Logan 1.6 MPI By Renault

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asta-i exact ca si a mea,aceeasi versiune si acelasi lot de absplus din 2007. Sa stii ca a fost reusit lotul asta, eu am 420.000 de km si inca n-am avut probleme cu motoru' ! Multi km. fara probleme !

    Comment


    • #17
      Am facut display-ul pe negativ. Nu arata ca unul original dar e ok, noaptea se vede cel mai placut. Cand o sa schimb ledurile de la ceasuri voi schimba si display-ul cu unul negativ original.
      Attached Files

      Comment


      • #18
        In poza se vede foarte bine , ca unul original.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #19
          Da, in poze seamana foarte mult cu unul original dar in realitate se vad umbrele care nu trebuie sa se vada cand e doar display-ul aprins. Am pus o foaie de calc in spatele display-ului ca sa nu se vada foarte pronuntat umbrele. Cand aprind luminile noaptea nu se mai vad deloc umbrele si arata ca un display negativ original dar ziua cand aprind luminile e prea stins si nu imi place.

          Comment


          • #20
            Poze recente cu masina pe la munte, locatia Piatra Arsă – Babele.
            Attached Files

            Comment


            • #21
              Iti place chiar asa mult chrom-ul?

              Comment


              • #22
                Da, dar dupa cum vezi nu am pus foarte mult crom pe masina cum am vazut la alte logane. Consider ca emblema de pe bara fata si benzile de la geamurile laterale sunt suficiente si arata bine pe albastrul inchis al masinii.

                Comment


                • #23
                  Am montat AC pe masina 50% (doar partea de pe interior). A fost mult de munca, montarea a fost facuta acasa la propriul garaj si a durat o zi (de la 8 dimineata pana la 7 seara, cu pauza de masa la pranz o ora), am lucrat doua persoane la masina, eu si tatal meu. Masina functioneaza impecabil dupa aceasta lucrare pe care nu mai am bani sa o finalizez. Mai am de montat piesele de AC doar la motor pe care sper sa reusesc sa le montez pana la iarna.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Dupa cum se vede a fost ceva de munca

                    Comment


                    • #25
                      Am nevoie de ajutorul vostru. Am o instalatie electrica de la compartimentul motor de pe un logan ambition 1.6 mpi cu AC din 2006 care nu cred ca este compatibila total cu masina mea la cutia cu relee si sigurante de pe aripa. In poza 1 se afla partea de instalatie care intra in cutia cu relee si sigurante de pe aripa si in poza 2 la cutia masinii am observat niste lucruri incompatibile si m-am intrebat... De ce instalatia electrica pe care am cumparat-o are un singur soclu pentru siguranta adica cel cu siguranta portocalie din poza 1 si pe masina am 2 socluri duble pentru sigurante? De ce lipsesc pinii pentru siguranta verde de 30 (poza 1) si pe masina am acea siguranta?
                      Attached Files

                      Comment


                      • #26
                        Pana acum nu am gasit nicio explicatie in legatura cu aceasta instalatie care ma calca pe nervi pentru ca nu o pot pune la masina. Astept in continuare raspunsuri.

                        Comment


                        • #27
                          Mi s-a stricat reglajul de la farul din stanga mai exact a sarit sufa din prinderea de la far si din prinderea de la rotita de reglaj si nu pot sa o prind la loc la far si la rotita. Astept idei pentru rezolvarea problemei din partea voastra. Va multumesc!
                          Attached Files

                          Comment


                          • #28
                            Întreținută maşina,cu tatăl tău am fost coleg o perioadă.
                            sigpic

                            IL 1 3 MIU

                            Comment


                            • #29
                              Sa mai actualizez starea masinii... Am vrut sa finalizez proiectul meu cu montarea de AC pe masina acasa si nu am avut noroc din cauza instalatiei electrice de la motor care nu s-a potrivit la mufa neagra din poza de mai jos pentru ca instalatia pe care am vrut sa o pun are mufa model 2006 si eu pe masina am mufa model 2007. Toate mufele instalatiei pe care vroiam sa o montez se potriveau la motor, numai mufa de la cutia cu sigurante si relee nu s-a potrivit. Am fost foarte nervos si imi venea sa arunc un ciocan in parbrizul turcesc al masinii care a crapat de la diferenta de temperatura cand era frig afara, chiar nu imi parea rau ca il spargeam ca oricum trebuie sa schimb parbrizul. Asa ca din lipsa de timp si rabdare de cautat alta instalatie am decis sa ma duc la primavara la un service sa imi monteze ce mai era de montat la motor inclusiv o instalatie electrica compatibila la acea mufa si sa mearga in sfarsit AC-ul.
                              Am curatat pentru prima data compartimentul unde sta rezervorul cu lichid de parbriz si se vede in poze cat pamant s-a adunat acolo in 8 ani jumate cat are masina din care ultumii 3 ani am pus filtru de hota la gratarele laterale pe unde intra aerul in masina.
                              Attached Files
                              Last edited by Andy96; 8 October 2015, 13:55.

                              Comment


                              • #30
                                Bravo pentru efortul depus. Spala bine zona unde sta rezervorul lichidului pentru parbriz.. si desfunda scurgerea respectiva. Ai grija cand montezi la loc rezervorul ca este foarte sensibil, il tai in tabla masinii care nu este polizata din fabrica. Am patit-o si abia am rezolvat-o
                                Cand mai mergi la spalatorie, ii poti pune pe baieti sa iti bage jetul doar in partea aia. Nu in stanga spre ansamblul stergatoarelor
                                My turbo lag, give your MPI, a chance

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google