Logan 1.4 Vs Opel Astra 1.7cdti

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    si faci un fel de rezumat?...eu ti-am raspuns tie, ca tu nu stiai nici macar un motiv pentru care ai alege astra si ca motoarele de opel sunt slabe...eu ti-am dat cateva alte motive si am incercat sa iti explic faptul ca nu liniutele conteaza in alegerea unei masini

    Comment


    • #32
      Ce motiv ca nu mi-ai dat niciun motiv si nici la intrebare nu mi-ai raspuns.A raspuns dl Cezar.
      Eu te-am intrebat de ce sa aleg Opel in loc de VW sau Skoda.
      De cand mai e si Opel cine stie ce marca?
      Iar aici inca o data era vorba de motoarele Opel si de liniute.Ca asta a postat initiatorul topicului.Nu incepem sa compara mere cu pere.Una costa 17.000E noua iar alta 6000E.Ar fi culmea aia la 6000 sa fie mai buna.E vorba strict de motorul 1.7 cdti de pe Astra.
      Last edited by Pacco; 2 October 2011, 19:26.
      sigpic

      Comment


      • #33
        Motor care intr-adevar este comparabil cu 1.5 dci de pe logan, atentie dci nu dci...dpdv al consumului 1.7-le asta este foarte foarte ok, am facut cluj-bucuresti cu 23 de litrii intr-un timp de 5:45 ore...deci nu pot spune ca am mers la consum

        Comment


        • #34
          Pacco, totul se rezuma la banuti si preferinte.
          Asa cum unii aleg sa dea pe un citroen c4 18000 euro (sa mor de ii inteleg), altii prefera sa dea 18000 pe o cu totul alta scula, chiar mult mai buna.
          Acum, asa sunt oamenii si fiecare are preferintele lui in materie de masini, cum avem preferinte diferite in materie de femei.
          Important este sa mearga bine

          Comment


          • #35
            @PCH mai bine du-te pe forumul Opel si lauda-ti acolo Astra ta ca pe mine cel putin m-ai plictisit de mult cu atata off-topic. Poate ar fi cazul ca moderatorii sa i-a ATITUDINE

            Comment


            • #36
              @Cezar:aici iti dau dreptate :P.
              O zi buna.Numai bine.
              sigpic

              Comment


              • #37
                Nitro stai bland ca de asta exista forum ca sa ne dam cu parerea..si eu daca aveam bani de Astra noua fii sigur ca imi luam Astra dar cum nu am avut ..asta e....

                Comment


                • #38
                  Opel ii opel si dacia ii dacia, nu are rost sa le mai comparati ca nu ajungeti nicaieri.
                  http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
                  Everything sounds better . . .

                  Comment


                  • #39
                    Stai linistit ca nici opel nu e vreo super firma de masini!este in momentul de fata peste dacia dar nu o lauda asa!Vorbesti de parca ar fi diferenta de la cer la paman!(dorinionel)!

                    Comment


                    • #40
                      cu astra h hai sa azicem ca nu compari loganul,dar cu astra g se poate compara,parerea mea...,era normal sa faci dieselu ala pe 400m,am un prieten cu logan 1,4 remapat a facut pe 400m astra g caravan de 2000 diesel 101 cai (cred) cu o jumatate de masina,s-au dat tot acolo la craiova intr-o seara cam acum o luna.

                      Comment


                      • #41
                        Astra G, 1.7 CDTi (78 cp), hatchback, are peste 1300 kg, 0-100 km/h = 15 s.
                        Astra G, 2.0 DTI (100 cp), caravan, are aproape 1400 kg, 0-100 km/h = 12.5 s.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • #42
                          Dacia logan 1.4 0-100 km/h 13 sec
                          1.2 13.6 sec
                          1.6 12.9 sec
                          1.6 16v 11.3sec
                          1.5 90 cp diesel 12.8 sec

                          Comment


                          • #43
                            Daca nu ma insel diesel-ul de 85 parca scotea mai putin de 12.8.
                            Last edited by Pacco; 3 October 2011, 22:09.
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Nytro View Post
                              @PCH mai bine du-te pe forumul Opel si lauda-ti acolo Astra ta ca pe mine cel putin m-ai plictisit de mult cu atata off-topic. Poate ar fi cazul ca moderatorii sa i-a ATITUDINE
                              In primul rand nu am opel....probabil ai citit in stele asta si in al doilea rand mai usor ca faci riduri....atitudine de provincie!

                              Comment


                              • #45
                                In ce vis a rupt logan 1.4 astra 1.7 cdti?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google