Leduri In Locul Proiectoarelor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    140 de ani sa stea acolo.mai pui de 3 ori pe atat si iei un logan din 2005

    Comment


    • #47
      Originally posted by Adita_racer View Post
      Sa vad cum iese,daca imi place cum iese le omologhez,daca nu le dau jos si le pun pe Bike.
      Serios,asa se procedeaza mai nou ? incepi un topic si pa?
      Asteptam si noi niste poze sa vedem cum a iesit "minunea".
      Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

      Comment


      • #48
        Originally posted by gaboneygg View Post
        140 de ani sa stea acolo.mai pui de 3 ori pe atat si iei un logan din 2005
        139 de euro chiar nu e o avere ... in lei ar veni 622 de lei poate maxim 650 cu transport ... dar daca vrei ceva calumea si sti ca iti place masina ta si mai ales daca esti fan logan ... merita, altii au investit in logan mai mult de cat a valorat masina noua deci...e adevarat ca unele lucrui ies mai bine facute home made de cat cumparate noi si aici ma refer de cat sa dai 100 si ceva de lei pe becuri cu leduri de calitate mai bine iti faci acasa placa cu leduri daca te pricepi, dar unele lucrui ... chiar nu se pot mesteri si ce e calitate ramane calitate, ca de exemplu acele proiectoare, ori cum mai faceau unii ca taiau din arcurile de fabrica doar ca sa fie masina mai jos ... dar nicodata nu se vor compara cu niste arcuri h&r care oricum sunt mult mai scumpe, deci unde vreau sa ajung este ca ... daca vrei calitate fara implicare costa, indiferent in ce domeniu, iar cei care vor sa mestereasca ceva, o fac fie din motive finaciare fie din placearea de a lucra la ceva sau a realiza ceva facut de mana lor si uneori iasa chiar foarte tare uneori mai bine ,,pui pe bicicleta``.
        Alex Matei
        Serios,asa se procedeaza mai nou ? incepi un topic si pa?
        Asteptam si noi niste poze sa vedem cum a iesit "minunea".
        Sa nu fim rai ... omul a avut o idee, a impartasit-o cu noi, apoi noi i-am dat sfaturi, el a spus ca o sa revina cu rezultatul bun sau rau, daca e rau macar si celor care le va mai trece prin cap ,,minuni`` de astea cum le numesti tu, le va iesi din cap daca vor studia acest thread. Si da, asteptam in continuare vreun rezultat.

        Comment


        • #49
          139 de euro plus transport, deci vine ceva mai mult... pentru un produs testat, verificat si omologat TUV.. dar nu, hai sa ne zgarcim si posibil sa si ardem ceva prin instalatia electrica a masinii..
          "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
          Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

          Comment


          • #50
            fuzzy, porcarii d'alea gasesti si la maxim 50 de iepuroi.
            Daca e omologat TUV ce? In cazul in care te opreste militia, tot iti iei amenda ca nu ai luminile de intalnire aprinse. ;)

            Comment


            • #51
              Ca idee, TUV il consider mult peste RAR-ul de la noi care e plin de jepcari si samntari si spagagii; iar daca tu consideri acele proiectoare porcarii si preferi sa arunci tu niste leduri pe plasticul din proiector, e treaba dumitale. Dar e posibil care cine mai intra pe aici sa se documenteze chiar sa ia de bun ce spui si atunci iar ne miram cum de mai apar alte tiganii pe masini.

              p.s.: amenda pentru proiectoarele aprinse poate, dar eu oricum nu merg nicaieri fara faza scurta aprinsa. Iar proiectoarele le pastrez pentru ploaie densa/ ceata. Aceste proiectoare totusi le-as considera folositoare daca ar fi legale DRL-urile pe masinile fara acest sistem din fabrica.

              p.p.s.: mai degraba mi-as lua un modul care sa aprinda proiectoarele la schimbarea directiei, dar asta e doar o preferinta personala.
              "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
              Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

              Comment


              • #52
                Domnul Razvy nu cred ca prefera ledurile puse pe plasticul de la proiectoare in locul acestor proiectoare dar cu siguranta i-ar placea mai mult niste proiectoare de logan originale, poate cu folie galbena pe ele, cred ca asta conteaza mai putin acum, eu zic sa nu ne mai certam degeaba si sa asteptam rezultatul vreun semn de la Adita...daca o sa mai vina vreo data.

                Comment


                • #53
                  Angel in proiectoare 1 logan.JPG
                  In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                  http://searchme71.blogspot.com/

                  Comment


                  • #54
                    Salut, nu arata rau, dar asa arata cand proeictoarele sunt aprinse ? sau se pot aprinde pe bune ? Pentru ca...in conditii de ceata, cum sunt aprinse acum, nu te ajuta mare lucru.

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Toorop View Post
                      Salut, nu arata rau, dar asa arata cand proeictoarele sunt aprinse ? sau se pot aprinde pe bune ? Pentru ca...in conditii de ceata, cum sunt aprinse acum, nu te ajuta mare lucru.
                      Angel cu si fara lumini ceata aprinseuntitled1.jpg
                      mai multe foto si detalii, aici: http://www.loganclub.ro/forum/b_95_s...t24568p12.html
                      Last edited by search_me71; 17 April 2014, 12:01.
                      In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                      http://searchme71.blogspot.com/

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Toorop View Post
                        eu zic sa nu ne mai certam degeaba si sa asteptam rezultatul vreun semn de la Adita...daca o sa mai vina vreo data.
                        Subscriu...
                        "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                        Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                        Comment


                        • #57
                          Stiu ca TUV e mult peste RAR, dar din pacate suntem in Romania
                          Pai sunt porcarii pentru ca nu te ajuta cu nimic, decat poate la show-uri, ca pe ceata....... Si.. nu am spus niciunde de led in plastic, nu stiu ce ai inteles tu


                          Inclusiv cu DRL din fabrica iti iei amenda de la militian daca se pune sa respecte legea. Chit ca ai mertan sau audi cu drl-uri de te dor ochii.
                          DRL-ul e legal pe orice masina, dar in Romania ti se cer luminile de zi
                          Crede-ma ca nu o sa-ti ia nimeni talonul daca ai DRL-urile aprinse pe langa faza scurta.

                          Legat de modulul care sa aprinda proiectoare la schimbarea directiei.... cred ca ar trebui sa fie si proiectoarele reglate sa bata putin mai mult spre lateral. Oricum, cred ca ne poate ajuta streulea cu un astfel de modul daca vrea sa+si chinuie putin talentul

                          Comment


                          • #58
                            O varianta mai ieftina si de calitate sunt Philips-urile Daylight 4 pe care intamplator le-am gasit la Carrefour Dr Tr Severin (pret 250 lei), le am de aproape 2 ani si sunt foarte multumit. Sunt extrem de eficiente si usor de montat:
                            This video demonstrates how the Philips Daylight 4 LED daytime running lights kit can be installed onto a vehicle. Available from PowerBulbs.com with free wo...

                            Puteti cumpara si de pe:

                            Comment


                            • #59
                              Astea sunt alte vrajeli ... pe ceata nu te ajuta deloc deci sunt ineficiente, unde mai pui ca daca gasesti un militian pus pe fapte rele te poate peniliza daca tine neaparat asta pentru ca motive are, iar pretul lor este destul de mare, la pretul asta mai bine iti cumperi proiectoare de logan si nu mai ai treaba. Daca spui ca le ai montate, pune niste poze ... si apropo la ce sunt eficiente ? vrei sa spui ca te ajuta pe ceata ? sau sunt eficiente ca arata diferit fata de ce are altu` ?

                              Comment


                              • #60
                                Benzi LED lipite acolo, cu sau fara acel silicon de protectie pe ele, vor ceda dupa primele sa zicem 4 spalari cu jet-ul sau dupa o iarna, dar nu cred ca vei prinde iarna cu ele daca le montezi acum. Asa cum s-a mai zis mai direct sau pe ocolite ce vrei tu sa faci acolo e kitch, iar daca as fi politist sigur ti-as da amenda.

                                @Toorop Philips DRL nu este o solutie pentru ceata! Este o solutie cu unghi larg de lumina pentru vizibilitatea masinii sporita pe timp de zi. Cand aprinzi farurile acele DRL se sting daca sunt montate conform regulilor.
                                Last edited by Soran; 18 April 2014, 22:41.
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google