Jante aliaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut stie careva cine fabrica jantele de logan 2 aliaj?

    Comment


    • cosmos: http://www.jantealuminiu.ro/Borbet-T...adminPreview=1

      si ce gaura are loganul la janta 57mm?

      Comment


      • Cele OEM NU sunt Borbet.

        60.1 mm

        Comment


        • 60.1 are logan 1 la 57 te duci la strung sau la autosoft si cu 100 lei se rezolva marirea gaurii de centrare

          Comment


          • jantele aliaj logan 2 sunt facute in Turcia. CMS cred ca scrie pe ele.
            fara

            Comment


            • Stii tu sigur?

              Comment


              • ce jante sunt astea?
                Attached Files

                Comment


                • Ce este "spline wheel stud" ?

                  http://www.evocorse.com/en/colonnett...aggio-436.html
                  Attached Files

                  Comment


                  • am gasit un material mai detaliat...ce nu ma prind eu: care-i faza cu partea care vine montata pe filetul scurt? si cum se monteaza tot prezonul?
                    Attached Files

                    Comment


                    • salut ! va rog dati-mi o idee unde gasesc si eu BORBET T 15 inch 7J sau 7.5J toate ? ( nu vreau raspunsuri de genul: pe net-la vulcanizari, dezmembrari, etc. )
                      sigpic

                      Comment


                      • Cum s-o simti Loganul 1,4mpi cu jante 7j16 ET45? (modelul de mai jos)

                        Avand in vedere ca modelul are omologare TUV pentru DACIA ma gandesc ca n-ar trebui sa fie probleme insa as dori (daca se poate) si o parere doua de la cei care au experimentat jante de aliaj 7J 16 pe Logan 1,4.
                        Attached Files

                        Comment


                        • LE

                          ...si cum ar arata modelul (AEZ Cliff) pe Logan:
                          Attached Files

                          Comment


                          • Salut, As avea o lista de jante pentru Golanul meu, dar nu stiu daca cele care imi plac pot tine gumele stock (185/65R15). Daca pentru fiecare in parte stiti ca trebuie prezoane ori inele de centrare (pentru cele de 6.5 sigur trebuie inele de centrare) va rog sa mentionati. De asemenea daca ati avut careva modelele si stiti ca bat in etriere sau mai stiu eu in ce va rog sa imi spuneti.



                            Multam anticipat!

                            PS: Sper sa nu se considere reclama cat timp lista cu jante este de pe mai multe situri, deci nu fac reclama
                            Last edited by crististreulea; 15 March 2014, 00:00.

                            Comment


                            • Salut.

                              Vad ca nu este activitate, asa ca o sa intreb mai scurt: MAM W3 cu dimensiunile 6.0J x 15, 4x100 ET 38 ar merge cu cauciucurile stock (185/65 R15 88T) ? nu vor fi probleme de niciun fel?

                              PS: Scuze de dublu post dar nu mai pot edita postul anterior
                              Last edited by Urmelinho; 17 March 2014, 15:22. Reason: adaugare PS

                              Comment


                              • N-are treaba latimea jantei cu inelul de centrare, acesta se foloseste in cazul in care gaura centrala a jantei are diametrul mai mare de 60,1.

                                Anvelopa cu dimensiunea 185/65 R15 88T se poate monta pe jante de 15" cu latimile cuprinse in intervalul 4,5" - 7"J .

                                Jantele MAM W3 au omologare TUV pentru Logan si respecta dimensiunile jantelor originale in afara ET-ului dar in cazul asta nu constituie o problema, daca vrei sa fii foarte riguros se accepta 5 mm diferenta fata de stock.

                                Pentru mai multe detalii mai citeste si tu pe-aici.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google