Logan 1.4 Vs Opel Astra 1.7cdti

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu avea nici innainte s fie busit nu are nici acuma ;) pe mine nu ma chemat in service sa imi puna aripioarele ca la alti ;) nu divulg nicio afacere pentru ca in zona in care ma aflu eu se afla si combinatul brazi..continuarea o intelegi u

    Originally posted by ionescu liviu View Post
    Deci din cauza ta, sau mă rog, a tatălui tău. Tatăl tău ştie că divulgi aici afacerile necurate ale lui?
    vino odata pe la combinatul Brazi si fale semn tiristilor ;) pleci acasa cu masina full option ))) si cred ca ai inteles gresit la ce mam referit..tata nu lucreaza pe tir sau chesti..
    Last edited by faraonw; 22 May 2012, 18:24. Reason: Automerged Doublepost
    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Niki View Post
      Dauna totala sa moara Gibilan de nuu...)))
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • exact noroc ca am avut casco ;) si a fost reparata la seat..la un sfer decat ma ducea reparatia la reprezentanta
        Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
        Cine este interesat ma poate contacta pe privat
        sigpic

        Comment


        • Cezar te contrazic, astra H a aparut dupa astra II, deci nu aveam cesurile de pe H. Aceasi viteza aparea si pe ceasurile unui prieten cu passat-ul ce mergea paralel cu mine. Este adevarat ca viteza reala este mai mica decat viteza data de vitezometrul digital, dar si loganul are tot digital. Ambele masini la 140km/h au aproximativ real 131km/h. Se poate masura viteza cu un gps. Si unele masini chiar au limitare pusa chiar daca nu sunt supermasini. (Acum am un vw de 1.6 prinde maxim goala 160km/h, daca nu ar fii fost limitata acolo nu cred ca as mai fi putut prinde aceeasi viteza punand inca 800kg pe masina).

          Comment


          • Nu e bre limitata electronic, pe cuvantul meu de cercetas E limitata de lipsa puterii.

            Comment


            • Ca sa nu mai deschid alt thread va intreb aici.
              Mi s-a oferit oportunitatea sa cumpar cu Opel Astra H 1.6 benzina sau Ford Focus 1.6 benzina la un pret f bun (in jur de 2,000- 3,000 EUR).
              Ambele masini sunt din 2006; Astra are 110,000 km; Focus 100,000. Ambele masini sunt f bine intretinute cu carte service si reviziile la zi la reprezentanta.

              Ma gandeam sa ii schimb Loganul lui tata 1.4 care e din 2006 si are 67,000 km pentru ca e Preferance si nu are AC.
              De Logan am fost f multumiti ca si fiabilitate- pn acum nu a schimbat decat fulia de la alternator- la suspensie nu a schimbat nimic desi drumul pe care merge este f f prost (Focsani -Andreiasu de Jos pentru cunoscatori).

              Intrebari:
              1. Care din cele 2 vi se pare mai fiabila si sa reziste mai bine la gropi?
              2. Merita miscarea, sau mai bine sa incerc sa pun AC pe Logan?
              3. Care din ele ar fi mai ieftina la intretinere? Din cate stiu parca Astra e pe lant?
              De consumat cred ca tot pe acolo...
              Sincer mie imi place mai mult Focus, dar am impresia ca e si ceva mai scump la intretinere.
              Ceva trebuie sa fac- ptr ca imi e f mila de ai mei saracii vara cand vin la noi la Bucuresti si trebuie sa suporte caldurile alea mari.
              Saab 9-5 Aero

              Comment


              • parere de loganist: pune AC pe logan

                Comment


                • eu te'as sfatui catre ford..strict parerea mea!!!
                  Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                  Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                  sigpic

                  Comment


                  • si eu tot la ford ma gindesc din cite stiu au preturi mici la piesele de schimb acum alegerea iti apartine in totalitate

                    Comment


                    • opelu' zic eu....:d

                      Comment


                      • V as ruga si cu argumente- ce stiti despre motoare fiabilitate etc.
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • motoare 16v cam papacioase la amandoua. daca au avut ulei la timp n-o sa ai probleme. nici cu accesoriile. is rezistente la drumuri rele. piesele de schimb is cam la acelasi pret. diferenta e puntea spate. la opel e clasica , la ford pe brate , cu un mare plus la stabilitate si comfort , dar minus la pret cand trebuie sa schimbi ceva.

                          am o singura intrebare: opelul unde e produs? daca e in Polonia ia-ti ford.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Piesele de la Ford Focus nu-s chiar asa de scumpe. Momentan nu-mi aduc aminte ce piese dar are o cunostinta Focus (diesel ce-i drept) si la reparatii nu-l ajungea foarte scump (de la o anumita varsta mai pica una alta plus ca a avut si un accident).
                            Last edited by Cristi_LCD; 24 May 2012, 08:54.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • Pisele de ford nu sunt scumpe, nu stiu de unde scoateti astea! Sunati si voi la magazine, reprezentante si cereti preturi. Loganul putem spune ca e EXTREM de scump la piese!

                              Comment


                              • Cum dreacu e extrem de scump la piese ? mai PCH ce Dumnezeu, de cand te-ai urcat in ford parca te-ai schimbat, pe cuvant. Las-o dreacu, ca tot o troaca amarata este.
                                Un cap de bara lemforder de logan e 100 lei, la ford cat este ? 130 de lei, tot lemforder. via unixauto. Al dracului de scump ce este loganul.
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google