Logan 2 BlueLaureat 1.2 16v IS 72 RWE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum spuneam, nici ochelarii noi, tip "sarma", nu incap perfect acolo. Priviti si o varianta mai simpla in ultimele 2 poze.
    Attached Files
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • Stimati colegi, exista pe acest forum o sectiune dedicata gen: Starea Drumurilor ?
      Urmeaza sa plec la sfarsitul lunii la mare pe urmatorul traseu:
      Iasi-Vaslui-Barlad-Tecuci-Braila-Macin-Slava Cercheza-Baia-Lumina- Mamaia.
      Orce informatie legata de acest traseu/tronson de drum mi-ar prinde bine.
      Multumesc, si daca exista un thread dedicat indrumati-ma catre acolo.
      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

      Comment


      • Bazil, drumul se prezinta excelent pana pe la Tecuci, de la Tecuci la Braila e acceptabil. (am facut un drum TL-IS la inceputul lunii mai)
        Smardan-Macin si Ciucucurova-Slavele-2 Cantoane e ok. pe portiunea Baia -Constanta se lucreaza. ar fi ceva portiuni cu criblura. e posibil ca pana decolezi tu spre litoral...sa fie turnat asfaltu`.

        Portiunea pe care nu cunosc starea carosabilului, este Horia-Ciucurova...dar din auzite ar fi in regula!
        Keep walking...

        Comment


        • Horia -Ciucurova este ca in palma. Drum foarte putin circulat. Eu numai pe acolo merg spre mare.
          Se lucreaza putin la intrarea in Baia, insa pana pleci tu, se termina treaba. Baia - Constanta e "autostrada". Eu merg pe acolo numai cu 140-160 km/h. Politisti nu exista.
          Eu plec vineri dimineata la mare. Te anunt luni cum mai e drumul.

          Legat de suportul ochelari. Mi se pare prost inspirata alegearea montarii suportului. Exact asta face. Ii tine in suport. Nicidecum nu trebuie sa se inchida acel capac la maxim. Cand pui ochelarii ei pur si simplu stau in acel suport fara sa inchizi capacul. Ce te faci daca ai ochelari de cocalar cu lentile cat fata?
          Last edited by Archangel80; 17 June 2014, 12:08.

          Comment


          • Ce taran sunt, si eu care credeam ca trebuie sa se inchida...
            Multumesc Archangel80 si pentru informatiile privind drumul si astept eventuale noutati.
            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

            Comment


            • Salut. In seara asta ma revenit de la Cta. Nu am mai ramas si in weekend datorita vremii. Mi-am rezolvat niste probleme personale si m-am intors.
              Drumul e ok. La Baia au terminat de asfaltat. Doar dupa Baia, in localitatea Mihai Viteazu, ai o portiune de cca 100-200 metri de drum in lucru, vezi poza 1. In rest drumul e ca in poza 2 si 3.
              Attached Files

              Comment


              • Deci se si lucreaza totusi!

                Arch...nu prea ai avut noroc de vreme favorabila!
                Keep walking...

                Comment


                • Multumesc Archangel80, raman dator !
                  "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                  "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                  Comment


                  • Cu o zi inainte de a pleca la mare am facut o cifra rotunda.
                    Dar adevaratul rodaj il voi face in urmatoarea mie de km pe care ii voi face dus-intors.
                    Attached Files
                    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                    Comment


                    • La cat mai multi!
                      S-a mai redus zgomotul care vine de la motor? Ma refer aici la turatii mai mari de 3000.

                      Comment


                      • Pai...crezi ca am trecut de 3000/rot pana acum ?!?
                        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                        Comment


                        • Originally posted by Bazilman View Post
                          Cu o zi inainte de a pleca la mare am facut o cifra rotunda.
                          Drum Bun şi vreme cu mult soare!

                          Comment


                          • Originally posted by Bazilman View Post
                            Pai...crezi ca am trecut de 3000/rot pana acum ?!?
                            Ma gandesc ca la o depasire mai treci de 3000 de rotatii.

                            Comment


                            • Va multumesc baieti, chiar ca imi trebuie incurajari sa mai plec...
                              E cineva din Mamaia ?

                              Originally posted by Crs. Sandel View Post
                              Ma gandesc ca la o depasire mai treci de 3000 de rotatii.
                              Evident, glumeam, dar cred ca mi s-a intamplat de foarte putine ori, chiar azi am avut o depasire in scurt la care am depasit 4000 rot si DA se auzea destul de tare motorul de ziceam ca sunt la cursele alea americane de raliuri.
                              90 % din km sunt facuti in oras pe drumul servici-casa si cateva drumuri la "tara" dar pe un drum care nu prea permite o viteza mai mare de 80-90 km si care nu implica fortarea stilului de mers/condus.
                              Last edited by Bazilman; 27 June 2014, 21:52. Reason: Automerged Doublepost
                              "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                              "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                              Comment


                              • Am un amic care a plecat astăzi la mare (Jupiter) şi cu care am vorbit la telefon acum pe seară. În afara faptului că l-a plouat aproape tot drumul, când a ajuns la mare era înnorat şi la cca. 1 oră a început să plouă şi acolo. După ora 18.00 mi-a spus că ploaia s-a oprit şi încercau să-şi facă curaj să iasă la piscina din incinta hotelului. Din ce am văzut ca prognoză meteo de Duminică se face frumos.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google