Leduri In Locul Proiectoarelor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Exact ce banuiam: sindromul mersului cu proiectoarele aprinse asa... "de aspect" e atat de grav incat s-ar pune pe bara si sticle de lampa.
    Alte variante "de aspect" in locul proiectoarelor:
    - vopsit rotund cu alb (se vede numa' ziua),
    - reflectorizant alb (se vede si noaptea),
    - lichite doua lanterne frontale de la "38",
    - 2 felinare (mici), instalatie de pom de iarna, stelute fosforescente, opait cu gaz lampant....
    - licurici in doua borcane.

    Iar pentru amatorii de tiuning extrem...incercati activarea functiei "cornering" la variantele de mai sus.

    Comment


    • #17
      Trebuie sa-mi placa mie,nu voua...Ok? Si fara suferinte.
      Logan 1.4 MPI 2005 BR 48 MIH

      1300 1.3 Turbo 1976 BR 76 BCD

      Comment


      • #18
        Da domnule, pana la urma asa este, dumneavoastra trebuie sa va placa, si noi asteptam rezultatul final sa vedem ce iasa. Pana atunci eu spun mai putina vorbarie degeaba si mai multa munca. Sunt printre noi anumite persoane care chiar stiu ce inseamna un tunning de bun gust, iar unele chestii pe care le fac anumite persoane chiar sunt jalnice, cocalaresti si Atentie! nu ma refer de loc la dumneavoastra. Ce vreau sa spun este ca acele persoane care au experienta si bun gust, le atrag atentia unor mezini care tind sa puna tot felul de chestii inutile pe masina, iar daca vor sa asculte bine...daca nu drum bun(pana la urma fiecare persoana are stilul ei, fie el bun sau mai putin bun). Concluzie: De acee mai conteaza si parerea celorlalti pentru ca in aceasta comunitate, a loganistilor lucrurile bune sunt apreciate si niciodata invidiate, iar cele mai putin bune sunt corectate in nici un caz criticate. Deci decizia finala va apartine in totalitate, noi doar incercam sa va dam idei si eventuale solutii.
        Si un mic off : Eu era incasez o amenda de 360 lei + 4 punte penalizare pentru ca am umblat cu proiectoarele pe timp favorabil, dar am avut noroc cu politistul de treaba. De atunci mi-au iesit prostiile din cap si mi-am revenit la normal
        Sa auzim de bine!

        Comment


        • #19
          Da,dar aceste benzi nu reflecta lumina pe asfalt,ce la BMW multi au Angel eyes si nu se iau amenzi.
          Logan 1.4 MPI 2005 BR 48 MIH

          1300 1.3 Turbo 1976 BR 76 BCD

          Comment


          • #20
            Tu pune niste poze sa vedem ce-a iesit.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • #21
              BMW-ul este proiectat asa din uzina, nu a inceput proprietarul sa-si modifice masina de 50-60000 euro.
              Parerea mea era ca tu sa-ti fi luat proiectoare normale, le aplicai o folie galbena sau le lasai simple si aia era.
              La un Logan sunt atat de multe chestii de remediat ... strict de felinare ducea lipsa dar na, fiecare cu vrabiile lui, eu am stolu )
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • #22
                Pe naiba, scrie in legislatie ca daca modifici sistemul de iluminare cu care vine masina din fabrica sau folosesti alte solutii de iluminat neomologate de RAR politia te poate opri si te usureaza de talon? Scrie.



                Last edited by skandal; 21 March 2014, 13:35.
                Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                Comment


                • #23
                  ridica ei taloane si la masini cu DRL.... pen' ca ei nu au mai vazut dar pentru bricolaje

                  stiu caz clar de persoana cu clio IV care a ramas fara talon pen ca militianu era de la tara

                  Comment


                  • #24
                    Adica,daca le pun am ramas fara talon? Atunci,pa.Decat sa ma risc mai bine...
                    Logan 1.4 MPI 2005 BR 48 MIH

                    1300 1.3 Turbo 1976 BR 76 BCD

                    Comment


                    • #25
                      Parerea mea e ca mai bine sa dai banii pe niste proiectoare cu angel eyes.Uite un link sunt destul de ieftine:http://www.pieseauto.ro/proiectoare-...057165117.html
                      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                      Comment


                      • #26
                        Adita, nu e vorba ca daca le pui ai si ramas fara talon, doar daca te prine cu ele...Dar daca nici nu te ajuta cu nimic, adica lumina prea multa nu o sa ai cu ele deci folositoare nu sunt, la aspect ... sa zici ca obtii ceva dar probabil iesi mai mult in evidenta cu niste proiectoare normale pe care sa pui folie galbena si iti sunt si folositoare si mai de bun gust si respect pentru un logan ...probabil sunt mai scumpre dar mai bine astepti sa strangi banuti si faci un lucru calumea : decupezi in bara locul pentru proiectoare , pui folie galbena aplicata cum trebuie pe ele si apoi le integrezi acolo, le cablezi corespunzator si apoi o sa fi pur si simplu mandru de ce ai realizat, spun eu. Acum fara suparare chestia cu ledurile e ca si cum un rocker ar avea ca sunet de apel la telefon o manea. Iar daca te gandesti sa faci ceva ce nu are nimeni pe logan... poate ca o sa reusesti dar degeaba daca nu e ok si daca mai iei in calcul si posibilitatea de a ramane fara talon pentru o prostie ... chiar nu merita. In final e doar decizia ta.

                        Comment


                        • #27
                          Sincer,chiar imi plac proiectoarele alea.Led-urile le pun pe BIKE ca am un acumulator de scuter.
                          Logan 1.4 MPI 2005 BR 48 MIH

                          1300 1.3 Turbo 1976 BR 76 BCD

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by skd_ozenel View Post
                            ridica ei taloane si la masini cu DRL.... pen' ca ei nu au mai vazut dar pentru bricolaje

                            stiu caz clar de persoana cu clio IV care a ramas fara talon pen ca militianu era de la tara
                            Fugi, stimabie, de aici!
                            Poti fabula in alta parte referitor la militieni care ridica talonu ca ei nu au vazut "asa becuri pe masina". Poti sa ma urasti dar te acuz ca MINTI! Ma poti combate cu PV-ul persoanei cu Clio IV.
                            Marea majoritate, 99,99% dintre "militienii" de la Rutiera stiu FOARTE BINE ce si cum e cu "bricolajele" de pe masini. Pen' ca si ei au masinile BRICOLATE.

                            Acele proiectoare "de CEATA!" au un rol extrem de bine definit in LEGE si sunt un ajutor extraordinar in conditiile pentru care au fost create!
                            Mersul cu ele aprinse "pentru aspect" este pur si simplu COCALARIE de doi bani!
                            De-aia avem traficul pe care il avem, de-aia avem atatea morti pe sosele...COCALAREALA, TIUNING, RACER, SPORT, abtibilduri si folii...

                            Comment


                            • #29
                              Voi ce ati alege?Proiectoarele sau LED-urile ?
                              Logan 1.4 MPI 2005 BR 48 MIH

                              1300 1.3 Turbo 1976 BR 76 BCD

                              Comment


                              • #30
                                Cum spuse si colegu Razvy, leduri high power, minim XM-L2, sau daca tine buzunaru SST90 )
                                Dar e mai complicat, trebe radiatoare de racire, drivere, adaptare la proiector...plus bani multi.

                                Oricum asta e viitoru si la faruri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google