Jante MAM-GERMANY____DACIA Logan____CALITATE GERMANA LA SUPER PRETURI

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Buna ziua,
    Din oferta d-voastra am selectat cateva modele care m-ar interesa. As dori cateva informatii despre modelel respective:
    1. daca exista in varianta 15 ", 4 x 100
    2. daca acest model este si pe alb
    3. greutate ( daca se poate )
    4. ET si J la fiecare model.
    Va multumesc.
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Originally posted by M.FLORIN View Post
      Foarte bune precizariel dvs - pe mine unul m-ati convins.
      Intrucat sunt determinta sa achizitionez un set de jante de la dvs mi-ati putea spune mai intai daca modelul MAMW3 il aveti cumva disponibil? - in general prezer jantele in mai multe spite iar acest model mi se pare unul interesat; am vazut ca exista disponibil si pe 15" si astfel se potriveste cu anvelopele de vara pe care le am deja pentru masina din semnatura.
      Va multumesc anticipat.
      Buna dimineata

      Multumim pt. aprecieri!

      Da bineinteles modelul W3 este disponibil,este pe stoc dar nu in configuratia 4x100 deocamdata.Avand in vedere ca este un model nou 2013 ea va fi disponibila in stocul nostru incepand cu data de 4.03.2013 adica in aprox. o saptamana si jumatate.Este un model indicat si pentru sezonul de iarna!

      Pret catalog Germania.....352 Euro
      Pret vanzare Romania......319 Euro

      Pret vanzare forum Logan(-5%)......304 Euro....aprox.....1.330 ron/set

      Bineinteles livrare gratuita!Prezoane,inele centrare,valve,logo...GRATUIT!

      Sunt comandate 60 seturi in configuratia

      6J x 15 ET38 4x100

      Greutate: 7.3 kg

      Sarcina suportata: 580 Kg/janta

      Culoare: argintiu(sunt disponibile si pe negru dar pt. masina din semnatura va recomandam culoarea argintie)


      .....din care mai sunt 24 seturi disponibile la vanzare.(restul sunt comenzi ferme),deci o puteti achizitiona fara probleme!

      Va rugam sa vizualizati si link-ul cu documentul de omologare KBA pt gama DACIA:

      Die von Ihnen gesuchte Seite wurde möglicherweise entfernt, der Name geändert oder sie ist vorübergehend nicht verfügbar Startseite



      Va multumim pentru interesul acordat produselor noastre!
      Attached Files

      Comment


      • #18
        Originally posted by dannyx78 View Post
        Buna ziua,
        Din oferta d-voastra am selectat cateva modele care m-ar interesa. As dori cateva informatii despre modelel respective:
        1. daca exista in varianta 15 ", 4 x 100
        2. daca acest model este si pe alb
        3. greutate ( daca se poate )
        4. ET si J la fiecare model.
        Va multumesc.
        Ne pare rau...dar nici un model selectat de Dvs. nu este disponibil pe 15 inch iar in acest moment avem in pregatire cateva modele ale brandului nostru KINETIK Concept Wheels.

        O sa postam in saptamanile urmatoare cateva din modelele propuse pt. Dacia si o sa asteptam un vot din partea tuturor cu privire la alegerea designului si a culorilor.

        Multumim pt. intelegere!

        Va dorim un weekend placut la toti forumistii!

        Comment


        • #19
          Si eu sunt interesat...mai ales daca vor fi si modele pe 16".
          Voi urmari cu interes postarile din perioada urmtoare

          Comment


          • #20
            MAM W3 - schwarz front poliert va fi disponibil?

            In poza 2 MAM W3 in 4 prezoane.
            Attached Files

            Comment


            • #21
              Originally posted by CataLiNNN View Post
              Si eu sunt interesat...mai ales daca vor fi si modele pe 16".
              Voi urmari cu interes postarile din perioada urmtoare

              Sunt disponibile de acum pe 16 inch modelul W3.

              Culoare pe negru sau argintiu!Cele negru cu buza polisata nu sunt disponibile deocamdata!

              Pret 385 euro/set....-5% discount.......1.610 ron/set

              Anvelope recomandate si omologate 195/55 R16,195/50 R16,205/50 R16,215/45 R16,215/50 R16,225/45 R16.

              Noi recomandam 195/55 R16(pata de contact mai mica pt. a nu forta masina si a pierde din performante si talon suficient pt. a proteja janta si a nu afecta confortul la rulare).

              Va rugam sa vizualitati si documentul de omologare...

              Die von Ihnen gesuchte Seite wurde möglicherweise entfernt, der Name geändert oder sie ist vorübergehend nicht verfügbar Startseite



              Multumim CROMATIC pt. precizari!

              Va dorim o zi placuta

              Comment


              • #22
                Am vazut pe multe jante acele mici gauri dintre cele pentru prezoane, au vreun rol anume sau e doar o chestie estetica?

                Comment


                • #23
                  Doar estetic....e doar din matrita jantei...!

                  O seara placuta va dorim!
                  Last edited by 77sky; 23 February 2013, 22:55.

                  Comment


                  • #24
                    Asadar ... intrucat se cam apropie primavara - va rog sa imi precizati cum pot proceda pentru a comanda acest model - W3.
                    Multumesc.
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by M.FLORIN View Post
                      Asadar ... intrucat se cam apropie primavara - va rog sa imi precizati cum pot proceda pentru a comanda acest model - W3.
                      Multumesc.
                      Buna seara

                      Asa cum am spus modelul W3 pt. Dacia va fi disponibil incepand cu data de 04.03.2010...posibil sa mai intarzie 2-3 zile.

                      Va rugam sa ne dati un e-mail la adresa office@super-jante.ro cu datele Dvs. de contact si un nr. de telefon.

                      Consilierii nostrii de vanzari va vor contacta pt. a va anunta data livrarii si/sau alte neclaritati si informatii!

                      Va rugam ca dupa montaj sa ne trimiteti si niste poze frumoase la aceeasi adresa si sa le si puneti si pe forum impreuna cu un feedback obiectiv si pozitiv in acelasi timp speram!

                      O seara placuta!

                      Echipa MAM_ROMANIA

                      Comment


                      • #26
                        Daca v-a sosit modelul W3 puteti pune niste poze cu ele montate pe Logan? Sunt indecis intre W2 si W3.Imi puteti spune daca pana saptamana viitoare mai raman seturi din ambele modele disponibile?

                        Comment


                        • #27
                          Am observat ca MAM W3 sunt cu ET38 si ET45, cred ca cele indicate pentru Logan sunt ET45, deci sunt disponibile in amandoua variantele?

                          La fel, astept si eu poze cu modelul MAM W3 montat pe Logan.

                          Comment


                          • #28
                            Buna ziua

                            Jantele vor ajunge in tara pe miercuri sau joi si atunci vom avea si poze.

                            In ceea ce priveste ET-ul am comandat numai ET38 deoarece cele ET45 intra foarte mult in caroserie si credem ca efectul vizual nu e tocmai placut!

                            Imediat ce vom pune pozele va veti da seama....

                            Dupa cum am mai spus si in threadul KINETIK ET-ul unei jante depinde foarte mult de constructia jantei si de parametrii tehnici....mai pe romaneste cea de ET38 arata pe masina exact ca cea originala de ET50......+/- 2%!

                            Va dorim o zi placuta si vom reveni cu pozele!

                            Comment


                            • #29
                              ... abia astept ... sa vedem cine pune primul poze cu W3-ul.

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • #30
                                cum sa fie ET38 = ET 50 ?

                                Ca sa fie mai clar ET-ul reprezinta distanta de la punctul de montare al rotii pe butuc pana la centrul rotii ca in poza urmatoare:

                                Daca roata are punctul de montare mai adanc sau mai la suprafata atunci asa se explica problema.
                                Last edited by me_catalin; 4 March 2013, 17:06.
                                Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google