Logan 1.6 Mpi-85 Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by osy View Post
    ai dreptate moldi ma dispera si pe mine taxa auto...urmeaza luna asta sa imi primesc si eu golanu de 1.6, dar mi se pare cam scumpa taxa.o masina noua si mai ales autohtona nu ar trebui sa aiba taxa de inmatriculare !!!!!!!!!!!
    Hello!
    ai primit masina?

    Comment


    • #62
      ....Buna!
      ..In cursul lunii voi primi si eu ,,masina noua"-Logan 1.6 mpi!Sunt interesat de taxele privind inmatricularea auto!
      Va multumesc anticipat!!!

      Comment


      • #63
        Buna, taxa de poluare am platit eu pentru un logan euro5 cu CO2 155 si am platit 1.104 Ron.Am platit saptamana asta.

        Comment


        • #64
          si la euro 5 se plateste taxa?orcum e mult 1.100 ron.hoti.

          Comment


          • #65
            ati avut dreptate si cu consumul. de la 10 a scazut in jur de 8 (mediu), am acum 2000 km .tot in jur de 1100 am platit si eu . a fost un curent local ,cum ca s-ar putea recupera din bani , prin tribunal , insa ... doar barfa .

            Comment


            • #66
              Salut!
              ,,,Din cite stiu plata ,,TAXEI DE POLUARE AUTO" s-a suspendat pina in 2013!!
              ESTE ADEVARAT!

              Comment


              • #67
                S-a suspendat plata taxei pentru masinile deja inmatriculate in Romania inainte de 2007 si care isi schimba proprietarul(sunt vandute)

                Comment


                • #68
                  1.6 mpi

                  Salutare!
                  De curand (05.05.2012) mi-am achizitionat si eu un Logan 1.6 mpi Laureate si am pana acum 750 de km. Masina se comporta foarte bine, consum mediu 6.8%, schimbat treptele undeva la 2600-2700 rot (oricum e prea devreme sa vb de consum... poate peste 5-6000 km mai stam de vb). Recomandat ar fi schimbul de ulei la 5000 km, de preferat 5w40. La masinuta asta, 6 ani de zile n-o sa fie nevoie sa-i ridici capota (decat pt reviziile periodice). In rest...drumuri bune!

                  Comment


                  • #69
                    Salut!
                    Intrebare! Prima revizie la un Logan nou[..la 500km] este gratuita?!

                    Multumesc!

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by mariuszmeu View Post
                      ... a fost un curent local ,cum ca s-ar putea recupera din bani , prin tribunal , insa ... doar barfa .
                      Se recupereaza toata suma prin tribunal dar trebuie bani de avocat(pe care-i recuperezi si pe astia) si dureaza destul de mult.

                      @apasul: In principiu nu, doar daca ai vre-o oferta promotionala de la dealer-ul local. Dar revizie la 500 km? Ce e a aia?
                      Daca vrei sa remediezi ceva o faci gratuit pe garantie dar reviziile in sensul de schimb ulei, filtre, etc nu sunt gratuite.
                      Last edited by Cristi_LCD; 18 May 2012, 08:36.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by cipy View Post
                        Recomandat ar fi schimbul de ulei la 5000 km, de preferat 5w40.
                        Bani aruncati, mai bine pui benzina si dai o fuga la munte, dar fiecare face ce vrea cu banii lui

                        p.s. daca Dacia zice sa faci revizia la un an sau la un nr de km tu dc vrei sa faci la juma de an si la 5mii km?

                        Comment


                        • #72
                          Am condus astazi aceasta masina. Diferenta fata de a mea devine evidenta de la 3500rtm in sus. Dar in nici un caz nu te rogi de ea sa mearga. Este o masina OK.
                          Nu am mers inca cu 1,2 16V. Din datele tehnice pare foarte apropiata ca performante de aceasta, insa cu un consum sensibil mai mic.
                          Celor ce ii tot dau inainte cu vesnica discutie despre cum bate un diesel motorul pe benzina pt. ca are cuplul mai mare, le spun ca profa lor de fizica ar avea regrete eterne ca i-a trecut clasa.
                          In cartea de intretinere scrie ca in anumite conditii, uleiul se schimba mai des.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by moldi1969 View Post
                            la mine in talon scrie pt. 1.6 mpi 1110 kg.
                            Pt motorul de 1.6 este mai greu decat cel de 1.4 de ex si la mine si am preferance scrie 1110

                            Comment


                            • #74
                              Spalarea masinii!

                              Buna ziua !
                              Rog sa-mi recomande cineva un sampon auto care protejeaza vopseaua metalizata!
                              Am spalat masina cu ,,detergent de vase"si cineva mi-a spus ca in timp folosirea acestui tip de detergent duce la deteriorarea vopselei!!!
                              Va multumesc anticipat!

                              Comment


                              • #75
                                Buna!
                                Am inteles ca noile caroserii de la Logan incepind cu 2012 sunt ...GALVANIZATE!!! Este adevarat?!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google