Jante KINETIK CONCEPT-calitate-pret Decent-design Modern

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc frumos colegii!
    Numai ca sunt pentru un coleg de serviciu, eu trebuie sa mai astept putin, am alte urgente momentan!
    ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

    Comment


    • Buna seara daca se poate un pret actualizat in lei pentru modelul VARAN.

      Comment


      • Originally posted by adryanys View Post
        Am primit jantele, totul este ok, multumesc!
        Un UP de la mine

        Multumim pt. comanda si pentru aprecieri!

        Sa le purtati sanatos!

        Originally posted by strong View Post
        Buna seara daca se poate un pret actualizat in lei pentru modelul VARAN.


        1120 ron ca si pana acum!

        O zi placuta!
        Last edited by super_jante; 23 April 2012, 02:42. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Multumesc.

          Va felicit cei care a luat jantele arata farte frumos.Cei care a luat jante de VARAN si a montat am inteles ca trebe ceva distantier de la etrier 5mm sau nu daca se poate o poza.
          Last edited by strong; 23 April 2012, 18:28. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by strong View Post
            Multumesc.

            Va felicit cei care a luat jantele arata farte frumos.Cei care a luat jante de VARAN si a montat am inteles ca trebe ceva distantier de la etrier 5mm sau nu daca se poate o poza.

            Da intr-adevar unele modele vin cu etrieri Lucas altele cu TRW altele cu brand indescifrabil....cred ca aftermarket in special modelele de 1.5dci si 1.6.La unele s au potrivit fara distantier la altele nu.

            Oricum va putem oferi si distantieri(doar pentru fata) de 5mm la 50 lei setul!

            O zi placuta la toata lumea.

            Comment


            • Cam asa arata montate pe masina pentru care au fost comandate, unele au luat cam multi plumbi nu stiu de ce, cred ca din cauza cauciucurilor, (ma refer la calitatea acestora) nu au decat 4000 km!
              in rest nici o problema nu ating, sau alte neplaceri.
              Attached Files
              ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

              Comment


              • Originally posted by adryanys View Post
                Cam asa arata montate pe masina pentru care au fost comandate, unele au luat cam multi plumbi nu stiu de ce, cred ca din cauza cauciucurilor, (ma refer la calitatea acestora) nu au decat 4000 km!
                in rest nici o problema nu ating, sau alte neplaceri.

                Buna dimineata!

                Din ce am vazut in poze o janta a cerut 50 grame pe exterior(dezechilibrul anvelopei).In principiu nu este mult avand in vedere ca anvelopele montate sunt Debica Passio care sunt ALL WEATHER.De obicei cele de iarna sau all weather sunt mai grele si mai greu de echilibrat din cauza densitatii neuniforme a cauciucului si asta e valabil si pentru marci mai renumite.

                Echilibrarea unei roti presupune si o masina de echilibrat buna care nu da erori!

                Teoria spune ca rotile trebuie "invartite" intre 200-500 km si apoi echilibrate pt. ca anvelopa sa se aseze bine pe janta.In unele cazuri anvelopa se "intoarce" pe janta.

                Va rugam sa ne tineti la curent dupa ce veti face o noua echilibrare.

                Va dorim o zi placuta!

                Comment


                • Vreau modelul VARAN +un set antifurt,detalii de expedierere va trimit un PM?

                  Buna fara distantier,coletul cind ajunge.
                  Last edited by strong; 24 April 2012, 18:11. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • pentru a va face o idee! fiecare alege ce ii place! bafta!
                    Attached Files

                    Comment


                    • Pai si normal, cauciucul se echilibreaza nu janta, la o janta noua cu certificat de omologare n-ai ce sa echilibrezi.

                      Comment


                      • super_jante; Doar intrebam, la asta asa ma gandeam si eu,am specificat ca ma gandesc la calitatea cauciucurilor, multumesc pentru explicatii.

                        ghiaurul; Super treaba, se vede ca ai rabdare, imi place cum a iesit!
                        ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                        Comment


                        • Originally posted by adryanys View Post
                          super_jante; Doar intrebam, la asta asa ma gandeam si eu,am specificat ca ma gandesc la calitatea cauciucurilor, multumesc pentru explicatii.

                          ghiaurul; Super treaba, se vede ca ai rabdare, imi place cum a iesit!

                          Nu aveti pt ce...e datoria noastra sa va explicam.Echilibratul jantelor e o chestie simpla care de multe ori este adusa la rang de "chimie atomica" de multi care isi dau cu parerea.....sa va dau un exemplu!

                          Am vandut un set de jante A.... despre care se spune ca s nemtesti cu toate ca nu scrie "made in germany" si un set de jante originale de V. primele pe 16 inc celelalte pe 19 inch.

                          2 jante din primul set si 3 din al doilea au cerut pana la 180 grame cu anvelopa montata si 70-80 grame fara anvelope in conditiile unei masini performante de echilibrat care da erori destul de rare si niciodata repetate!

                          Cel mai mult pe o roata s a pus 120 grame interior si 160 grame exterior...masinile au fost testate personal si mergeau "ceas"...nici urma de bataie sau vibratii......concluzia...in afara de aspectul destul de deranjant al plumbilor nu exista nici o deficienta la rulare.

                          Acum nu spunem ca noi vindem "BBS la pret de tabla" dar jantele comercializate pana acum chiar nu ne au facut nici o problema!

                          Va dorim o zi placuta la toata lumea!

                          Comment


                          • Originally posted by ghiaurul View Post
                            pentru a va face o idee! fiecare alege ce ii place! bafta!
                            In prima poza pare o solenza nu logan, asa e? ca vad roata agatata in spate ca la solenza.

                            Originally posted by adryanys View Post
                            unele au luat cam multi plumbi nu stiu de ce, cred ca din cauza cauciucurilor,
                            si la mine au luat multi plumbi in special la rotile din spate (Tigar Sigura sunt anvelopele, uzate prematur zic eu dupa numai 30.000km) si sunt asa de tari incat zici ca am tocuri de plastic cand trec de 80km/h sau cand merg pe drum prost.

                            Totusi am sesizat o chestie: am schimbat vulcanizarea si cred ca aparatul asta e mai bun decat celalalt pt. ca pe jantele de tabla puneau mai putin plumb, cred ca era eronat aparatul de echilibrat. Iar muncitorii amatori.

                            Comment


                            • [QUOTE=lord_wader;1251437]In prima poza pare o solenza nu logan, asa e? ca vad roata agatata in spate ca la solenza.

                              si la MCV cum este agatata?

                              Comment


                              • Jante cu prindere 5x108 pe 16 aveti? Nu gasesc pe site, poate nu stiu eu sa caut cum trebuie. Am vazut doar un model pe 16

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google