La ce pret ajunge un casco la masina mea?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Polita Casco de 600 E? Ce masina si pentru ce suma asigurata s-a incheiat asigurarea?
    Sigur nu despre un Logan e vorba...
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #17
      Originally posted by mr.K View Post
      Asirom e in plin proces de restructurare, au plecat jumatate din salariati in ultimii ani. Oricum erau niste nulitati comuniste.
      Nu se merita sa faci CASCO la ei, o taraganeaza cat pot. Pe RCA fac tot posibilul sa deconteze maximum jumatate din suma. Niste handicapati, ca multi alti asiguratori din Romania...
      Aici te sustin.
      Originally posted by Fanez View Post
      Am facut amiabila si apoi am asteptat doua luni un raspuns de la asigurator (Asirom), timp in care dosarul a fost trimis la "cercetari suplimentare" adica la antifrauda (asta pentru ca nu m-am dus la politie). Am ales un service recomandat de inspectorul de dauna care mi-a trecut pe reparatii 50% din pretul vopsitoriei la aripa pentru ca "prezenta urme de coroziune". Adica era putin ruginita unde sarise o piatra si ciobise vopseaua. La CARS INV, service-ul recomandat de inspectorul de dauna, a ajuns acceptul de plata pe 18 august si m-au programat pe 7 septembrie. Am ajuns pe 8 septembrie si mi-au zis ca ei in sistem n-au niciun accept de plata si nicio programare pentru mine, ramanand sa "va sunam noi...". Dupa insistente si alte telefoane date de mine la Asirom si la inspectorii de daune, au reusit sa ma reprogrameze pe 22 septembrie. Accidentul a fost facut pe 18 iunie....
      Last edited by Fanez; 23 October 2015, 22:21.

      Comment


      • #18
        suma asigurata era de 14000 euro ptr un seat nou

        Comment


        • #19
          Neinteresant; suntem pe un forum in care majoritatea userilor detin masini Logan.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #20
            Neinteresant pentru unii, care cred ca nu poti lua masina sub 15 mii decat Dacia.
            Ajunge si Loganul acusi 14 mii. Deja un Laureate 1.2 dci 90 CP e 13.050 euro.

            Istoricul ca sofer conteaza mult la CASCO, ca si la RCA. Doar ca la CASCO nu il poti dovedi, decat daca ai avut CASCO neintrerupt la aceeasi firma.
            In cazul de mai sus, masina e noua, soferul fara istoric la Allianz, probabil si sub 30 de ani, ca urmare asigurarea e destul de mare avand in vedere ca e cu fransiza.

            Ajunge si Loganul acusi 14 mii. Deja un Laureate 1.2 dci 90 CP e 13.050 euro.
            ERATA:1.5 dci 90 CP
            Last edited by mr.K; 24 October 2015, 14:35. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #21
              Asa este Mr.K. Este fara istoric si firesc sa obtii un pret cat de cat bun pe Allianz. Toti stiu ca dupa ce ai dauna platita pe casco la Allianz urmatoarea polita e mult mai mare.
              Intr-adevar nu e logan Dar la casco conteaza cel mai mult suma asigurata (prima este procent din ea) faptul ca e logan sau nu mai putin. se tine cont de faptul ca masina este romaneasca dar mai putin decat se crede. Asa ca la un casco raportati-va la valoare sumei asigurate

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google