LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Si eu am ca pasiune pescuitul. Anul asta am fost doar la doua baltii: butimanu (bucuresti-mogosoaia-crevedia-butimanu) si hagiesti (pe soseaua bucuresti-urziceni).. Cea mai mare captura de anul asta a fost un crap de 730 grame...

    Comment


    • #32
      Din motive de jena (financiara!), n-am barca...Ca v-as fi invitat pe doritori...Eu apelez din cand in cand la bunavointa unor amici pricopsiti...Este super pe Dunare, sunt niste zone la fel de frumoase ca si in Delta Dunarii!
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • #33
        Taci din gura, nu le mai zice, ca n-o sa mai avem loc de ei !

        "fishing is life "

        Comment


        • #34
          Astazi plec la Balanoaia cu o echipa de 10 colegi si dotare personala 8 lansete . Este undeva pe langa Schitu jud Giurgiu . Sper sa-l dau cu ' botul de mal ' .

          CRISX , daca nu ar fi distanta mare as fi in fiecare week end pe Dunare . Dar nu am timpul necesar la dispozitie asa ca de mine nu tebuie sa e feresti .
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • #35
            @Florin77- Am stat in Giurgiu pana prin clasa a 9-a. Balanoaia e langa Giurgiu, e o padure misto, si dupa aia sunt mai multe balti, daca imi aduc bine aminte...Acu' nu mai stiu ale cui o fi, ce-o avea in ele...Fir intins!
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • #36
              Merci Gusi si eu am neamuri in zona am si stat cu saptamanile acolo cand eram mic ( Camineasca intre Ghimpati si Bila ) dar de balta asta nu am auzit . Cica s-ar fi prins pestisor la 1.5 -2-3kg . Daca nu pica , ii omor pe astia ca m-am luat dupa ei si m-am dus acolo . Sunt 2 balti , 20 si 30 ron taxa . Parerea mea , la banii astia nu ma astept sa fac ceva .
              B -X X - DDF x 2

              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

              Comment


              • #37
                Originally posted by FLORIN77 View Post
                Astazi plec la Balanoaia cu o echipa de 10 colegi si dotare personala 8 lansete . Este undeva pe langa Schitu jud Giurgiu . Sper sa-l dau cu ' botul de mal ' .

                CRISX , daca nu ar fi distanta mare as fi in fiecare week end pe Dunare . Dar nu am timpul necesar la dispozitie asa ca de mine nu tebuie sa e feresti .
                1) Pana acu 1 an , pe Balanoaia se prindea caras mare si cam atat.
                Tine-ne la curent !

                2) De la mine din Drumul Taberei fac 90 km, aprox. 1 ora si jumatate (ultimii 10 km sunt pe drum de pamant), si daca pui la socoteala ca nu ai de platit nici o taxa, decat 1 milion pe TOT ANUL la AJVPS, mie mi se pare cea mai buna alegere.

                Comment


                • #39
                  Saptamina trecuta pe Albele sau prins crapi intre 3kg si 9 kg numai la plantat. Balta e 700000 pe 24ore. Daca ati vorbit de Camineasca si Bila nu cred ca nu cunoasteti Albele de aceea nu mai dau detalii.

                  Comment


                  • #40
                    CRISX , am plecat sambata spre Balanoaia . 2 Balti lipite , taxa 20 ron pe fiecare , nu se pescuieste noaptea . Un paznic batut in cap , cica ar fi caras si ciortan . Am plecat spre Izvoarele ( aprox 30 km ) balta super frumoasa ( de fapt sunt 3 misto ) , una dintre ele are pe ambele parti padure , umbra , racoare , frumos de tot . Taxa 80 ron 24 ore sau 50 ziua si 30 noaptea . Am fost 6 masini , drumul este cam nasol , se merge pe marginea padurii cu masina inclinata , daca incepe ploaia ( ceea ce s-a intamplat ) iesi greu de tot sau nu iesi deloc .

                    4 dintre noi pescuiam cu 25 lansete adunate si am prins impreuna 3 carasi si un bibanel + 4 raci . Un alt baiat a prins 8 carasi . Asa ca nu o recomand nimanui .

                    Misto rau de tot pozele de la Dunare . Urmatorul pescuit il fac pe Gostile .

                    Gusi , multumesc de mesaj . Oricum este mai bine decat ce am facut noi dar cand pleci mai multi si majoritatea hotaraste ...............Poate saptamana viitoare vorbim , sa vad ce timp am .

                    Felixb , ce ai facut ?
                    B -X X - DDF x 2

                    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                    Comment


                    • #41
                      Poze de la Dragoiesti BGS ( unde duminica trecuta nu s-a prins nimic ) si Izvoarele . Pe Dragoiesti este cam nasol , nu prea sunt locuri bune la nivelul apei , in unele locuri esti fortat sa stai la 1.5 metri deaupra apei pe mal .
                      Attached Files
                      B -X X - DDF x 2

                      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                      Comment


                      • #42
                        Am fost saptamana trecuta pe balta primariei la Casciaoarele(50 km de Bucuresti), la undita -20 bucati carasei cam cat palma...50% ia prins sotia mea...
                        @crisX- Pe unde te duci la peste pe Dunare? Ajungi pe la Calarasi?
                        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                        Comment


                        • #43
                          Pe aproape, in zona comunei Manastirea.

                          Comment


                          • #44
                            La Manastirea am fost la peste pe canalul care da spre Dunare. Daca mai mergi cativa km spre Calarasi, mai sunt locuri bune in dreptul comunei Ciocanesti. Sau pe Dunare la vale de Calarasi, spre cetatea Pacuiul lui Soare, dar itit trebuie neaparat barca. Pe la Cetate se prinde somn, 20-40 kg/bucata!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • #45
                              Eu ma duc marti pe Gostilele , pe drumul spre Fundulea o iei la stanga spre Mariuta .
                              B -X X - DDF x 2

                              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google