Kit Ambreiaj EXEDY

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    azi am comandat kitul exedy de pe dacia shop,luni o duc in service sa il montez si o sa revin cu pareri
    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
    sigpic

    Comment


    • #47
      Eu il am pe masina din 2009 [ http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=130 ] si merge destul de bine si acum. In toata aceasta perioada mi-am batut joc de masina in ultimul hal si n-a zis nici pas.
      De la 18 saci de ciment pana la 32 cutii de parchet sau 10 baterii Rombat TerraPro de 235 Ah (aprox 75 kg/buc) puse pe masina deodata, n-a avut nicio greata. Sincer, nu stiu care alt kit de ambreiaj, pus in sarcina in halul in care am reusit eu sa-l pun pe asta tinea din 2009 (aprox. 70.000 km) pana acum.
      sigpic
      Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

      Comment


      • #48
        al meu are vreo 20.000, fara probleme. inca nu "zdrangane arcuirle" sau sa patineze

        Comment


        • #49
          mie unu imi patineaza nu nimic,numai ca tre sa apas de 3-4 ori ambreiajul ca sa intra in viteza..prima data vroiam sa iau sachs dar miercuri plec si la mare si nu sunt fonduri si asa am optat pentru exedy..sper sa tina macar 7 ani(fac intr 5-10.000 km pe an)..eu nu o sa car saci de ciment sau alte nebunii,doar vro 40 de kg permanent in portbagaj ))
          Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
          Cine este interesat ma poate contacta pe privat
          sigpic

          Comment


          • #50
            Deci?! Pana acum nimic concret cu Exedy-ul! In principiu ambreiajul va functiona in si pentru ce a fost destinat/conceput cu probleme aferente produselor facute in serie! Poti avea noroc sa te tina 5000 km sau inca 100.000 km!
            Problema sau mai bine spus neplacerea mea probabil si a altora este cloncanitul acela! La un kit Valeo, Luk sau Sachs apare cloncanitul la cel mult 20.000 km dupa montaj!
            Sunt curios daca Exedy are "greierasi"!

            Comment


            • #51
              noroc ca ai postat ca nu ma gaseam threadul..
              in legatura cu kitul de ambreiaj de la exedy eu sincer sunt foarte multumit de el..isi merita banii din plin..nu tu clopotei la relanti,nu tu simtit ca masina este in sarcina..mult peste cel original..pana acuma am cam 1000km..sincer se merita sa il schimbi si la 40.000 tinand cont de pretul care il are,chiar se merita..

              discul cel vechi o sa il folosesc cand ma duc cu cantecele in loc de zdranganea ) este suficient sa misti de el foarte putin si deja zdrangane in draci..
              Attached Files
              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
              sigpic

              Comment


              • #52
                Originally posted by d_anny_10 View Post
                La un kit Valeo, Luk sau Sachs apare cloncanitul la cel mult 20.000 km dupa montaj!
                Eu am ~41.000Km cu Luk si nu am zdranganitul. La valeo din fabrica se auzea distinct.

                Comment


                • #53
                  A mai montat cineva de curand Exedy? Iar din cei care il au de mult timp daca pot furniza un nr de km. Sunt interesat de achizitionarea acestui kit de ambreiaj dar site-urile unde il gasesc la un pret aprox. de 210 lei nu imi ofera incredere. Mentionez ca am 106.000 km cu cel original si imi patineaza.
                  Seara frumoasa
                  TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                  Comment


                  • #54
                    Comanda-l si uita-te la el. Vei vedea cat de bine este realizat si vei prinde incredere.

                    Eu spun ca merita!

                    Ps. pedala merge muuult mai usor, parca vei avea servo..

                    Comment


                    • #55
                      Salut si ms de raspuns. imi poti spune te rog cati km ai cu el?
                      TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                      Comment


                      • #56
                        Salut,

                        Km nu am multi, in jur la 20 000. Daca esti in Buc, te invit sa vezi cum se misca masina.

                        Pe mine m-a impresionat calitateatea si prelucrarea reperelor. Net calitativ fara de ceam vazut in magazine.

                        Comment


                        • #57
                          Salut

                          am montat si eu de aporximativ 2 saptamani kitul exedy si vreau sa zic ca face mai rau decat cu cel de pe masina , si abia l-am putut regla cat de cat ,
                          zdrogane la relantiu mult mai rau si se simte si o vibratie la toata masina .

                          Comment


                          • #58
                            La mine a rezistat maxim 10.000 km si l-am schimbat . Trepida foarte tare la plecarea de pe loc
                            In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              Trebe verificat inainte de a face achizitia, si eu am vrut sa ma arunc la un kit d-asta, dar cu bunavointa altor colegi patiti aici pe forum, am renuntat rapid.
                              NU Exedy.

                              Comment


                              • #60
                                totusi e mai ieftin ca starline mai tine si de noroc in situatiile astea

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google