Led Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    mai bine aprinzi farurile mereu(cum fac eu) si esti foarte vizibil si nici nu te doare capu'.
    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

    Comment


    • #17
      service autorizat RAR in romania nu exista pentru montaj leduri si xenon, doar servisuri autorizate RAR pentru electricieni, care nu pot monta si repara decat ce a fost omologat de constructorul masini.

      Comment


      • #18
        Originally posted by jvanovich View Post
        Bordul unui prieten, ca veni vorba de LED
        Bordul ca bordul, dar nivelul benzinei

        Comment


        • #19
          Nivelul benzinei nu este afisat fara sa ai cheia pe M.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #20
            Originally posted by andy_x3m View Post
            Eu am luat 2 modele si nu au mers. Depinde mult de pozitia pinilor. La logan ai --/++, majoritatea sunt gandite pentru -+/+-. Chiar daca schimbi piciorusele de la led tot nu le faci sa mearga. Deci daca stie cineva si eu sunt direct interesat.
            Modelul se numeste 5w20w cu soclu T20.
            Ai dreptate cu poziția pinilor. Mi-am dat si eu seama după ce am ars sigurantele . Dar am pe mașina si merg; trebuie sa inversezi pinii de la led; de la soclu nu se pot schimba deoarece cel de minus e comun

            Cât despre poliție nu ai probleme; m-au oprit de câteva ori si nu au comentat nimic. In fond, led-ul e mai vizibil decât becul ăla chior
            Last edited by Madutzu25; 29 March 2014, 20:30. Reason: Automerged Doublepost
            My Ride sigpic

            Comment


            • #21
              Eu am luat luat ledurile de pe un site de la noi daca am voie voi apune care e saitul, le-am primit le-am pus pe masina si surpriza, am ars sigurantele...am desfacut soclurile la leduri dupa care am aranjat pinii cum trebuie si au mers...dar doar putin , dupa care s-au ars. Am vb la firma de unde le-am cumparat si m-am dus la ei. Au masurat cu ap. de masura si mi-au spus ca trebuie sa puna o alta rezistenta. De atunci functioneaza perfect.
              Mentionez ca le-am spus din prima ca voi folosi ledurile pe loganul 2 si au spus ca se potrivesc. Dupa masuratori si-au dat seama ca la logan nu e la fel instalatia electrica ca la alte marci.

              Comment


              • #22
                Am revenit si cu poze
                Attached Files
                My Ride sigpic

                Comment


                • #23
                  cat ai dat pe becuri ?

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by gaboneygg View Post
                    cat ai dat pe becuri ?
                    60 bucata daca imi amintesc bine ;)
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Aoleu, cree pe luminiile de zii.... ai o semi faza lunga acolo)
                      S-au ars becurile cree?
                      My turbo lag, give your MPI, a chance

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by andrei_mircea View Post
                        Aoleu, cree pe luminiile de zii.... ai o semi faza lunga acolo)
                        S-au ars becurile cree?
                        Nu, poza e de azi. Își merita toți banii
                        My Ride sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Foarte faine, daca poti face o poza cu ele aprinse mai de la departare...voi face si eu una cu ale mele

                          Comment


                          • #28
                            Iata si pozele... in realitate nu lumineaza atat de intens dar aste sunt pozele ce le-am putut face cu telefonul.
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              Salutare dragi colegi! Nu vorbesc din surse ci din auzite si se aude ca pe viitor, adica logan 2 facelift vor sa puna ceva tehnologie led, atat pe spate cat si pe fata... Repet doar zvonuri poate si adevarate sper...
                              Last edited by danutz89; 31 May 2016, 12:18. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #30
                                La becurile cu led Mada in China temperatura de functionare e peste 60 grade. In doua luni se ard, mai ales in far unde nu au racire. Am schimbat pana acum 4 seturi (diferite preturi si calitati) si m-am lasat pagubas, am pus becurile originale. Toate sunt niste porcarii pe care arunci banii.

                                Atentie: folosirea DRL pe drumurile publice, in Romania, nu e reglementata. Daca ai aprinse numai DRL si nu ai aprinsa faza scurta, poti primi amenda. Esti la mana politistului si nu ai ce face, codul rutier roman nu prevede DRL.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google