Kit Ambreiaj SACHS 1.4MPi, Laureate/2005

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Din ce magazin? On line sau ridicare personal din magazin?
    sigpic
    Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

    Comment


    • #47
      epiesa.ro sau piesenet.ro

      Diferenţa de preţ e cam mare pentru acelaşi produs, e un pic ciudat asta dar pot să-ţi spun doar atât: eu l-am luat de la piesenet.ro şi acum am cu el peste 40k km şi parcă l-am schimbat ieri.

      Eventual comandă-l la epiesa.ro şi cere-le să-l vezi înainte de a-l plăti (asigură-te că arată exact ca în pozele postate de mine), dacă nu acceptă nu îl plăti. La piesenet.ro, mi-a acceptat asta.
      Last edited by ibuzescu; 11 February 2015, 17:13.
      sigpic

      Comment


      • #48
        kit ambreiaj Sachs

        sal, am schimbat kitul de ambreiaj, tot sachs, alta viata...
        Attached Files
        sigpic
        Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

        Comment


        • #49
          kit ambreiaj vechi

          si cel vechi schimbat la 90100 km.
          Attached Files
          Last edited by lucian h; 25 February 2015, 21:33. Reason: fara poze
          sigpic
          Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

          Comment


          • #50
            Nu-i aşa ?
            sigpic

            Comment


            • #51
              @lucian h,
              vad un dinte lipsa la "soarele" placii de presiune, sau mi se pare? la ambreiajul vechi.

              Comment


              • #52
                Cati km duce un kit sachs? Aproximativ.

                vezi foarte bine. acolo a fost " buba". rulmentul are joc iar discul est bun. mai mergea cred...
                Last edited by lucian h; 26 February 2015, 17:40. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                Comment


                • #53
                  sachs fac si pentru diesel ? la epiesa aveau doar de benzinar.

                  Comment


                  • #54
                    uite pe autokarma un model, numai ca tu trebuie selectez masina corect :http://www.autokarma.ro/set+ambreiaj.../10150/10151/0
                    sigpic
                    Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                    Comment


                    • #55
                      multumesc ! am gasit. nu stiu care e treaba cu negocierea la ei.
                      cica "comanda si negociaza"

                      Comment


                      • #56
                        Cam pe la toate magazinele auto cand am facut cumparaturi ceva mai mari, am negociat oleaca pretu (e bine sa stii de acasa aprx cat valoreaza piesele fc de marca).
                        Sigur ca daca iei o sticla de apa distilata n-ai ce sa negociezi, dar la valori mai mari si mai multe repere cam orice magazin iti poate aplica un discount, trebuie doar sa intrebi.
                        Sau poate nu mai face nici o reducere, dar e bine sa intrebi.

                        Ultima data am luat o curea alternator, placute frana fata si un filtru de combustibil pt masina lu batranu (Mercedes W124), a zis ala suma totala, tata-meu imediat sa sara cu banu..."stai un pic" )
                        Fata de suma initiala am platit cu vreo 25 lei mai putin.
                        Nu e mult, dar mai bine sa raman cu banii astia in buzunar decat sa-i las la magazin.

                        Comment


                        • #57
                          Bun, tot nu reusesc sa inteleg de ce exista diferentele astea de pret ptr. acelasi produs (http://www.epiesa.ro/kit-ambreiaj-da.../item-1421816/ vs. http://www.promotortm.ro/versiune/19...let.html#focus) intre magazinele astea online. In TM sub 700 lei nu gasesc acest kit iar pe manopera trebuie sa platesc in jur de 300 lei (cu factura).

                          Comment


                          • #58
                            Pentru ca majoritatea vanzatorilor de piese auto sunt doar niste bisnitari care cumpara ieftin si vand scump, asta e explicatia. Epiesa colaboreaza cu augsburg si vand piese la preturi foarte bune
                            Acolo ai acelasi model de sachs cu diferenta de pret de rigoare, poti lua de la epiesa fara stres...
                            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                            Comment


                            • #59
                              Nu s-a prins încă nimeni ca Sachs nu produce ambreiajul pt 1.4 ci doar îl împachetează de la alții? Evident, există un adaos la preț față de producătorul de facto al pieselor, ca doar se vând în ambalaj Sachs. Ca vânzător era da-mi iau țeapă... Până acum cel mai bine s-a comportat Luk, este ceea ce scrie pe cutie, făcut unde scrie pe cutie. Sau și mai bine : trecere la ambreiaj de 1.6, cu volantă potrivită( aproximativ 150 lei de la recuperări)
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Salut, Dani ! Nu e nevoie să se prindă nimeni de asta, am arătat chiar eu din start unde este fabricat kitul pentru 1.4, Slovacia. Mai mult, ca și Luk, este exact ceea ce scrie pe cutie și făcut unde scrie pe cutie: Made by SACHS, respectiv Made in Slovakia. Eu nu am înțeles ce ai vrut să spui.
                                În altă ordine de idei, al meu, după 43.000 de km de la montare, funcționează la fel ca în prima zi.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google