Legislatii,taxe,amenzi,itp-uri,politisti,informari Din Trafic,radare.....etc.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    dupa razboi multi viteji se arata vio stai calm ca dai tu de dracu ))
    sti cum e cine rade la urma rade mai bine )))
    Last edited by alexutzu; 4 July 2009, 23:31.
    sigpic
    Ma chinui la ceva mai performant

    Comment


    • #17
      eu sunt cel mai norocos:scap mereu.exista un doamne si ...mita
      [img]http://www.loganclub.ro/forum/attachment.php?attachmentid=417003&d=1355899108[img]

      Comment


      • #18
        eu cred ca la tine exista mita si exista politia romana care se impartaseste cu ea

        Comment


        • #19
          ALEX cum e cu tobele ca nu am reusit sa terminam discutia de ieri ...nu sunt valabile hatiile de la pilot?
          maine ma duc sa vb cu Cozmin sa vad ce zice si el
          Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
          prost.

          Comment


          • #20
            pai ia s te duci sa intrebi...mie mi-a zis mau ca hartyiile alea tre duse la rar....ca daca e asa nu are rost s mai fac tot traseu ca tot acolo ajung...in schimb daca hartia e valabila fara interventie rar atunci o s schimb si eu traseu
            low....&.....slow

            Comment


            • #21
              CONDUCETI CU ATENTIE....



              O cameră de supraveghere a traficului, de pe DN 19, din judeţul Maramureş, a surprins, zilele trecute, un accident spectaculos.
              Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
              prost.

              Comment


              • #22
                ATENTIE VINE NOUL COD RUTIER
                Propunerea de completare a codului rutier se prefigureaza a fi una foarte dura cu soferii: inchisoare 24 de ore pentru cei care merg cu dublul vitezei legale, teste de alcoolemie pentru orice greseala în trafic si retinerea permisului pentru o perioada de trei ani in caz de abateri grave. Acestea sunt doar câteva exemple din propunerea de completare a codului rutier. Altele urmeaza a fi explicate in continuare.
                APROPO PENTRU CEI CARE SPUNEU CA DOAR RUTIERA POATE SA TE OPREASCA SAU SA TE AMENTEZE....SURPRIZAAAAA
                puteti sa fiti trasi pe dreapta nu numai de poliţiştii de la rutieră, ci şi de jandarmi şi poliţiştii comunitari

                SAU......
                .... amendarea proprietarului maşinii, chiar dacă acesta nu s-a aflat la volan în momentul unei abateri de la Codul Rutier, a stârnit deja reacţia Asociaţiei Magistraţilor din România care consideră că prevederea încalcă drepturile omului. Cei care au venit cu propunerea explică faptul că în acest fel, autorităţile pot încasa amenzile mai repede. Inca nu este clar la ce anume face referire aceasta prevedere
                Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                prost.

                Comment


                • #23
                  si inainte te putea opri si amenda jandarmeria si comunitarii rutierosi deci...
                  cat despre faza cu dublul vitezei... poi in spate la L-uri limita e de 10km/h daca mergi cu 20 intri la parnaie . pai acolo tb sa stea baietii cu autobuzu sa-i ia nu cu duba

                  Comment


                  • #24
                    Jandarmeria nu te putea opri, nici macar politistii de la ordine publica.

                    Comment


                    • #25
                      ..inca nu..

                      NOI ARTICOLE DESPRE CODUL RUTIER ...
                      CS U CRAIOVA – STEAUA 1-2 Au marcat: Vătăjelu (39 – penalty) / Nicuşor Stanciu (18), Tade (85 – penalty) VIDEO, AICI Steaua nu a lătrat degeaba, după ce a fost masacrată de Sebastian Colţescu la meciul cu Astra (0-2). A câştigat în Bănie, dintr-un penalty controversat dictat de arbitrul vâlcean Adrian Comănescu, în minutul […]
                      Last edited by DISSSEL; 14 July 2009, 12:04. Reason: Automerged Doublepost
                      Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                      prost.

                      Comment


                      • #26
                        Criza e de vina pentru toate...hai sa dam vina pe ea.Nu e numai criza financiara...e criza si de gandire...deci mai gandim si cu altceva decat cu creierul
                        Vai de mama noastra

                        Comment


                        • #27
                          jandarmeria da, mai ales noaptea si mai ales daca era vreun eveniment si se faceau filtre. cand am zis de comunitarii d la circulatie nu m-am referit la nimic legat de ordinea publica

                          Comment


                          • #28
                            din ziar: "...şeful de la “Circulaţie”, comisar-şef Lucian Diniţă, ne-a declarat: “Nu s-a gândit nimeni la astfel de măsuri şi nici nu s-a discutat. Toate sunt fabulaţii, în afara celor care prevăd introducerea permisului de conducere pentru mopede şi scutere şi interzicerea ATV-urilor pe şosele”."
                            Asa ca calmati-va, pozitia oficiala este clara: doar atata se va schimba, permis pentru scutere si interzicerea ATV-urilor pe drumurile publice, ce mie personal mi se pare o idee geniala, si dimpotriva, pe timp de criza se pare ca politia romana incepe sa gandeasca.
                            Toate cele bune...
                            Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by costyn955 View Post
                              jandarmeria da, mai ales noaptea si mai ales daca era vreun eveniment si se faceau filtre. cand am zis de comunitarii d la circulatie nu m-am referit la nimic legat de ordinea publica
                              Tu esti dea dreptu' pur si simplu!!!!!!!!!!!
                              Aici ne referim strict la REGIMUL CIRCULATIEI caz in care nu are competenta decat POLITIA RUTIERA.

                              Normal ca ma poate opri orice organ care are competentea dar NU pentru a-mi cauta "nod in papura" la incalcarea regimului circulatiei pe drumurile publice.
                              Sper ca de data asta am fost clar.

                              Completare la ostul de mai sus.(nu am mai putut sa editez).

                              In caz particular are dreptul sa opreasca vehiculele si POLITIA de FRONTIERA.

                              Art. 177 (1)Îndrumarea, supravegherea, controlul respectării normelor privind circulaţia pe drumurile publice şi luarea măsurilor legale în cazul în care se constată încălcări ale acestora se realizează de către poliţiştii rutieri din cadrul Poliţiei Române.

                              (2)Poliţiştii rutieri sunt ofiţerii şi agenţii de poliţie specializaţi şi anume desemnaţi prin dispoziţie a inspectorului general al Inspectoratului General al Poliţiei Române.

                              Art. 178 (1)În punctele de trecere a frontierei de stat a României, poliţiştii de frontieră au şi atribuţia de a aplica sancţiuni în cazul în care constată contravenţii la regimul circulaţiei pe drumurile publice.

                              (2)Procesul-verbal de constatare a contravenţiei se trimite, în cel mult o zi lucrătoare de la data întocmirii, serviciului poliţiei rutiere pe raza căruia a fost săvârşită fapta.

                              R.O.U.G 195
                              Last edited by Cromatic; 15 July 2009, 15:21. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #30
                                ...dupa cum vad in titlu,topicul nu trateaza strict numai regimul circulatiei...
                                ...mai e si politia rurala care in anumite situatii poate inlocui politia rutiera pe drumurile comunale din raza lor de atributie locala

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google