Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atunci sper sa vina cat mai repede , si sa te bucuri de ea !
    , sunt cu ochii pe voi !
    :thumbsup:

    Comment


    • Originally posted by nino_niculescu
      Sunt interesat de un Logan ABS Plus si am inteles ca versiunea de baza este Preferance... Intrebarea mea: are ca dotare casetofonul acela 2 x 15 W ?
      eu am luat un logan abs plus..si nu a avut casetofon..si nici boxe
      sigpic
      "BRABUS" STYLE

      Comment


      • Originally posted by matheo66c
        eu am luat un logan abs plus..si nu a avut casetofon..si nici boxe
        Logan AbsPlus nu are standard casetofon sau boxe. Chiar daca versiunea de baza este Preferance, care are casetofon si boxe standard, pe versiunea AbsPlus casetofonul este doar ca optiune. -->> http://www.dacia.ro/logan/dotari
        In tara momentan.

        Comment


        • Salut...sunt un nou venit pe aici ...sincer nu am masina ,astazi am facut toate actele ,am platit avansul ,mi s-a eliberat ordinul de plata....si acum astept cu nerabdare ziua de 31 octombrie...

          Eu am optat pt versiunea logan 1.4 ,ABS+....sincer sa fiu mi s-a parut a fi cel mai convenabil pret ca raport intre nivelul de echipare si pret...eu am varianta de baza(dublu air bag,proiectoare,servo directie,inchidere pe cheie ,2 tetiere spate ,si ce mai are pe acolo) la care am adaugat doar vopseaua metalizata(gri platin) precizez ca nu are casetofon...

          Am si eu o mare dilema care ma cam nelinisteste ...daca pun casetofon +boxe(fata+spate) este posibil sa pierd garantia......?
          sigpic
          http://www.loganclub.ro/forum/dj_xx_ain-t1219p4.html
          http://mik-anonym.blogspot.com

          Comment


          • Originally posted by alin_ti_1031
            Salut...sunt un nou venit pe aici ...sincer nu am masina ,astazi am facut toate actele ,am platit avansul ,mi s-a eliberat ordinul de plata....si acum astept cu nerabdare ziua de 31 octombrie...

            Eu am optat pt versiunea logan 1.4 ,ABS+....sincer sa fiu mi s-a parut a fi cel mai convenabil pret ca raport intre nivelul de echipare si pret...eu am varianta de baza(dublu air bag,proiectoare,servo directie,inchidere pe cheie ,2 tetiere spate ,si ce mai are pe acolo) la care am adaugat doar vopseaua metalizata(gri platin) precizez ca nu are casetofon...

            Am si eu o mare dilema care ma cam nelinisteste ...daca pun casetofon +boxe(fata+spate) este posibil sa pierd garantia......?
            Teoretic daca iti montezi tu casetofon pierzi garantia. Indicat ar fi sa-ti cumperi sistem audio si sa-l montezi la ei, cu toate ca au niste preturi exagerate. Nu iti recomand sa cumperi sistem de la ei pt ca nu se merita sa dai atatia bani pe ce au ei. Eu mi-am luat sistem audio cu aprox 480lei destul de bun. Mai trebuie sa-l si montez cand imi va veni masina si asta ma va mai costa inca aprox 60 lei, dar nu il montez la Dacia ci la firma specializata care e specificata in actele sistemului si astfel am valabila si garantia pe sistem.
            In tara momentan.

            Comment


            • Originally posted by Costin_ct
              Teoretic daca iti montezi tu casetofon pierzi garantia. Indicat ar fi sa-ti cumperi sistem audio si sa-l montezi la ei, cu toate ca au niste preturi exagerate. Nu iti recomand sa cumperi sistem de la ei pt ca nu se merita sa dai atatia bani pe ce au ei. Eu mi-am luat sistem audio cu aprox 480lei destul de bun. Mai trebuie sa-l si montez cand imi va veni masina si asta ma va mai costa inca aprox 60 lei, dar nu il montez la Dacia ci la firma specializata care e specificata in actele sistemului si astfel am valabila si garantia pe sistem.
              un id imi lasi si mie ...ca sa vb mai multe pe messenger?ca si eu astept masina am sistemul audio cumparat(dar nu am pe ce sa il montez)....deci daca montez casetofonul la o firma specializata si imi da garantie pe casetofon...se pastreaza si garantia la masina...adica sa nu imi zica aia de la dacia ca de la casetofonul meu nush ce nu merge sau faze dinastea ...ca le arat hartia ca a fost montat la firma specializata ....id meu e alin_ti_1031
              sigpic
              http://www.loganclub.ro/forum/dj_xx_ain-t1219p4.html
              http://mik-anonym.blogspot.com

              Comment


              • Originally posted by alin_ti_1031
                un id imi lasi si mie ...ca sa vb mai multe pe messenger?ca si eu astept masina am sistemul audio cumparat(dar nu am pe ce sa il montez)....deci daca montez casetofonul la o firma specializata si imi da garantie pe casetofon...se pastreaza si garantia la masina...adica sa nu imi zica aia de la dacia ca de la casetofonul meu nush ce nu merge sau faze dinastea ...ca le arat hartia ca a fost montat la firma specializata ....id meu e alin_ti_1031
                Ti-am dat add pe mess. Ce sistem audio ai cumparat si cat ai dat pe el? Te-ai uitat in actele de la sistem? Acolo trebuie sa fie precizata firma specializata la care trebuie sa montezi sistemul ca sa ai garantie la el. E posibil sa-ti comenteze...dar de obicei nu comenteaza, mai ales ca nu l-ai montat tu de capul tau, ci l-ai montat la o firma specializata care ti-a dat si factura.
                In tara momentan.

                Comment


                • Originally posted by Costin_ct
                  Ti-am dat add pe mess. Ce sistem audio ai cumparat si cat ai dat pe el? Te-ai uitat in actele de la sistem? Acolo trebuie sa fie precizata firma specializata la care trebuie sa montezi sistemul ca sa ai garantie la el. E posibil sa-ti comenteze...dar de obicei nu comenteaza, mai ales ca nu l-ai montat tu de capul tau, ci l-ai montat la o firma specializata care ti-a dat si factura.
                  eu am ales sony si pe acte scrie ca pot sa ma duc la orice firma specializata care poate oferi garantie....deci este posibil totusi sa nu pierd garantia...
                  sigpic
                  http://www.loganclub.ro/forum/dj_xx_ain-t1219p4.html
                  http://mik-anonym.blogspot.com

                  Comment


                  • Originally posted by alin_ti_1031
                    eu am ales sony si pe acte scrie ca pot sa ma duc la orice firma specializata care poate oferi garantie....deci este posibil totusi sa nu pierd garantia...
                    Pai inseamna ca te poti duce si la reprezentanta Dacia sa-ti monteze si asa vei avea garantie si la sistem si la masina vei sta fara griji. Numai ca daca te duci la reprezentanta o sa te ajunga mai scump fatza de cat te-ar ajunge la alte firme specializate.
                    In tara momentan.

                    Comment


                    • da dar pt. 30-40 ron stai linistit nu mai porti si grija asta ca daca se intimpla ceva pe electrica te certi cu dacia pt. garantie,eu unul asa am procedat am montat la ei sistemul meu si am garantia masinii si a sistemului.

                      Comment


                      • Originally posted by gabriel
                        da dar pt. 30-40 ron stai linistit nu mai porti si grija asta ca daca se intimpla ceva pe electrica te certi cu dacia pt. garantie,eu unul asa am procedat am montat la ei sistemul meu si am garantia masinii si a sistemului.
                        Da...in cazul lui e recomandat sa se duca la reprezenta sa monteze sistemul. Merita sa dea in plus 30-40ron si sa nu aiba probleme in viitor. Dar in cazul meu cred ca e mai bine sa-l montez la firma specializata.
                        In tara momentan.

                        Comment


                        • Costin_ct...deci tu preferi sa pierzi garantia la instalatia electrica in loc sa pierzi 6 milioane cat ai dat pe sistem?
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by valeriuciprian
                            Costin_ct...deci tu preferi sa pierzi garantia la instalatia electrica in loc sa pierzi 6 milioane cat ai dat pe sistem?
                            Sper sa nu-mi pierd garantia la instalatia electrica deoarece nu-mi voi monta sistemul singur ci il voi monta la o firma specializata cu factura...si am inteles ca trec cu vederea daca e asa...nu cred ca o sa fie vreo problema.
                            In tara momentan.

                            Comment


                            • Deci...cand am luat masina mi-au spus ca nu am voie sa schimb nici macar un bec,eu sau alta persoana care nu este autorizata de un service Dacia...ma indoiesc(,)ca o sa se defecteze ceva la instalatia electrica in 3 ani dar eu mi-am luat masuri de precautie.Faci cu crezi tu ca este mai bine.
                              sigpic

                              Comment


                              • @Costin_ct de unde ai luat linia audio de trebuie sa montezi la service-ul lor,eu am luat dintr-un hipermarket si la garantie au spus ca am garantie daca e montat de service autorizat adica sa am factura nu conteaza unde il montez,mai ales ca exista cablajul pe masina mai tragi firele pe spate care tot in mufa iso trebuie sa vina nu ai ce sa ii faci la rcd ca sa zici ca il stici.
                                daca se strica rcd-ul te certi cu dacia ca nu l-au montat bine,asa te certi cu firma de unde ai luat rcd-ul ca ti-au stricat masina ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google