mai bune ASW sau HRS are cineva aceste jante pe masina? stiu ca este un coleg care are hrs333 dar nu mai gasesc pozele cu el sa il intreb.

                      Comment


                      • Ar vrea sa semene putin cu oz ultraleggera http://www.tirerack.com/images/wheel...mblk_ci3_l.jpg

                        Trecand peste faptul ca nu se compara hrs cu oz si pretul este mult mai mic la hrs.
                        Mie mi se par dragute dar personal as lua pe 16: din experienta proprie arata mult mai bine pe masina si nici nu influenteaza tinuta de drum asa de tare(prea putin la consum si nici din cauza talonului mai mic pe care-l vei avea la cauciucuri nu sunt diferente majore fata de stock).
                        ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                        Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                        Comment


                        • Salut. Eu am luat recent aceste jante. Masina este PH2.
                          Attached Files
                          Last edited by balooo; 26 September 2013, 11:13.
                          sigpic

                          Comment


                          • salut
                            mersi god de parere
                            la R16 ce cauziucuri merg? 195.60.R16? asta nu influenteaza la km in bord?
                            zic si eu
                            cine are R16 , cu ce cauciucuri le au?

                            mersi!

                            Comment


                            • Eu am avut 205/55/16.
                              Bine...odata ce pui orice altceva fata de stock risti sa te amendeze militia dar asta e alta poveste de care spre norocul meu nu m-am lovit cat am circulat cu jantele pe 16(am avut grija la ITP sa pun jantele de fabrica pe care aveam cauciucurile de iarna ca acolo clar batea la ochi).

                              Ex1: stock vs 195/60/16 http://www.tacomaworld.com/forum/tir...5r15-195-60r16
                              Ex2: stock vs 205/55/16 http://www.tacomaworld.com/forum/tir...5r15-205-55r16

                              Edit: se pare ca 195/55/16 ar influenta cel mai putin viteza afisata
                              Ex3: stock vs 195/55/16: http://www.tacomaworld.com/forum/tir...5r15-195-55r16
                              Last edited by god; 26 September 2013, 23:37.
                              ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                              Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google