Jante KINETIK CONCEPT-calitate-pret Decent-design Modern

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Va rog sa va abtineti de la comentarii de discreditare sau rautati gratuite.Orice neregula va fi observata pe acest forum a oricarui membru ( fie el si firma ) , va fi tratata in functie de gravitatea ei.
    Am si eu rugamintea la initiatorul thread-ului sa faca un set de poze mai detaliate si sa le posteze aici.Poate prin acest fel se mai dumiresc membrii despre ce vindeti.Pozele pe negru arata prea comercial pentru cineva care doreste sa ne fie partener.

    Comment


    • #17
      Originally posted by super_jante View Post
      GEMINI 7Jx15 ET38 4x100 260 Euro/set

      VARAN 6.5Jx15 ET38 4x100 272 Euro/set


      Dicount 5% pt. membrii forumului si transport gratuit!


      www.super-jante.ro
      Salut! pentru logan doar aceste 2 modele comercializati?
      Banuiesc ca aveti si un showroom pe langa Focsani, nu? Daca vin personal sa le vad/iau mai am parte de discount?

      Comment


      • #18
        Buna seara

        Bineinteles...avem si showroom si atelier de montaj!

        Daca veniti pana la noi aveti si discountul de pe forum si montaj gratuit!

        O seara placuta!

        Echipa Super_jante

        0730587299

        Comment


        • #19
          E iluzie optica in poza sau jantele VARAN sunt deep dish(ET negativ) caz in care ar fi dificultati la montare? iar janta ar iesi mult in exterior?

          Comment


          • #20
            Nu....este doar un efect optic.

            Janta are ET 38 si se potriveste perfect!

            Janta originala de logan are ET50.Din constructia ei ar fi echivalentul la ET 45 in raport cu jantele comercializate de noi.



            O seara placuta!

            Comment


            • #21
              Acum am vazut ca sunteti din Vrancea.Unde aveti magazinul sa va fac si eu o vizita ? Multumesc !
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • #22
                Cred ca sunt pe centura, inainte de Praktiker, pe partea stanga venind dinspre Bucuresti. Daca nu aveam deja jante din aliaj va faceam si eu o vizita. Spor la vanzari!
                Zambeste, maine poate fi mai rau!

                Comment


                • #23
                  baieti, pozele pe care le-am cerut unde sunt????

                  Comment


                  • #24
                    Buna dimineata!

                    Pt. dan.gutu........pe soseaua de centura sensul de mers bacau-bucuresti dupa praktiker,dupa omw,este o hala pe care scrie F1 PITSTOP!

                    Va asteptam cu cea mai mare placere dar va rugam sa ne dati un telefon inainte pt. a putea fi siguri ca ne intalnim.


                    Pt. cory........multumim frumos pt. urare!

                    Pt. evali_daniel.......mii de scuze dar suntem foarte aglomerati.

                    Promit ca pana diseara aveti poze pe mail si o sa le postam si aici!



                    Va multumim pt. posturile Dvs.


                    Anvelope Logan Debica 200 ron/buc!


                    O zi placuta la toata lumea!

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by evali_daniel View Post
                      baieti, pozele pe care le-am cerut unde sunt????
                      Ce poze ai cerut Daniel daca nu e secret?

                      La modelul Varan as vrea si eu daca se poate ceva mai de la fata locului, o poza sa vad exact cum arata janta. Vorba colegului moderator, asa sunt prea comerciale/artistice.

                      Comment


                      • #26
                        lord_wader asta am cerut, poze cu VARANELE, cele vandute real nu poze de pe net, si inca le mai astept....pozele ma refer...

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by super_jante View Post
                          Janta originala de logan are ET50.Din constructia ei ar fi echivalentul la ET 45 in raport cu jantele comercializate de noi.
                          Cum adica " din constructia ei ar fi echivalentul la ET 45" ? nu am inteles ce-ai vrut sa spui - te rog fii mai explicit.
                          Last edited by Cromatic; 24 March 2012, 14:05.

                          Comment


                          • #28
                            Sal,
                            Mi-am facut special cont pt. reducere... Cu cei 60ron reducere fac schimbul la service. O sa revin cu detalii dupa ce le pun.

                            Comment


                            • #29
                              intrucat nu am gasit prea multe informatii pe site...intreb
                              - o janta de 18" 5x114.3, offset 46, doar 1buc m-ar interesa, un pret te rog cel mai mic, ma intereseaza ca rezerva

                              - 4 anvelope vara 245/45/18 ....dunlop vad ca ar fi ceva mai premium

                              mersi
                              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Cromatic View Post
                                Cum adica " din constructia ei ar fi echivalentul la ET 45" ? nu am inteles ce-ai vrut sa spui - te rog fii mai explicit.

                                In general ET-ul de la 2 jante modele diferite/producatori diferiti nu au aceeasi adancime pe masina.

                                Sa spunem de ex. ca o janta originala de BMW 8J x 18 ET 35 nu arata la fel pe masina ca una BBS sau OZ sau Alutec sau Kinetik cu aceleasi caracteristici tehnice!

                                Matrita unei jante are foarte multe coordonate(back space/drop center/front flange/offset/caliper clearance,x factor) etc. care depind foarte mult si de modelul jantei.

                                Mai pe romaneste....sa luam modelul VARAN...cu cat centrul jantei exterioare este mai infundat decat marginea exterioara a spitelor/buzei ET-ul va trebui corectat prin strunjirea lui altfel janta ar iesi mult in exterior...altfel spus din ET38 ar fi ET 25 spre exemplu.

                                Sper ca am fost cat de cat explicit......

                                Weekend placut!

                                Originally posted by VanDiesel View Post
                                intrucat nu am gasit prea multe informatii pe site...intreb
                                - o janta de 18" 5x114.3, offset 46, doar 1buc m-ar interesa, un pret te rog cel mai mic, ma intereseaza ca rezerva

                                - 4 anvelope vara 245/45/18 ....dunlop vad ca ar fi ceva mai premium

                                mersi

                                Va rugam sa fiti mai explicit...ce informatii nu ati gasit pe site?

                                Va multumim anticipat pentru sugestii!

                                Pe 18 inch nu avem nimic pe prindere 114.3!

                                Preturi anvelope 245/45 18

                                Federal 520 ron
                                Effiplus 465 ron
                                Nankang 490 ron
                                Dunlop 990 ron
                                Continental 940 ron

                                O seara placuta!
                                Last edited by super_jante; 25 March 2012, 01:20. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google