LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in ce consta japca asta nenea dany_uhp ??
    sigpic

    Comment


    • japca este pescuitul sportiv in care folosesti momeala ecologica, ac fara contra, prinzi pestele il pupi si ii dai drumu ...
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • Japca este pecuitul TOTAL NESPORTIV,se foloseste ancora mare home made bine ascutita ,nu se foloseste momeala..la agatat pur si simplu.Arunci,mulinezi,tragi batul in sus..iar mulinezi iar tragi batul..si tot asa..se pune un plumb cam de 80g jos pe fir iar ancora undeva mai sus.Tot ce se prinde acum este fitofagul care sta mai mult la fund fiindca se hraneste cu vegetatie..
        CARPE DIEM!

        Comment


        • aha...iti trebuie si ceva populatie de peste ...
          sigpic

          Comment


          • si aveam de gand sa ies azi la o partida dar deja bate vantul binisor cred ca mai astept
            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

            Comment


            • Nu se poate iesi nicaieri la cum bate vantul,daca in oras este asa dar pe malul Dunarii...mai asteptam!
              CARPE DIEM!

              Comment


              • Mai e de asteptat pentru dunare cam 2 luni asa. Ati uitat de prohibitie?

                Comment


                • bai cum vine cate unul si iti taie elanul )
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • Stie careva da cand pana cand e prohibitie???
                    Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

                    Comment


                    • Pana pe 03 iunie 2011.
                      ubi concordia ibi victoria

                      Comment


                      • Iar daca este prohibitie cati dintre noi tinem cont de ea? Eu unul nu prea m-a interesat chestia asta si daca este timp frumos...la pescuit cu noi! Oricum ne au cam terminat astia prin zona cu ale lor balti particulare...platesti o cotizatie la agvps de 80ron pe an pentru ce? sa pescuiesc unde?cand vor ei?
                        CARPE DIEM!

                        Comment


                        • si eu merg de obicei pe balti particulare. aia n-au nicio treaba cu prohibitia
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • Da Razvan mergem pe acele balti particulare,unde nu este prohibitie dar nici pescuit frumos nu este sicer mie unul nu mi place.Sunt populate cu peste,nu este ca si cum te duci undeva pe un rau sau pe Dunare si astepti sa prinzi un peste..acolo il prinzi oricum satisfactia nu este aceiasi iar acasa cat din peste poti lua?1-2 nu?!Fir intins tuturor.
                            CARPE DIEM!

                            Comment


                            • de acord cu dumneavoastra dar eu sunt adeptul trandavelii pe balta. eu nu ma duc neaparat sa prind peste (nu mananc niciun fel de peste) ma duc pur si simplu pentru odihna. nu prea dau nici la bat. mai mult lanseta.
                              pun de obicei momeala pentru bucati mai mari intind sezlongul deschid umbrela si odihna. senzorii isi fac treaba... daca pica pica daca nu nu. dar stiu ca ajung acasa fresh si cu chef de treaba
                              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                              Comment


                              • salutare,aveti dreptate dragi colegi,baltai balta,Dunareai Dunare eu in pohibitie dau pe Dunare la vecini nostri Bulgari ca la ei nu este, de la Silistra mai sus 10km mreana se pinde bine ca au maluri de piatra, nu am ajuns inca din cauza vremi dar cum se stabileste vremea sint acolo

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google