Logan 1,4 Ambience

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1,4 Ambience

    martor luminos de control al sistemului antipoluare ramane aprins. In instructiunile de utilizare scrie sa merg la reprezentanta urgent. Ati mai avut asemenea probleme?

    Mersi Cristi ptr. urari! Apreciez ca ai fost pe faza.
    Last edited by ioni; 27 April 2010, 20:37. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    eu zic sa te duci cu ea si sa o pui pe tester
    Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

    Comment


    • #3
      am facut o plimbare pe un drum forestier mai mult in viteza a doua si surpriza s-a stins;de atunci nu a mai ramas aprins...

      Comment


      • #4
        de obicei acest martor se aprinde la mersul subturat. incearca sa schimbi treptele pe la 2700 ture. daca te vei duce la service iti vor sterge eroaore si iti vor spune sa mergi mai turat ca daca nu trebuie schimbata acea sonda (cred ca se numeste) si costa aproximativ 700 de lei. s-a mai discutat aceasta problema.

        Comment


        • #5
          salutare!aceasta problema enervanta o am si eu:martorul luminos poluare imi sta aprins mereu.se mai stinge (mai rar) dar nu sta stins mai mult de 2-3 zile.eu am pe masina si gpl.cand am facut itp-ul a trecut mai greu testul de noxe.masina nu merge urat,adica nu se opreste la relanti,trage normal,nu face zgomote ciudate la turatii mari.daca stie cineva ceva astept un post.

          Comment


          • #6
            Bag-o pe tester si vezi ce zice.
            Numai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • #7
              Testerul nu te baga in eroare
              sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

              Comment


              • #8
                Ciao...acu de cateva zile am observat cand m-am uitat la motor ca in stanga sus (cum stai cu fata la el) de undeva este aruncat ulei si acesta este proiectat pe metalul din jurul partii de sus a telescopului. Aveti idee ce e?...ce e stricat?...ce pot sa ii fac?...Merci. Stima

                Comment


                • #9
                  Originally posted by ioni View Post
                  martor luminos de control al sistemului antipoluare ramane aprins. In instructiunile de utilizare scrie sa merg la reprezentanta urgent. Ati mai avut asemenea probleme?
                  Mie mi-au schimbat "kit curea accesorii" dupa ce am facut diagnoza, tot din cauza martorului de poluare. La mine nu statea aprins, se aprindea intermitent, si asta destul de rar (de 6-7 ori intr-un an). De atunci nu s-a mai aprins.
                  Cel mai sanatos e sa mergi sa-i faci o diagnoza, sint mai multe probleme care pot duce la aprinderea martorului asta. Bafta.

                  Comment


                  • #10
                    Ambience sau Ambiance?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google