liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M-am uitat acum pe niste filmulete mai vechi de-ale mele cu niste reprize pe 60-100 kmh in treapta 3 intre 1.4 remapat(batranu') si 16v sunt doar 2 secunde diferenta. Tin minte si-acum cand m-am dat jos din 16v si m-am urcat in 1.4(am mai avut-o cateva ore) nu pot sa zic ca mi s-a parut rea deloc, chiar mergea bine masinuta aia(era Ambiance, cheala, probabil mai usoara, remapata si un pic mai bine fugarita decat asta noua cu care merg ca mosneagu' de-am ajuns sa scot 6,2-6,4 mixt de frica pompei de benzina).

    Comment


    • da,stai sa va arat un 1.4 chel

      Comment


      • Sunt chior, acum am vazut ca a dat tr IV pe capat.
        O sa incerc sa vad cat iese la 1.4.

        Azi am avut o placere deosebita in drum spre lucru.
        Mega vitezomanu, mega smecheru baietasului de fost vames l-am prins pe drum (sta p-aci prin cartier). Copilas tinerel cu cercel care acum 1 an sdadea forje la scuter pe maidam.
        Merge pe stradute cu viteze cel putin periculoase, numa demaraje, numa forje, numa besini in cap.
        E, dimineata eu ies, ia uite- si pe el ca vantul spre coltul strazii. )

        Pe bulevard l-am ajuns (raliu) si la semafor blana. L-am umilit pe I si II, pe III am lasat-o moale ca deja se aglomerase (aprox 100/h).

        Mercedes E200cdi (W210).

        Originally posted by andreyi View Post
        M-am uitat acum pe niste filmulete mai vechi de-ale mele cu niste reprize pe 60-100 kmh in treapta 3 intre 1.4 remapat(batranu') si 16v sunt doar 2 secunde diferenta. ......................
        Asta banuiesc ca spui la misto...ca altfel diferenta e cel putin notabila, 2 secunde pe o repriza decenta.
        Last edited by Octavian; 6 July 2012, 21:27. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Mercedes e200 , cel mai "puturos" face suta in 10 sec.

          Comment


          • Hai ca-ti arat unu care face in vreo 18 sec

            Sper sa ne vedem la o intalnire de Arad )

            Comment


            • Aaamera asa.. mai vechi nu? :P

              Comment


              • N-am zis la misto, probabil ma asteptam sa fie mai mare diferenta. Chiar mi-e dor de-o liniuta/repriza ceva, pe la voi prin vest vad ca mai e benzina de ars pe de-astea...

                Comment


                • In clipul ala acel logan dci 200nm de la 40 la 100 a facut exact ca loganul 1.6 16v

                  Ba nu ,de la 60 la 100
                  Last edited by fanrenault; 6 July 2012, 22:12. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by andreyi View Post
                    ........................ pe la voi prin vest vad ca mai e benzina de ars pe de-astea...
                    Nu prea mai este nici aici...mai rupem capu la vat unu, dar cam slaba treaba sa stii...

                    Comment


                    • Jur ca nu ma mai dau in viata mea cu viteza.

                      Azi eu vs el 1.5 0-2

                      Prima data am ratat plecarea.nsina doua oara eu am zis ca a fost egal, el spune ca m.a batut (intalnisem traficmsi a trebuit sa eschivez) dar pentru a fi el fericit pentru ca niciodata nu a recunoscut rezultatele cu mine il las sa se laude ca bate 1.4 stoc dar alta data nu mai vede incercari.

                      Comment


                      • Care el...nu mai vorbiti numai pt voi.
                        De la cine ai mancat bataie?

                        Comment


                        • Am specificat "viteza" adica alexspeed

                          Comment


                          • Eu vs 16v softat cu roti usoare.
                            0-4.
                            Pe a1a a2a a3a suntem egali, eu putin in fata, el putin in fata, depinde cum plecam, ma ia in a4a.
                            Eu am probleme cu sincronu de la a4a si schimb foarte incet 3-4 de teama sa nu intre sau sa intre a2a si in momentu ala el m-a luat.
                            M-am dat cu masina cum e, fara usurari.
                            Last edited by al!n; 7 July 2012, 02:01.
                            AG 16 Y M A

                            Comment


                            • am incercat la insistentele lui MCD ...
                              eu vs skoda 1.9 stage 3 150-160 cp 300nm cuplu - 0-1 2masini

                              Comment


                              • Am vrut sa ma dau si a 3-a oara cu melcu' sa ii arat ca tot il bate dci 85 stock si n-a mai vrut...

                                Fof, CGK, voi cum ati vazut ambele curse? Prima am castigat iar a doua oara am plecat amandoi egali si eram cu un bot inainte... apoi venise traficul si am franat caci discurile de frana au 150.000 km. si nu prea mai sunt asa eficace.

                                Orice-ar fi, tot e bine, cu 1.4 resoftat si fara A/C, sunt super multumit. Deja il astept pe Amza sa ia bataie de la dci stock.... ...nu uita sa aduci compresorul cu tine.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google