liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nepotu123 View Post
    ...................................
    Octavian: daca are soft se vede: fumul si faptul ca fuge imediat de langa tine il dau de gol................................
    Cu fumu nu pot fi de acord, pt ca asa am luat teapa.
    Cu faptu ca pleaca relativ repede de langa tine e clar, si daca nu vezi fum ce faci...mai incerci de cateva ori cum am facut eu, degeaba desigur.

    Comment


    • Repede va aprindeti cand e vorba de tractoare....
      @alessandro .... da , probabil nu am gasit 1.4 pe masura
      restul ......vb de perioada cand nu aveam soft.

      de cand am soft nu m-am dat decat cu un 1.6 bmw ... si am castigat la o aripa
      Fara Semnatura.

      Comment


      • Amza, cand o sa ne gasim o sa te dau o tura in taxi dci 85 sa vezi ce inseamna CUPLU, nu ce incerci tu sa faci. Poate iti iei dci sa nu mai bagi atatia bani pentru o obsesie prosteasca.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • degeaba ai cuplul ala imes speedule. te fac cu corcitura mea

          Comment


          • @ Carmelo aproximativ...cati cai ai acum dupa soft ?

            Comment


            • Ori o faci de liniute, ori de cuplu? Nu mai inteleg. Dci-ul este un taxi si atat, face bani. Daca o cipuiesc te bat de-ti scuipa motorul toti segmentii prin gherute.. dar nu vreau.
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • daca pun compresor te bat si cu stage 10 deci sa revenim la realitate.

                Comment


                • Daca pune turboc pe dci la fel...

                  Comment


                  • ce sa vezi? ) deja are turbo

                    Comment


                    • Originally posted by razvanamza View Post
                      daca pun compresor te bat si cu stage 10 deci sa revenim la realitate.
                      Realitatea bate spre alexpeed.Pe el il costa putin softul si poate sa isi faca oricand.
                      Pe tine cu kompresor nu prea te-as vedea)
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • Originally posted by razvanamza View Post
                        daca pun compresor te bat si cu stage 10 deci sa revenim la realitate.
                        Daca si cu parca... cand o sa ai compresor pe 1.5 7v dar nici atunci, imi pun traseu cap-coada pe Distrigaz, o axa si iti dau un maraton distanta cu tot cu compresor.

                        Pentru compresor, pe langa piese, manopera si chinuiala, ai nevoie de piggyback (500 de euro) + soft final (2-300 de euro), doar ca sa mearga ok motorul.

                        La dci ii schimb turbina cu una de sa o faca sa traga pana in 5000 rpm., un intercooler mai maricel, furtune de turbo mai mari putin si un soft. Imi pastrez dotarile si nici nu am aglomeratie in compartimentul motor.
                        Last edited by aleXpeed; 5 July 2012, 22:41.
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • visezi prea umed cu toate axele tale, as merge lejereanu pe langa tine.

                          ce-i drept cu o turbosuflanta de crafter sau 1.9DCI si un soft, faci 130 de cai.
                          Last edited by razvanamza; 5 July 2012, 22:40. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by o8MeLC View Post
                            ce sa vezi? ) deja are turbo
                            Stiu,stiu care are turbo,dar pui altul,alt stage de turbo

                            Comment


                            • Noo, daca tot ii fac soft, pai pun o turbina mai mare macar. E pacat de asta originala).

                              Eu nu visez umed, cred ca ai facut insolatie putin. Macar sa te vad cu compresor si ma JUR ca imi fac masina doar ca sa ne dam. Te-ai tras pe c%r cu axa de 255... dar gandeste-te pentru compresor cate piese iti trebuiesc...
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Ba tata e mai tare!
                                If it ain't broke, don't fix it!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google