Logan 16mpi rc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Salutare. Frate dar urata mai este asa cheala. ) Spor in ceea ce vrei sa faci. S-o stapanesti sanatos si fara incidente daca se poate.

    Comment


    • #32
      servodirectia numa electrica nu e )
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #33
        Grupul motopropulsor este primul vizat si deja in lucru.
        Restul se vor monta cand vor veni la mine.
        Sunt comandate dar cred ca dureaza ceva mai mult decat speram adica o luna.
        La masina asta orice kg in minus ajuta dar intradevar la demaraj si reprize se simte cel mai mult.
        Are presiune pe evacuare si trebuie scazuta. Cu gauri masina merge mult mai bine si accelereaza imediat.

        Originally posted by Cristi_Xp View Post
        servodirectia numa electrica nu e )
        Este electrohidraulica are actionare electrica la partea hidraulica.
        Impropiu spus electrica.
        Last edited by RACINGCODE; 12 June 2009, 00:23. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #34
          cheala cheala , da e vopsita ea integral
          gaurile in teava sunt de moment ? sau ii tragi evacuare ?

          Comment


          • #35
            Originally posted by Andrey RS View Post
            Faptul ca este usoara nu ajuta la viteza mare,ci doar pe reprize,accelerari.
            De ce ai dat gaura in evacuare? Este aspirat si acum nu cred ca mai ai aproape deloc contrapresiune,nu ai pierdut cuplu jos?Pe cat ai diametru de evacuare?
            Frumos proiectul,spor!
            Daca nu ai avea rollcage-ul ar fi bine,dar la ce vrei tu ai mare nevoie,ce dai jos de pe masina pui la loc cu rollcage-ul.
            m-am uitat in poze da nu am reusit sa imi dau seama; are roll cage? ca eu nu il vad
            "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

            Comment


            • #36
              are roll cage-ul ca la toate modelele
              sigpic

              Comment


              • #37
                nu . nu are inca..
                unde anume ai dat gaurile in toba ?...poate fac si eu...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by CataFOF View Post
                  cheala cheala , da e vopsita ea integral
                  gaurile in teava sunt de moment ? sau ii tragi evacuare ?
                  Da asa est o sa fie o evacuare dupacatalizator, toba de mijloc, traseu si finala.

                  Originally posted by bogdan_1984 View Post
                  are roll cage-ul ca la toate modelele
                  Nu are dureaza sase saptamani sa il fabrice de ieri incepand.
                  Last edited by RACINGCODE; 12 June 2009, 17:30. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #40
                    Asteptam poze cu noile modificari......
                    Bafta si spor la modificat....

                    Comment


                    • #41
                      Da am sa pun,insa sigur mai dureaza ceva.

                      Comment


                      • #42
                        nu`i problema , noi suntem rabdatori.
                        nu ai raspuns la o intrebare : o sa vi pe la intalniri ?

                        Comment


                        • #43
                          Totusi ce versiune e? Ca are motor 1.6 mpi si geamuri manuale.
                          sigpic
                          Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                          Comment


                          • #44
                            U faci misto?? ce versiune e?? E pe comanda speciala,ca duar nu cumperi un prestige si dai totu jos).
                            Bafta seba cu maisna,si nu mai pune poze cu piesele)) ca ne omori acia)ca ravnim si noi la o suspensie reglaila etc.De curiozitate,se poate cumpara numai suspensia cu totul??
                            Sau si pe piese??(mar interesa prinderea arcului(spate) pe masina,acel guler cu piulita(nush cum sa iti explic alfelf) de unde o poti regla...Nou ambreaj ce dimensiuni??200??sau merge si 215??
                            sigpic

                            Comment


                            • #45
                              Originally posted by CataFOF View Post
                              nu`i problema , noi suntem rabdatori.
                              nu ai raspuns la o intrebare : o sa vi pe la intalniri ?
                              Vreau sa spun ceva si sa nu se supere nimeni.
                              Nu e de rau este o constatare dar pe unii poate ii va afecta.
                              Ma simt f bine aici pe forumul asta, citesc multe pe el, este placut interesant si impartit rational.
                              Am intrat si pe forumul dacia club si vreau sa spun ca m-am intalnit cu niste persoane de o frustrare iesita din comun, mai aveau putin si daca puteau ma linsau.
                              Culmea este ca eu tin la Dacia, am aacat public la inceput Logan si nu ma injura cei de aici ci cei de pe Dacia club sau cum ii spune.
                              Sigur mi-ar facea placere sa vin la intalnirile voastre si cred ca as putea avea cateva propuneri interesante si desigur sa-mi spuneti si voi multe lucruri noi si interesante.
                              In masura timpului am sa vreau sa vin.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google