Kit De Distributie

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Kit-ul ptr benzina banuiesc.Cu garantie la lucrare?

    Comment


    • #32
      sal.

      da benzina ,dar cred cai foarte scump

      Originally posted by gygygal View Post
      da benzina ,dar cred cai foarte scump
      ma refer la cei de la APAPN
      Last edited by gygygal; 8 September 2011, 19:09. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #33
        pentru cei care vreti sa faceti o plimbare mergeti la Tulcea ca aveti manopera gratuita.E gratuita numai pentru cei din alte judete.
        CT-97-VIPsigpic

        Comment


        • #34
          azi mam interesat si eu de distributie pentru ca trebuie sa fac distributia la un logan diesel 1.5, si din minim 700 de roni doar chitu de distributie. nu am gasit :|

          Comment


          • #35
            vorbeste cu baietii de la daciashop ca au niste preturi "omenesti" si produse de calitate
            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

            Comment


            • #36
              salutare , daca mai e cineva pe aici ,i-mi poate spune cand e momentul pentru kit de distributie, logan dci 70cp anul fabricatiei 2007 cu 45000 in bord ???? sa mai astept pana la 60000 , fac cam 6000-7000km pe an ,v-am pupat hai ciao!

              Comment


              • #37
                distributia se schimba la 60.000km sau la 4 ani.

                Comment


                • #38
                  Corect si adevarat!
                  Originally posted by yotataee View Post
                  salutare , daca mai e cineva pe aici ,i-mi poate spune cand e momentul pentru kit de distributie, logan dci 70cp anul fabricatiei 2007 cu 45000 in bord ???? sa mai astept pana la 60000 , fac cam 6000-7000km pe an ,v-am pupat hai ciao!
                  Daca te ajuta cu ceva, iata ce as face eu in locul tau: as merge pana la 60-70.000km cu distributia originala a masinii fara nicio grija. Indiferent de nr. de ani ai masinii. Sigur ca daca e sa fie ghinion, gasesti un cui si-n ... gaura de sarpe. Asadar, sfatul meu - schimba distributia, parerea mea - mai mergi ca n-are nici pe dreaq! Te-am lamurit, nu?
                  Serios acum, n-ai sa afli un raspuns ferm argumentat la intrebarea ta. Tu esti singurul care trebuie sa iei decizia precum vei fi tot singurul care va fi complet raspunzator de rezultatul ei. Au mai avut si altii dilema asta ... si tot prost au ales!

                  Comment


                  • #39
                    Distributia o poti schimba la 60000 km indiferent cati ani are masina. eu am schimbat-o cand am facut 60000 km si masina merge pe al 6-lea an. ;)

                    Comment


                    • #40
                      Si eu sunt aproape de 60000 km, cei de la Dacia, din Tulcea mi-au spus ca m-ar costa cu totul aproximativ 1200 Ron, o sa mai merg saptamana asta pe la ei sa ii intreb din nou sa fiu sigur, avand in vedere preturile de pe aici mi se pare convenabil, iar eu platesc si manopera. Voi din celelalte judete apropiate daca veniti aici platiti mai putin de atat avand in vedere manopera " din partea casei "
                      Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

                      Comment


                      • #41
                        La mine masina are deja 4 ani si in iulie face 5 de cand am cumparato si are abia 35000 km, bineinteles ca nu sunt tampit sa schimb cureaua de distributie acum ca asa imi recomanda producatorul: asta este doar politica lor ca trebuie sa mai vanda si piese de schimb... si nu stiu care mai zicea pe aici pe forum ca, cauciucul cand se invecheste crapa ca asa se intampla si cu anvelopele(gresit au compozitii diferite deci nu se compara).
                        Acum sa fiu si mai la obiect (on topic) la prima distributie nu este chiar asa obligatoriu sa schimbi si pompa de apa daca nu are pierderi de antigel si nu prezinta uzuri vizibile, de la adoua schimbare e recomandabil sa o faci mai ales daca cumperi pompa aftermarket.Pentru kit distributie recomand pe cei de la daciashop(sunt mai ok la preturi fata de hamalii de la noi din Galati care cred ca ei sunt singurii de pe pamant care aduc acel kit de sitributie).
                        Apropo daca Doamne fereste dupa ce schimbi distributia ai marele ghinion sa se rupa cureaua, nici cu mama garantiei de la piese si cea de pe manopera nu mai faci motorul ala cum a fost, ai sa vezi cum vor arunca vina unii pe altii, acest lucru mi la zis un bun prieten mecanic.
                        https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                        Comment


                        • #42
                          kit distributie complet producator Gates - 245 ron + pompa de apa NGH Germany la 78 Ron

                          Ce parere aveti de marcile astea?

                          Comment


                          • #43
                            eu am facut distributia la 69900 an octombrie 2006 , cureaua se prezenta in conditii bune dar pompa de apa incepuse sa picure

                            Comment


                            • #44
                              Am fost astazi pe la reprezentanta Dacia din Tulcea si mi-au spus in legatura cu revizia care include distributia, ca ma costa aproximativ 1400 Ron, insa mi sa comunicat ca pentru masinile mai noi, din 2008 incoace, motoarele de 1.6 8v si 1.6 16v efectueaza schimbarea distributiei la 80000 km. E doar aici asa sau se aplica si prin celelalte reprezentante?
                              Daca Cineva Vreodata O Sa Iti Doreasca Binele, Sa Nu Il Dai

                              Comment


                              • #45
                                La Sandu Cristea pe orizontului
                                Cap de bara dreapta
                                Semering arbore
                                Placute+ discuri frana noi
                                Antigel+ apa
                                Kit de uzina distributie+ pompa uzina
                                Ulei cutie (dacia)
                                geometria
                                Manopera

                                Total (1280)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google