Jante,model Si Brand

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Vei ca noi de tabla este cam 110-120 de lei bucata.

    Comment


    • #47
      Dacă vrea să testeze, pe banii lui trebuie lăsat, sunt 3 pagini de informații care au influență 0
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #48
        Salutare!
        Pana la urma, jantele de otel de pe L1, cu ET50, se pot monta pe L2?
        Multumesc anticipat.

        Comment


        • #49
          Nu prea, scade stabilitatea mașinii la viraje fiind prea mult în interior, însă poți sa le montezi asumându-ți decizia ta.

          Comment


          • #50
            Eu nu inteleg...daca cineva vrea sa isi cumpere jenti noi, de ce nu ar cumpara fix ce zice producatorul?
            Daca le aveti, asta e alta discutie insa, sa fim seriosi, nu sunt chiar atat de scumpe.....desi, ce am laut eu acum o luna si ceva...s-a scumpit cu 25 de lei pe bucata .

            Comment


            • #51
              Originally posted by aris86 View Post
              Nu prea, scade stabilitatea mașinii la viraje fiind prea mult în interior, însă poți sa le montezi asumându-ți decizia ta.
              de unde ai scos-o ?! diferenta e f mica. singura problema care poate fi verificata, e ca etrierii sa aiba loc sub janta. poate imprumuta una sa vada daca atinge undeva, dar nu cred, in rest merge foarte bine.



              "Pentru jantele din aliaj din categoria after-market, producatorii auto permit anumite tolerante pentru acest ET, de pana la 1,5 cm catre exteriorul masinii in asa fel incat sa nu existe riscuri majore ca roata sa atinga parti ale caroseriei in timpul rularii. "

              Originally posted by alexander234 View Post
              Am văzut ca jantele de logan 1 au et 50 iar cele de logan 2 au et 40. A pus cineva jantele cu et 50 pe logan 2? Încerc să găsesc niște jante de logan 1 de ocazie.
              de la et 40 la et 50 diferenta e de 10 mm=1cm. dupa cum poti vedea in postarea mea de mai sus se accepta o diferenta de pana ka 1,5 cm, deci max et 55.

              Originally posted by sebibv View Post
              Eu nu inteleg...daca cineva vrea sa isi cumpere jenti noi, de ce nu ar cumpara fix ce zice producatorul?
              Daca le aveti, asta e alta discutie insa, sa fim seriosi, nu sunt chiar atat de scumpe.....desi, ce am laut eu acum o luna si ceva...s-a scumpit cu 25 de lei pe bucata .
              ai idee cam care e diferenta de pret per janta la L2 fata de L1 ?! vreo 50 de lei.
              cauta pe net si vezi. iar de L1 poti lua sh foarte ieftin, la max 100 de lei una.
              Last edited by B997NDL; 28 September 2017, 10:51. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #52
                Diferența între una cu et 40 și una cu et 50 e fix zero lei. Anul trecut am luat cu 125 lei/buc și erau la același preț.

                Comment


                • #53
                  Salut, pot pune pe logan 2 16x6.5, 4x100, et 40?

                  Comment


                  • #54
                    eu vorbesc de jante oem, nu aftermarket





                    Originally posted by BogdanGir View Post
                    Salut, pot pune pe logan 2 16x6.5, 4x100, et 40?
                    da, desi jantele pe 16" apar in talon doar la Logan 10 ani. in rest merg f bine.
                    adica politia iti poate face probleme daca verifica omologarea, dar nu cred ca o face cineva.
                    Last edited by B997NDL; 28 September 2017, 11:21. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #55
                      În cartea mașinii scrie ca pot pune de 16, talon nu am încă, mașina are 1 luna jumătate.

                      Comment


                      • #56
                        Salut,
                        Eu am luat pentru Sandero sa le folosesc iarna R15 7J ET35 marca MIM,jante ce au fost luate de pe un MCV adus din Germania.
                        Se potrivesc foarte bine si nu lovesc in etrier !

                        Comment


                        • #57
                          @B997NDL
                          Sincer eu am luat jenti Alcar... am dat 120 de lei pe una....la echilibrare au fost asa si asa...la una 5 grame iar la una 20 sau 25....Nu stiu daca e foarte rau sau foarte bine.

                          Comment


                          • #58
                            e bine. gramajul depinde si de anvelope.

                            Originally posted by Alltricks View Post
                            Salut,
                            Eu am luat pentru Sandero sa le folosesc iarna R15 7J ET35 marca MIM,jante ce au fost luate de pe un MCV adus din Germania.
                            Se potrivesc foarte bine si nu lovesc in etrier !
                            et 35 inseamna ca sunt mai iesite inafara cu 5mm fata de et 40, deci n-ar avea de ce sa loveasca. la et 50 ar putea fi o problema, desi nu cred.
                            Last edited by B997NDL; 28 September 2017, 12:29. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #59
                              da,doar ca sunt cu buza jantele...

                              Comment


                              • #60
                                si sa loveasca ce ? buza ? ca la etrieri n-ar avea treaba. et-ul e distanta de la centrul rotii pana gaurile unde se baga prezoanele
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google