Jante,model Si Brand

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    se pot monta si pe cele de tabla ....cum e rezerva masinii .... dar e mult mai bine otel

    s-a lichidat stocul la cele de alcar :P
    Last edited by Tinuletz; 10 February 2016, 13:35. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #17
      eu am gasit pe anumite site-uri unde pe langa jante vin si prezoanele si la nevoie inele de centrare in aceeasi bani,voua vi s-au potrivit prezoanele sau a-ti achizitionat altele,daca da ...la ce pret ?

      Comment


      • #18
        Eu personal am primit la jantele de aliaj pe care le-am luat de la emag (de fapt vanzatorul era bossigny sau ceva de genu) si prezoanele si inelele.
        De ultimele nu ai neaparat nevoie dar prezoane iti recomand sa iei dedicate. Nu stiam ca sunt incluse si le pastrasem de la jantele vechi (tot de aliaj) asa ca am putut sa le compar si pot sa-ti spun ca sunt diferente la unghiul de inclinare a conului si la adancime. Se potriveau si cele vechi dar banuiesc ca nu prindeau la fel de bine si riscam sa raman fara vreo roata.
        Diferente sunt si intre cele pentru jante de tabla/ otel si cele de aliaj.

        daca vrei o varianta mai ieftina cu totul inclus vezi aici http://www.alfaromtrans.ro. Teoretic sunt chinezarii branduite in Romania dar nu am auzit pe nimeni sa se planga de ele din prietenii care le au.

        Comment


        • #19
          Eu am modelul asta, dar nu imi plc deloc. Ele arata bine, dar nu imi place modelul/desenul. Cat as putea lua pe un set de asta? Sunt in stare foarte buna toate 4, singurul defect fiind acela ca unei ii lipseste surubul original de pe capacel.
          Attached Files

          Comment


          • #20
            jante bolchoi
            n-ai idee cat am cautat asa ceva acum vreo 4ani cand aveam loganul vechi.
            din cate stiu sunt cu et 50 pentru logan 1dar se potrivesc si la logan 2

            Comment


            • #21
              Originally posted by ctc_deliric View Post
              eu chiar prefer jantele de aliaj si ma gandeam la alutec shark sau dezent L grapghite dar nu stiu cat sunt de ok ca si firme si calitate ;)
              dupa mine, rial milano sun un best buy. de calitate si arata super.
              ce culoare are masina pe care vrei sa le pui ?

              Comment


              • #22
                Originally posted by B997NDL View Post
                dupa mine, rial milano sun un best buy. de calitate si arata super.
                ce culoare are masina pe care vrei sa le pui ?

                http://www.anvelopejantepromotii.ro/...=15&marca=RIAL
                Si eu le am, dau o tenta rally... Vruuum.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by B997NDL View Post
                  dupa mine, rial milano sun un best buy. de calitate si arata super.
                  ce culoare are masina pe care vrei sa le pui ?

                  http://www.anvelopejantepromotii.ro/...=15&marca=RIAL
                  e bej,dupa denumirea culorii "Dacia"

                  Comment


                  • #24
                    ar da foarte bine rial milano, fiindca sunt grafit, inchise la culoare.



                    off topic
                    esti chiar din orasul Hunedoara, sau de unde esti ?
                    tata e de pe langa Orastie. mama mai e acum acolo si merg de 2-3 ori pe an. vara stau mult prin zona.
                    Last edited by B997NDL; 11 February 2016, 21:33.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by B997NDL View Post
                      ar da foarte bine rial milano, fiindca sunt grafit, inchise la culoare.



                      off topic
                      esti chiar din orasul Hunedoara, sau de unde esti ?
                      tata e de pe langa Orastie. mama mai e acum acolo si merg de 2-3 ori pe an. vara stau mult prin zona.

                      chiar din Hd...

                      Comment


                      • #26
                        Modelul de mai jos se potriveste pe Logan ph1?

                        Comment


                        • #27
                          sigur ca se potriveste. sunt jantele de pe logan 2 aniversar. adica, 4X100 si cred ca gaura centrala are 60,1, ca la orice logan. singura chestie e ca nu sunt omologate pentru ph1 si ph2, fiind pe 16 inch. dar au mers si mai merg o multime de baieti de pe forum cu 16 si 17 inch.

                          Comment


                          • #28
                            Am vazut cand am facut schimbul de anvelope ca la michelinuri ,cauciucurile de iarna ,am jantele de la loganul 1 cu et de 43, iar loganul 2 a venit cu anvelopele cu jante de et 40, dar nu am simtit nici o diferenta, si nici nu am avut vreo problema cu jantele de et 43, doar ca am ceva rugina la jantele de iarna, care au 7 ani si jumatate, plus acestea au fost folosite in sezonul rece, cu zapada, sare, nisip,noroi,etc.
                            Last edited by panselin4; 4 May 2016, 23:29.

                            Comment


                            • #29
                              Eu am Keskin KT3 ET 35, cumparate din 2008, buza jantei a fost initial argintie , le -am avut pe masina cealalta iar acum isi fac treaba cu brio pe cea noua.
                              Attached Files
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • #30
                                Arata bine jantele acelea, mai ales vopsite negre buzele jantei si la loganul negru ,fain

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google