Loc De Parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Loc De Parcare

    Salut,

    Dupa multe luni pierdute pe la ghisee, nervi, etc am reusit in sfarsit sa obtin un loc de parcare.Locul care mi s-a alocat am inteles ca a apartinut unei persoane care nu a mai platit. Din ce am vazut, cineva parheaza in acel loc (banuiesc ca e fostul proprietar care nu a mai platit).
    Astazi am platit locul, mi s-a dat o chitanta si mi s-a zis sa vin peste 2 saptamani sa iau contractul (n-am semnat nimic si nici nu stiu daca trebuia).
    Avand doar chitanta si fara contract pot sa parchez in acel loc? Exista vreun risc ca proprietarul sa plateasca restanta si sa raman fara loc?

    Multumesc anticipat pt raspunsuri

  • #2
    Din moment ce ai platit locul si ai chitanta,nu mai are ce sa faca fostul propietar,poti sa parchezi linistit.

    Comment


    • #3
      Numai sa nu ti-o boteze cel care parcheaza acolo de obicei...
      MY CLA

      Comment


      • #4
        Scandalul cred ca e inevitabil. O sa parchez acolo si vad ce iese. Partea buna e ca locul de parcare e langa geam, partea proasta e ca nu pot sa stau la geam toata ziua

        Comment


        • #5
          Eu zic mai bine inainte sa o parchezi acolo sa il iei deoparte si sa vorbesti frumos cu el, sa ii explici ca ai fost la primarie, ca ai platit, ai chitanta, o sa ai si contract si ii spui frumos sa mute masina ca sa poti parca tu pe locul platit acum de tine.
          Este mult mai frumos si civilizat asa.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Daca nu tine cu frumosul atun ci te duci frumos in parcare cu niste vopsea ulei alba si mazgalesti numarul tau acolo.
            Daca mai parcheaza acolo poti chema politia locala si ii da avertizment sau daca nu locuiesti in sectorul 5 poate i-o si ridica.
            Ai grija sa platesti taxa anuala pana cel tarziu la 30 martie sa nu ai si tu aceasi surpriza.
            "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

            Comment


            • #7
              Originally posted by bGy View Post
              Eu zic mai bine inainte sa o parchezi acolo sa il iei deoparte si sa vorbesti frumos cu el, sa ii explici ca ai fost la primarie, ca ai platit, ai chitanta, o sa ai si contract si ii spui frumos sa mute masina ca sa poti parca tu pe locul platit acum de tine.
              Este mult mai frumos si civilizat asa.
              Intr-adevar este mult mai civilizat asa, dar asta presupune sa stiu cine e persoana respectiva si eventual unde sta. Poate am noroc si-l vad cand parcheaza si-l abordez. Daca nu, nu prea am ce face, decat sa pun masina acolo si sa astept sa-mi semnaleze ca parchez in locul lui.

              Comment


              • #8
                Fa cate o copie dupa contractu (prima foaie) si dupa chitanta de plata pe anu' 2013-2014 (finele lui martie) si baga-i-le sub stergator.
                Poti "blura" numele si adresa ta, dar obligatoriu sa lasi nr. de inmatriculare.
                Daca are bun simt si e om de inteles o sa mute masina de acolo, daca nu e cam nasol, tre' sa chemi polutia locala si o sa prinda dupa aia ura pe tine. individu'.
                Last edited by Kojak; 3 October 2013, 23:05.

                Comment


                • #9
                  daca se parcheaza pe locul cumparat de tine amenda este 300 ron in cazul in care nu are relatii la politia locala.. incearca si vorbeste omeneste cu respectivul . decat sa ajungi sa ti gasesti masina zgariata sau altele . salut

                  Comment


                  • #10
                    El nu a platit, tu ai luat locu, ai chitanta.. ce mai astepti ?
                    http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

                    Comment


                    • #11
                      I-am lasat un mesaj in parbriz, a urmat o discutie telefonica si... surpriza: doamna care parcheaza acolo detine legal acel loc de parcare din 2011.
                      Ne-am intalnit in parcare, mi-a aratat actele originale si mi-a dat o copie a actelor (contract + chitanta de plata pe anul 2013). Toate sunt valabile.

                      Dupa ce m-au tratat cu picioarele si ma chemau dupa o saptamana pe alta, imi dau si un loc ocupat. Cum dracu nu poti sa vezi, cu calculatorul in fata, ca un loc este ocupat?!
                      Platim incompetenti pe bani publici.

                      Comment


                      • #12
                        Loc parcare

                        Salut ! In acest caz nu iti mai ramane de facut decat sa te duci peste magarii aia de la primarie si sa le zici mai mult de doua si sa faca bine sa-ti dea alt loc sau banii inapoi !!! Noroc !
                        LOGANIST CONVINS !!!

                        Comment


                        • #13
                          Catre cine pot depune o sesizare pentru situatia asta? (OPC?!)

                          Comment


                          • #14
                            Te duci la vacile alea de la serviciu' parcari din cadru' primariei de sector si le faci scandal.
                            Sa te rezolve atunci pe loc cu un alt loc de parcare. Te duci pana la director daca alea-s limitate intelectual si nu ai cu cine discuta.
                            Nu maine, nu peste 10 zile, atunci, pe loc!
                            Arza-i-ar focu' de indolenti si incompetenti!

                            P.S. Sper ca nu le-ai uns pe alea? (spaga)

                            Comment


                            • #15
                              Trebuie să mergi personal să rezolvi exact acolo unde ai fost până acum, cu sesizările e foarte greu, durează mult până trimit un răspuns, iar până rezolvă problema nici nu mai pun în discuţie.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google