Jante Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Foarte frumoase jantele. Sfatul meu - nu le vopsi. Culoarea aia e faina pentru ca, chiar daca se zgarie (in bordura sau de la material antiderapant), dedesubt e aceeasi culoare si nu se vede atat de rau.

    Comment


    • #17
      Eu mi-am luat asa ceva. Ce parere aveti?
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • #18
        Sunt mult mai aratoase ale tale.....parerea mea

        Comment


        • #19
          MihaiiahiM, ce model si ce dimensiuni sunt jantele?

          Comment


          • #20
            Modelul nu il mai stiu, dar sunt pe 15 cu 6,5j si et 35.
            sigpic

            Comment


            • #21
              Am inteles, dar producatorul il stii?

              Comment


              • #22
                Made in china. Le gasesti pe www.alfaromtrans.ro. Ideea este ca am vazut mai multe masini cu jante ART, m-am interesat si toti care au mi-au spus ca nu au avut probleme cu ele. Asa ca am zis sa iau si eu, tinand cont si de pret...
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Asta cu jantele ART este un fel de "Joint-Venture-Partner in China" , o chestie pe care o practica acum si producatori din Germania dar cu omologari individuale KBA cu certificat TUV pentru fiecare tip de vehicul in parte - omologarea aia RAR pe care o afiseaza alfaromtrans pare lipsita de "consistenta".

                  Uite aici un brand german care produce in China sub acord de tip "joint venture" .

                  http://www.xxl-felgen.de/auto-galeri...l-felgen-39-1/
                  Last edited by Cromatic; 18 April 2013, 19:59.

                  Comment


                  • #24
                    Salutari ,

                    Pentru ca am o dilema , indraznesc sa scriu aici , jantele de logan 2 ( nu facelift , logan 2 modelul nou 2013 ) se potrivesc si pe logan 1 ? aici ma refer la butucul central nu la prindere , prinderea este clar aceeasi 4 x 100 , la logan 1 din cate stiu eu diametrul central este de 60.1 , oare sa fie aceeaso dimensiune si pe logan 2 sau au schimbat ceva ?
                    Astept raspunsurile voastre.

                    Cu multumiri ,
                    "pentru ca prietenii stiu intotdeauna de ce" :signBRG3dot:

                    Comment


                    • #25
                      Exact cu genul asta de intrebare i-am abordat eu pe cei de la apan si mi-au spus ca da merg si pe logan 1 , numai ca pretul per janta m-a domolit imediat.
                      (850 lei/janta)
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • #26
                        burgerpolo, tot ce e Renault si "by Renault" are gaura centrala 60,1 mm.

                        prometheus, la pretul ala trebuie sa mai adaugi costurile prezoanelor si a capacelor centrale.

                        Comment


                        • #27
                          iar dupa ce faci totalul mai bine iti ei altceva
                          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                          Comment


                          • #28
                            multumesc cromatic si prometheus pentru raspunsuri.
                            toate cele bune,
                            "pentru ca prietenii stiu intotdeauna de ce" :signBRG3dot:

                            Comment


                            • #29
                              Ce parere aveti despre : http://www.garagemall.ro/jante-aliaj...5-65-4-108-15/ ? S-ar potrivi pe LOGAN? ET15 iese prea mult in exterior?

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by prometheus View Post
                                Exact cu genul asta de intrebare i-am abordat eu pe cei de la apan si mi-au spus ca da merg si pe logan 1 , numai ca pretul per janta m-a domolit imediat.
                                (850 lei/janta)
                                Astia nu mai au notiunea banilor... S-au tampit de tot, pai la banii aia iei jante adevarate OZ Racing nu petardele lor de jante....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google