liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai probabil omu' cu 944 admira puicutele de pe margine si tu ai scos pistoanele pe nas la 1.4 tau
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • xp, mai taci ca 105 cai stock ti-or afumat din scurt 200 de cai de delta integrale
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • cum ziceam seba ... la turbo tre sa anticipezi ca te vei da ,daca nu, pana iti iei pe mau deja tre sa franezi , sa nu mai vorbim ca merea doar in 0.5 bar avarie cu avans aproape 0 , asa ca nu fii carcotas
        Last edited by Cristi_Xp; 2 September 2011, 02:11.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Originally posted by Cristi_Xp View Post
          daca era turbo iti dai seama ca daca n-a plecat turat , pana a incarcat turbina s-a ajuns la semaforul celalalt si deja trebuia sa franeze . E foarte usor sa faci pe oras o motorizare turbo care printre altele tre sa si anticipeze daca se da cineva cu el sau nu ca sa il prinzi pe turbo .
          Oricat de rabla de masina sau motorul , daca turbina merge cat de cat nu-ti fa tu probleme ca si dupa 30 ani tot trage mai tare ca 75 cai .
          Probabil ca avea turbo functionabil candva prin tinerete,
          Am spus, arata prastie.

          Aseara (in miezu noptii) am facut organizat cu 1.6 mpi stock de stock, din pacate fara filmare, cu un baiat de competitie, dilau ca noi.
          Cu plecare din tr II de la ~3000 rpm mi-a dat aproape o masina pana pe la 130/h (botu meu pe la aripa lui spate).
          Cu plecare de pe loc pana pe la 125/h i-am dat o masina si ceva, am plecat mai bine ca el (mi-au scartait rotile mai putin ca lui). Mai mult nu ne-am dus ca imi iesise un Trabant in fata care la 60-70/h se chinuia soferu sa inchida usa...
          Oricum la ~125/h il vedem ca se apropie de curu meu, dar foarte foarte greu.
          Sunt foarte multumit de rezultat, avand in vedere ca m-am dat cu 1.6 mpi forjat.

          Comment


          • Pai iti merge f bine masina inseamna pentru un soft si filtru.
            Aseara eu vs 1.6 resoftat 2-0.vro 2masini si ceva.
            AG 16 Y M A

            Comment


            • are soft de soft
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • al!n noul mcd . asteptam primul 16v afumat...

                Comment


                • Aline tare mult as vrea sa ne dam vreodata cand avem ocazia.

                  Comment


                  • razvanamza: Daca citeai pe paginile din spate vedeai ca m-am dat cu 16vstock..cei drept are gpl, dar s-a dat pe benzina.
                    Speed.Ma faci...ai soft.
                    AG 16 Y M A

                    Comment


                    • Chiar daca s-a dat pe benzina, instalatia de gaz + combustibilul aferent cantaresc mult.
                      '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                      Comment


                      • Pai asta ziceam si eu.E cam irelevant.
                        M-am dat cu 16v resoftat si imi iau o masina.Fara sa golesc masina sau alte magarii si cu benzina de 95.
                        AG 16 Y M A

                        Comment


                        • As fi venit eu la Mioveni sa vedem cum stam dar stau foarte prost cu fondurile in perioada asta si distractia m-ar costa minim 100 lei. Bineinteles fara sa ai masina usurata, atata timp cat eu vin cu ea cu tot interiorul la locul lui, inclusiv roata de rezerva consider ca e "common sense" sa o ai si tu la fel.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • Aline, dupa discutiile de aseara de la gratar ma faci sa-mi pun si eu axa mea. Chiar sunt curios asa seaca fara soft cat de tare trage dupa si la mine. Pe gaz prinde 175 km/h a naibii saracie, fata de ultima oara 160. Deci e de bine si cu tiganeala aia la admisie de o stii, face minuni)).
                            Last edited by aleXpeed; 3 September 2011, 19:00.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Originally posted by Shakar View Post
                              As fi venit eu la Mioveni sa vedem cum stam dar stau foarte prost cu fondurile in perioada asta si distractia m-ar costa minim 100 lei. Bineinteles fara sa ai masina usurata, atata timp cat eu vin cu ea cu tot interiorul la locul lui, inclusiv roata de rezerva consider ca e "common sense" sa o ai si tu la fel.
                              Si eu sunt de acceasi aprere.Ma mint pe mine singur daca usurez masina si zic iaute ce trage.Daca trage, trage cum e ea.Sunt constient ca ma faci.
                              Poate o sa avem ocazia vrodata.Cine stie.
                              Alexpeed:pune-o si vezi ce zice.
                              AG 16 Y M A

                              Comment


                              • alexpeed, detaliaza tiganeala pe admisie.....dam un

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google