Lodgy Stepway - O Noua Incercare Marca Vyp's Garage Sibiu

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lodgy Stepway - O Noua Incercare Marca Vyp's Garage Sibiu

    Din motive personale am fost nevoit sa renunt la duster, ca atare revin cu un nou proiect pe care incerc sa-mi pun amprenta in stilul meu.
    Este vorba de un lodgy stepway, din 2015, 14500km la bord, motor 1.2Tce, 115cp, cu de toate.

    Modificari aduse pana acuma de incalzire: instalat medi@skin pe medianav, inlocuit imagine fundal ceas cu sigla logan club sibiu, poze de interior nu am inca.
    Cele exterioare nu chiar perfecte dar asa de info pana fac altele.
    Attached Files
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

  • #2
    Arata bine balena!! Te gandesti la gaz pe viitor? Poate asta rezista mai mult la tine!
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • #3
      Am reusit sa dublez lumina de ceata si de mers inapoi, acuma am becuri pe fiecare stanga si dreapta, am legat luminile de ceata pe frana, la actionarea franei pe spate se aprind 5 becuri, pentru cei care nu vad bine....
      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

      Comment


      • #4
        Da, sa vada bine si sa beleasca ochii, ca sa nu be...eep altceva. Niste poze?

        Comment


        • #5
          Si nu e bine ca va ia politia talonu la astia care modifica aiurea luminile ???

          Plus amenda de rigoare !!

          Comment


          • #6
            Pai tocmai ca eu ii dadeam dreptate. Nu cred ca te amendeaza politia pentru asa ceva. Dupa parerea mea cu cat e mai mult rosu, cu atat esti mai vizibil cand pui frana.

            Comment


            • #7
              este ca tu ai masina rosie, ca sa te vada lumea?
              nu doar ca te amendeaza militia, ci-ti ia si talonul. pe care ti-l recuperezi doar de la r.a.r, cand te duci cu masina pe platforma si in starea in care a fatat-o fabrica.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                Cat poate sa coste in plus pe client sa montezi din fabrica, discuri de frana pe spate?!

                Comment


                • #9
                  discurile pe spate se pun numai de la o anumita putere incolo

                  se ia in calcul si masa si puterea masinii. cum loganu nu e nici greu nici nu da semne de atingerea a pragului respectiv (minimum 100 de cai, exista si exceptii), montarea discurilor pe spate nu e justificata

                  in plus, frânarea cu tamburi pe spate e mai eficienta decat cu discuri, in termeni de dozare, nu e atat de brutala, singura problema a tamburuilor cred ca tine de disiparea caldurii

                  ford fiesta 1.0 ecoboost de 140 de cai nu are discuri pe spate. pickupurile nu au, si au app 2 tone greutate si 180-200 de cai
                  Last edited by cristi....; 19 September 2016, 19:43.

                  Comment


                  • #10
                    Asa e Oltcitul de craiova avea discuri pe spate din 1984 si 52 hp si fo 700 kg toata masina .

                    Da era facut cu citronel ...

                    Comment


                    • #11
                      La Oricît are artă treaba. Primele tipuri aveau discurile pe planetare.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Seba View Post
                        este ca tu ai masina rosie, ca sa te vada lumea?
                        .
                        Ca sa vezi chestie nu e rosie, e albastra. Ce ma deranjeaza e faptul ca sar toti cu „schimbat aiurea luminile” cand e vorba de stop-frâna și ceață și nu zice nimeni de cei care merg ziua cu proiectoare aprinse. Nu stiu ce e așa de „aiurea” în a avea stopuri vizibile. Da așa e la noi.

                        Comment


                        • #13
                          mi se pare foarte ok sa ai "stopuri" mai vizibile.....atata discutia ptr 2 becuri amarate.....care chiar ajuta.....
                          Sper ca politia sa isi concentreze atentia pe cei care au roti mai mari, alte motoare, etc....
                          Trebuie sa ai capul patrat.... sa ii retii talonul unuia care si-a pus cele 2 becuri de ceata si pe frana....
                          Aia care merg cu toate cazanele....nu mai patesc nimic....cu numere de Bulgaria si cu rugina peste tot si cu fum la "cur"......si cu cauciucuri "netede" si fara acte.....iar bivolul de la volan nici macar nu stie sa isi scrie numele.....
                          Astia care isi pun stopurile de ceata si pe frana sunt infractorii nr 1.....cei care merita sa ramana fara talon si biciuiti in piata publica.....las-o dreaq.....
                          Last edited by enc_edy; 20 September 2016, 09:57.

                          Comment


                          • #14
                            daca nu vezi bine stopurile aluia din fata, ori ai probleme cu vederea, ori nu esti atent la trafic. sunt masini care au stopuri mai slabe decat dacia, in spatele alora cum indrazniti sa mergeti, mai ales cand le bate soarele in stopuri? da, de aia care merg cu ceata aprinsa aiurea sunt si eu satul. si da, le-as lua talonul, la fel ca alora care-si dezactiveaza filtrul de particule, ca n-au bani sa-si intretina tractorul pe care si l-au cumparat in ideea ca vor merge gratis, sau n-au frane, nu le merge semnalizarea si fumega ca o soba cu carbuni.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              pai tocmai asta este ideea.....sa te asiguri ca tu nu patesti nimic.....de aceea iti iei toate masurile de precautie.....sa te vada si ala care nu este atent....si ala care nu vede bine....
                              Ca pana la urma, nu le pui ptr tine...ci ptr ceilalti participanti la trafic....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google