Jante Logan II Compatibilitati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    La jantele astea KFZ gri este disponibil si capacul (ornamentul) care acopera gaura centrala? (poza de mai jos este preluata de pe site-ul oficial KFZ).
    Attached Files

    Comment


    • #17
      NU. Poza pusa de tine e pentru 5 suruburi. In realitate arata asa
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #18
        Se potrivesc jantele de tabla de pe sandero stepwey 2 pe Logan ph1?

        Comment


        • #19
          Fiind mai mari (16") se potrivesc sigur.

          Comment


          • #20
            Trecand de partea legala,

            jantele de Stepway sunt 6J R16 ET37, cod 403002053R
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #21
              am avut si et 35 pe logan 1 fara probleme.
              ​​​​​​

              Comment


              • #22
                Salutare ,

                Stiti cumva ce caracteristici au jantele de 16" de pe Logan SL10 ?.
                Se potrivesc de la vre-o alta marca de masini ?.
                Cam ce pret au cele originale ?.
                NU vreau sa stau cu kit-ul . Merg mult mai linistit daca am clasica roata de rezerva in portbagaj.
                La Loganul de-l am acum NU am facut Nici macar o Pana in 7 ani si peste 43.000KM , si daca ati vedea pe unde m-a dus masina !!! .

                MULTUMESC

                Comment


                • #23
                  jante 4x100, butuc de 50.1 parca (colegii pot confirma), latime janta 6j. Offsetul s-a mai postat parca
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • #24
                    @bijou Ai SL10 și ne întrebi pe noi? Dă jos un capac și caută codul.

                    Jantele de SL10 sunt identice cu cele de Stepway II: 6J R16 4x100 60,1 ET37, cod 403002053R pe original 100euro
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #25
                      HA ,

                      Daca il aveam NU va Rugam sa-mi spuneti !.
                      E pe "vine" cu trailerul zicea Dealerul cand am vorbit cu el , undeva intre 27 - 30 Septembrie sosirea in curtea lor .
                      Am tot adresat intrebari tehnice celor de la care cumpar dar evident ei spun "Doar Originale" la orice intrebi .

                      OK , am retinut .

                      Comment


                      • #26
                        Cel mai bine ridicați mașina, verificați codul de pe una dintre jante e 403002053R, corespunde - OK, nu corespunde -căutăm.

                        Oricum veți avea sistem SSPP din fabrică ce complică lucrurile.
                        Alte întrebări aici de la #635
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #27
                          ...ma poate ajuta cineva sa imi explice ce inseamna urmatoarea inscriptie pe o janta

                          6Jx15 2012 IO LM

                          ...altceva nu este scris (stantat)
                          ...pe aceasta janta este montat cauciuc cu dimensiunile :
                          185 / 65 R15
                          ...nu gasesc pe net nici un indiciu sau nu ma pricep eu , nu-mi dau seama ce ET are si nici nu prea am cum sa-l masor precis , mai ales ca are cauciucul montat
                          ...ma intereseaza daca as putea folosi acest tip de janta pt. un L2 (gume de iarna)

                          Comment


                          • #28
                            6Jx15" = janta de 15 cu latimea de 6;dimensiunile sunt in toli.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #29
                              Multumesc frumos !

                              ...pana aici am "bunghit-o" si eu
                              ...de aici incolo mi se pare greu
                              ...oare am ceva sanse sa-i aflu ET-ul ?

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by old_radu View Post
                                ...ma poate ajuta cineva sa imi explice ce inseamna urmatoarea inscriptie pe o janta


                                ...nu gasesc pe net nici un indiciu sau nu ma pricep eu , nu-mi dau seama ce ET are si nici nu prea am cum sa-l masor precis , mai ales ca are cauciucul montat
                                ...ma intereseaza daca as putea folosi acest tip de janta pt. un L2 (gume de iarna)
                                Sper sa nu gresesc, cred ca daca scazi din jumatatea latimii jantei, grosimea partii care se prinde pe fuzeta afli (cu aproximatie) care este ET-ul si asta fara sa masori efectiv nimic.

                                Orice janta care merge pe L1 merge si pe L2 (si invers).

                                1inch = 2,54 cm.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google