Limuzina Mea HD-22-TAL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Limuzina Mea HD-22-TAL

    Va salut, a venit vremea sa va prezint masina mea, care de cand a nascut sotia a cazut pe locul 2. Asadar, am un logan diesel 1.5 dci, 65 cai, din decembrie 2006, 65000 km, masina se comporta bine, iar pana cum am schimbat doar bujiile si distributia, restu doar reviziile.
    Dotari:
    1.geamuri electrice fata/spate
    2.abs
    3.ac
    4.oglinzi electrice si incalzite
    5.scaun sofer reglabil pe inaltime, si cu reglaj lombar
    6.computer bord
    7.inchidere centralizata pe cheie
    8.jante aliaj

    Imbunatatiri facute de mine:
    1.inele aeratoare schimbate
    2.maciulie schimbataor de prestige
    3.cotiera
    4.suport ochelari
    5.presuri fata/spate
    6.bluetooth
    7.ridicarea geamurilor fata fara contactul pus
    8.sigla cromata volan
    9.aprinderea avariilor la mers inapoi
    10.portbagaj clean
    11.cheder la motor
    12.geamuri ionizate omologate
    13.aparatori noroi fata/spate

    iar in plan am shimbarea oglinzilor cu unele de MCV, protectii la aripi, senzori parcare si incalzire in scaunele din fata.
    Attached Files

  • #2
    Salut...e bn pentru inceput...bafta in continuare.

    Comment


    • #3
      sal la cata

      Comment


      • #4
        Frumos, ce mai......cam asa cand ai copii.
        Ai mai condus alte loganuri cu modele diferite de cotiera? Daca da, astept impresia ta fata de cea pe care o ai in masina.
        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

        Comment


        • #5
          Frumusica "limuzina" spor la modificari parerea mea este sa incerci si imbracarea volanului in piele
          Megane II faza II 1.5dcI K9K

          http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

          Comment


          • #6
            dap, am mai condus, de fapt asta e al doilea logan pe care il am, iar pe celalt am avut altfel de cotiera. Asta care o ama cum o recomand, nu trepideaza nu scartie e perfecta. doar atentie la montaj.
            Vreau sa precizez ca eu sunt 'bolnav; cu zgomotele, cu imbinarile, cu trepidatiile orice numa s anu aud nimic in maisna..
            asa ca aceasta cotiera isi face toti bani..

            Comment


            • #7
              Salut!Foarte frumoasa masina ta...ingrijita,curata si portbagajul clean arata foarte bine.Bafta la ce ti-ai propus!

              Comment


              • #8
                Originally posted by iguana View Post
                Frumusica "limuzina" spor la modificari parerea mea este sa incerci si imbracarea volanului in piele
                hmm..ai dreptate, doar ca nu ma pricep sa dau jos volanul,iar in deva...nu las pe nimeni s apuna mana, asa aca am luat o husa si vreau sa o modific in asa fel incat sa nu se vada ca nu ar fi imbracat...o sa revin cu cateva poze..

                Comment


                • #9
                  Frumoasa albastrica e ca si a mea! Ca recomandare schimba culoarea la bord pe albastru daca iti place iar in legatura cu volanul imbracat in piele gasesti la tutorilal aici pe forum cum se da jos, nu e foarte complicat!

                  Comment


                  • #10
                    frumoasa masina se vede ca e intretinuta,bafta in continuare la ce ti-ai propus,tineo tot asa,si cati mai multi km fara probleme.

                    Comment


                    • #11
                      salut, intradevar e ingrijita masina ta, spor la treaba in continuare.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by catalintal View Post
                        hmm. in deva...nu las pe nimeni s apuna mana, asa aca am luat o husa si vreau sa o modific in asa fel incat sa nu se vada ca nu ar fi imbracat...o sa revin cu cateva poze..
                        este cineva in Deva care imbraca volane in piele fara sa puna mana
                        bun venit si poate ajungi si la o intalnire cu membri LC Deva.

                        Comment


                        • #13
                          nu ma certa nu am vrut sa spun nimic rau, doar ca tot ce am facut la masina am facut singur, ca la toti electricieni caream fost, ba ca ia foc masina, ba ca nu se poate...si acum cu volanul, cineva miazis ca el il imbraca numai s ail dau eu jos..si mie cam teama sa nu stric ceva..

                          Comment


                          • #14
                            daca dai volanul jos primul lucru sa scoti borna plusu,vezi ca e un tutorial facut de crististrulea cum se da jos bafta.

                            Comment


                            • #15
                              multumesc pentru aprecieri si sfaturi, vreau sa mai spun ca am gasit aici oamnei bine intentionati care ajuta, si parerea mea, 5 stele pentru aceste forum!!!

                              stima!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google