Jante Aliaj - Model, Preturi, Caracteristici, Echipare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante Aliaj - Model, Preturi, Caracteristici, Echipare

    Buna ziua, majoritatea avem schimbate jantele de pe masina cu unele de aliaj.
    Deschid acest theard pentru a veni in ajutorul celor care vor sa-si schimbe sau sa cumpere jante pentru masina personala.
    Propun ca fiecare care are jante pe masina sa-si puna o poza cu ele si datele lor precum: model, et, j, raza, pretul, datele cauciucurilor cu care sunt echipate si impresi de bine sau rau.
    Va multumesc, sper sa ajute pe cineva acest theard.
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

  • #2
    jante Euroracing E020 black polished 17",j7,et35 - 1550ron
    anvelope Nexen N-7000 215/45/17 - 1150ron
    Attached Files
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

    Comment


    • #3
      nimeni nu se baga?
      tre sa-mi iau in toamna un set de iarna si credeam ca o sa gasesc aicea modelul.
      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

      Comment


      • #4
        oz granturismo wrc, albe, 6.5J, R15, ET37. gume BFGoodrich Profiler/GeForce 195/50R15 82V. rezistenta jantelor e medie spre buna; gumele sunt bune pe uscat si pe ploaie, dar cam "fura" volanul pe denivelarile facute de camioane. janta si anvelopa
        Last edited by Seba; 30 June 2010, 12:17.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          seba,ce ai de castigat cu gume mai mici?eu am 205/55-16 cu jante de megane si mi se pare ok.

          Comment


          • #6
            ceva demaraj pe primele 4 trepte, ca pe-a 5-a am pinion de dizal, aia e de mers intins, la consumuri decente, nu cu 10% mai mari din cauza gumelor mai mici.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Jante Wolfrace Fuji 7jx17 et 40 + distantiere pe spate de 2cm
              Gume Pirelli p zero nero 205/40/17.
              AG 16 Y M A

              Comment


              • #8
                Cum se simte cu distantier doar pe spate? Nu fuge spatele?

                Eu am RH Artec (7J Et 37) cu cauciucuri stock, dar caut sa imi pun pe 17" . Cu acestea nu am avut nici o problema... Chiar daca se recomanda 6.5J pentru 185 latimea anvelopei .
                Last edited by iamagi; 11 July 2010, 22:47.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Nu fuge..adica eu nu vad dif cu distantiere doar pe spate si fara.
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • #10
                    dar pe fata iti atinge undeva? la viraj?.......
                    cu 3 pers in spate si bagaje iti atinge pe spate folosind flansele ??

                    Comment


                    • #11
                      nu atinge.Am arcuri weitec,inainte aveam niste arcuri de coborau 7cm si tot nu atingea.
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • #12
                        daca pui diatantiere doar pe spate, o faci sa fuga de bot, si-asa e subviratoare pe virajele rapide...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          Seba eu sincer nu pot sa imi dau seama neavand permis,dar din dreapta nu pare diferenta.
                          AG 16 Y M A

                          Comment


                          • #14
                            Poate imi explicati si mie ce inseamna 6.5 J si Et..40 sau ce tot vb voi acolo :P

                            Comment


                            • #15
                              Ceva explicatii despre dimensiunile rotilor si notari: http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg4.html
                              Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google