Logan 0.9 TCe

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    De cand jantele de tabla sunt argintii ? La mine sunt negre

    Comment


    • #47
      De cand s a inventat janta de tabla ))

      Comment


      • #48
        @logan21cdc Nu cred ca se justifica antifurturi pentru niste capace de plastic! Soricei am pus pentru ca desi sunt destul de stranse pe jante exista posibilitatea s-i pierd pe undeva, dar nu (ma) deranjeaza vizual pentru ca sunt si ei tot negri si destul de subtiri.

        Crs. Sandel Mersi! Si mie imi place cum arata jantele cu capace!

        Originally posted by ManGreek View Post
        De cand jantele de tabla sunt argintii ? La mine sunt negre
        Serios!? Inseamna ca m-au pacalit si mi-au dat d-alea de Audi!

        @Andyno +1
        Last edited by DannyMC; 14 December 2016, 16:13.

        Comment


        • #49
          Originally posted by ManGreek View Post
          De cand jantele de tabla sunt argintii ? La mine sunt negre
          Uite exemplu:http://www.emag.ro/janta-otel-alcar-.../pd/D5ZPYMBBM/

          DannyMC cat au costat capacele si de unde le-ai luat? Ms
          Last edited by Old Driver; 14 December 2016, 16:51.
          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

          Comment


          • #50
            Old Driver le-am luat de pe EMag si au costat 110 lei.

            Comment


            • #51
              Ok ms ptr info.Arata bine pe masina ta.Numai bine!
              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

              Comment


              • #52
                Originally posted by Old Driver View Post
                Uite exemplu:http://www.emag.ro/janta-otel-alcar-.../pd/D5ZPYMBBM/

                DannyMC cat au costat capacele si de unde le-ai luat? Ms
                http://www.emag.ro/janta-otel-alcar-...mart-history_3


                uite exemplu si pe negru

                Comment


                • #53
                  Si daca exista si pe negru, care e relevanta? Vrei sa spui ceva anume sau doar te plictisesti?

                  Comment


                  • #54
                    Intrebam de ce sunt si pe argintiu si pe negru din fabrica, care-i faza ? Pana acuma numai negre am vazut.

                    Comment


                    • #55
                      Ale mele nu sunt din fabrica! Masina a venit cu jante de aliaj iar pe astea de tabla le-am cumparat anul trecut pentru cauciucurile de iarna.

                      Comment


                      • #56
                        Am trecut astazi Loganul pe cauciucuri de vara! Din nou, am castigat o ora de miscare si banii pe care nu i-am dat la service! Imagine publicată
                        Discurile arata bine, s-au subtiat doar cu 0.5 mm si uzura este uniforma, iar placutele au suficienta "carne" ! Stiu, nu am prea multi kilometri, dar eram curios sa vad pentru ca am citit pe forum despre posesori care au schimbat discuri si placute in jur de 20k de km!
                        ODO 15500
                        Attached Files

                        Comment


                        • #57
                          Pentru ca va expira in curand, am cerut azi oferta pentru polita CASCO de la brokerul RCI. Din cei trei asiguratori am ales Allianz pentru ca au oferta cea mai avantajoasa si cea mai buna valoare de asigurare! Mai exact 239 euro pentru o polita cu toate riscurile acoperita fara fransiza. Bonus, pentru ca RCA-ul este tot la Allianz, polita este valabila si in afara tarii fara costuri suplimentare!
                          In alta ordine de idei, saptamana trecuta am fost intr-o vizita la rude, ocazie cu care am facut si o excursie prin zona Orsova-Clisura Dunarii-Cascada Bigar. Zona e superba, calitatea drumului este intre excelent si daramat, dar cel prost e intr-un procent destul de redus! O placere si de condus si de admirat!
                          In total am parcurs ~1100 km cu 61,2 l si 58,6 km/h v. medie. Am fost trei adulti, un copil si un pork-bagaj umplut in stil tetris!
                          Attached Files
                          Last edited by DannyMC; 8 May 2017, 23:09.

                          Comment


                          • #58
                            Bun consumul.
                            Frumoasa zona; am fost asta vara. Si drumul intre Orsova si Drobeta e bestial.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #59
                              @ Iancu Zona e intr-adevar frumoasa si merita vizitata!

                              Vineri am facut revizia de doi ani!

                              Toate articulatiile sunt in stare perfecta, se pare ca au rezistat cu succes la epidemia de gropi bucurestene din iarna/primavara !
                              S-au schimbat filtrele: aer, ulei, habitaclu si uleiul: Elf Evolution 900 SXR 5w40. La primele doua umpleri am avut Dacia Oil Premium Plus 5w30. Ramane de vazut daca vor fi diferente...

                              Mi-a placut cum a gandit Renault filtrul de ulei la acest motor si anume, filtrul e un cartus care intra intr-un pahar care se infileteaza direct in bloc in imediata apropiere a busonului. Toata manevra de golire si schimbare a filtrului se poate face pe dedesubt si este foarte simpla!

                              Din nou filtrul de aer al motorulului a fost relativ curat, din nou filtrul de habitaclu negru tuci si plin de frunzulite si to felul de alte nebunii! Posted Image S-a facut si igienizarea sistemului de AC, operatie prevazuta pentru aceasta revizie.

                              S-a remediat si o problema la capota, clasica se pare la L2: tampoanele de sustinere se taseaza si capota capata un mic joc de maxim 2-3 mm, sus-jos si cel putin la motorul asta, capota intra intr-un fel de rezonanta atunci cand motorul este la ralanti, lucru care produce un sunet enervant in habitaclu!


                              Toata distractia a fost 569 de lei cu remedierea jocului la capota din partea casei!
                              Attached Files
                              Last edited by DannyMC; 15 May 2017, 18:59.

                              Comment


                              • #60
                                Danny, cum se mai prezinta DN57? In special Moldova Noua - Orsova. Au rezolvat-o cu stabilizarile de versanti, alunecarile de teren din zona Eselnita, asfaltul pe cale in zona podetele si a podurilor e ok?
                                O nota de la 1 la 10, 1 fiind calitate execrabila, de evitat.
                                Merci.

                                Un pret destul de cinstit pt. revizie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google